Finská nebo infra sauna?

880
5.4.21 19:41

Finská nebo infrasauna

Zdravím, budeme pořizovat saunu a nemůžeme se rozhodnout mezi finskou a infra saunou. Ráda bych se vás poptala na vaše zkušenosti a rady. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48660
5.4.21 20:04

@Quertizop je to hodně individuální, doporučuju napřed odzkoušet v nějakém saunovém centru a zjistit, co vám bude vyhovovat. Finská se vytápí na více stupňů, pobyt tam je kratší a mělo by následovat rychlé zchlazení studenou sprchou nebo ve studeném bazénku. Infra je vytopená na méně stupňů a je určená na delší pobyt, klidně 40 min, tělo se prohřeje hlouběji a neochlazuje se po ní, můžeš si jít jen smýt pot a jít si lehnout, Infra je také vhodnější pro děti (na druhou stranu se dá pro děti vytopit i finská na méně stupnů). Pro domácí použití se využívají víc infra, ale už jsem viděla i domácí finské. Ještě vezmi v úvahu, jestli chceš používat i vůně (to vřele doporučuji), na to je potom vhodnější finská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
5.4.21 20:16

Finská určitě :) Infra není úplně nejzdravější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48660
5.4.21 20:21

Škodlivost infračerveného záření byla už dávno vyvrácena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
5.4.21 20:23

Mne treba infra vubec nevyhovuje, poradne se tam nezpotim. Je to pro me takove umele. Takze za me urcite finska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4291
5.4.21 20:31

Jedině finská… v infra je zima :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
5.4.21 22:26

… máme finskou a neměnila bych :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687
5.4.21 22:41

Máme finskou a kdybychom ji neměli, tak se vůbec nic nestane :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14377
6.4.21 00:00

Určitě finskou, pokud to prostor dovolí, infra je jen slabý odvar :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
6.4.21 07:43

Pro me osobne je velka vyhoda finske sauny v tom, ze je paradni v kazdym rocnim obdobi. V lete pomaha zvladat horka, v zime zahriva. Navic, od te doby, co chodim do sauny, se mi znatelne zlepsila imunita. Infrasaunu jsem zkousela taky, ale byla mi tam zima a hrozne me nebavilo tam jen sedet a cekat, kdy mi zacne byt teplo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
6.4.21 07:52

Záleží, co ti vyhovuje. Já se ve finské dusím. Zní to divně, ale je to tak. Nemůžu tam dýchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48660
6.4.21 08:58
@Neilika píše:
Pro me osobne je velka vyhoda finske sauny v tom, ze je paradni v kazdym rocnim obdobi. V lete pomaha zvladat horka, v zime zahriva. Navic, od te doby, co chodim do sauny, se mi znatelne zlepsila imunita. Infrasaunu jsem zkousela taky, ale byla mi tam zima a hrozne me nebavilo tam jen sedet a cekat, kdy mi zacne byt teplo :D

Ty domaci maji v sobe zabudovane radio a prehravac :mrgreen:
On je kazdy typ vhodny na neco jineho. Treba v te infra se krasne prohrejes do hloubky, vcetne kloubu, svalu. Je taky velky rozdil v tom, co vypotis ve finske a co v infra. Chce si to nacist na netu.
Ja miluju saunove ritualy. Neznam nic lepsiho nez vlnu tepla od mavajiciho rucniku :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
6.4.21 09:10
@Moise píše:
Ty domaci maji v sobe zabudovane radio a prehravac :mrgreen:
On je kazdy typ vhodny na neco jineho. Treba v te infra se krasne prohrejes do hloubky, vcetne kloubu, svalu. Je taky velky rozdil v tom, co vypotis ve finske a co v infra. Chce si to nacist na netu.
Ja miluju saunove ritualy. Neznam nic lepsiho nez vlnu tepla od mavajiciho rucniku :mrgreen: :lol:

Jo, saunovy ritualy jsou fajn :D jinak nevim, ziju ve Finsku, takze jsem zvykla na klasickou saunu a obavam se, ze infrasauna by me nebavila, ani kdyby v ni byla plazmova televize :D ale verim tomu, ze nekomu muze vic vyhovovat. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat