Financování družstevního bytu

Anonymní
14.9.19 17:04

Financování družstevního bytu

Chápu správně, že pokud člověk nemá finance na kompletní zaplacení družstevního bytu, tak nemá šanci jej získat? Uvažuji tedy nad koupí domu.
Pokud se chci porazit stran financí s odborníkem, nevíte, kolik si berou na hodinu?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4927
14.9.19 17:08

Nechapes spravne. Pokud ten byt jde prevest nebo pujde prevest do roka do do OV hypoteku dostanes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
14.9.19 17:13

My dostali hypo na družstevní byt, ale museli jsme ručit jinou nemovitostí, která měla větší hodnotu než tento byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 17:21
@jannina1 píše:
Nechapes spravne. Pokud ten byt jde prevest nebo pujde prevest do roka do do OV hypoteku dostanes.

Nepůjde nikdy převést. O tom jednom roku vím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.9.19 17:24
@Meredit píše:
My dostali hypo na družstevní byt, ale museli jsme ručit jinou nemovitostí, která měla větší hodnotu než tento byt.

Ano, taky jsme to tak jednou ručili jinou nemovitostí a hypotéku dostali.
Nyní nemám čím ručit, byt se do OV nikdy nepřevede, takže mám smůlu. A byt za 4 miliony, sice novostavba, ale 2+kk opravdu kupovat nebudu. To si raději pořídím dům…

• Nahlásit
  • Citovat
4927
14.9.19 17:48
@Anonymní píše:
Nepůjde nikdy převést. O tom jednom roku vím.

Nikdy prevest? Tak to je pro Tebe naprosto nevyhodne. Ziskavas jen clenstvi v druzstvu, nikoliv byt. Pokud ani vyhledove nepujde prevest, nebrala bych ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28382
14.9.19 17:51
@Anonymní píše:
Ano, taky jsme to tak jednou ručili jinou nemovitostí a hypotéku dostali.
Nyní nemám čím ručit, byt se do OV nikdy nepřevede, takže mám smůlu. A byt za 4 miliony, sice novostavba, ale 2+kk opravdu kupovat nebudu. To si raději pořídím dům…

Pokud na něj máš a nevadí ti případně dojíždět :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 21:05
@jannina1 píše:
Nikdy prevest? Tak to je pro Tebe naprosto nevyhodne. Ziskavas jen clenstvi v druzstvu, nikoliv byt. Pokud ani vyhledove nepujde prevest, nebrala bych ho.

Jak ale člověk přijde ke svému bydlení? Já teď bydlím v obecním bytě. Město kousek od mého, záměrně nepíšu jaké, od ledna 2020 zvedne nájmy o více než třetinu. Nevím, jestli je výhodné bydlet v obecním.

• Nahlásit
  • Citovat
14.9.19 23:17

@jannina1 tohle je rozhodne hloupost:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16783
14.9.19 23:19

Pokud chceš poradit ohledně financí, tak dobrý finanční poradce je “zdarma”. Vím o fakt sikovnem, je z Prahy, ale i za klienty dojizdi. Dokáže fakt věci, kde jiní pohoří a řeknou, ze to nejde. Kdyžtak napis a pošlu ti kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4927
15.9.19 15:50
@skorotehotna píše:
@jannina1 tohle je rozhodne hloupost:)

Z jakeho duvodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 16:05

@jannina1 z toho důvodu, ze jako družstevník při případných problémech s nějakým najemnikem mas mnohem větší manévrovací prostor. Ve chvíli kdy si jako SVJ vezmete nějaký úvěr a někdo se rozhodne neplatit, jste nahraný. Posledních cca 5-7 se začíná více “vyplácet” byt druzszevnik. Zkušenosti jsou dvě- jedna. v rodine(tata organizuje SVJ a lituje toho ze nezůstali družstvo). Druhy příklad z firmy, která se už 40 let živí privatizacemi bytu, zakládání druztsev atd. To ze se nevyplatí družstevní bydlení platilo kdysi, teď už ne:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4927
15.9.19 16:59
@skorotehotna píše:
@jannina1 z toho důvodu, ze jako družstevník při případných problémech s nějakým najemnikem mas mnohem větší manévrovací prostor. Ve chvíli kdy si jako SVJ vezmete nějaký úvěr a někdo se rozhodne neplatit, jste nahraný. Posledních cca 5-7 se začíná více “vyplácet” byt druzszevnik. Zkušenosti jsou dvě- jedna. v rodine(tata organizuje SVJ a lituje toho ze nezůstali družstvo). Druhy příklad z firmy, která se už 40 let živí privatizacemi bytu, zakládání druztsev atd. To ze se nevyplatí družstevní bydlení platilo kdysi, teď už ne:)

Ale jako majitel bytu v OV mas vetsi manevraci prostory, daleko vetsi prava k bytu a v neposledni rade se nemusis bat, ze druzstvo krachne, jak se mnohokrat stalo.
Prodejni cena bytu je mnohem vetsi nez byt druzstevni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 17:17
@jannina1 píše:
Ale jako majitel bytu v OV mas vetsi manevraci prostory, daleko vetsi prava k bytu a v neposledni rade se nemusis bat, ze druzstvo krachne, jak se mnohokrat stalo.
Prodejni cena bytu je mnohem vetsi nez byt druzstevni.

Nevěděla jsem, že družstvo může krachnout. Dívala jsem se na chaty a též to není špatný nápad, ne? Líbí se mi jedna za milion a půl. Nevím ale kolik musím dát na ruku. Milion?

• Nahlásit
  • Citovat
15.9.19 17:29
@Anonymní píše:
Nevěděla jsem, že družstvo může krachnout. Dívala jsem se na chaty a též to není špatný nápad, ne? Líbí se mi jedna za milion a půl. Nevím ale kolik musím dát na ruku. Milion?

To jsem popravdě taky netusila, tak sem si to našla. Za posledních dvacet let se to stalo cca u dvou družstev

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama