Štenice u sousedů

Anonymní
5.4.21 10:36

Štenice u sousedů

Dobrý den, prosím tyden zpátky, jsme vedle v bytě viděli deratizatory, když jsme se optali proc, rekli, ze jsou v byte už podruhé skrz štěnic. Byt vedle nás pronajímá člověk, kterého jsme ani neviděli,,nezname,, má otázka zni, měl nas informovat? Kde to řešit, sním se nedá spojit. Mám si pozvat deratizery domů a nechst proplatit? Napadlo me volat na hygienu? :nevim: nebo kde? Nebo prosím o postup jsem nešťastná pronajímá to totiz lidem, kteri se hrabou v popelnicich :( jsme nešťastní :,( :,( :,( :,( dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5034
5.4.21 10:42

Neuděláš nic. Btw jsou horší verze sousedů, známá má třeba Covid pozitivní lidi, kteří 100× denně prolezou barák, sedí na chodbě na schodech a povídají si atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
5.4.21 10:46

@Zumpa horsi?? Kdo me zaplati všechno od podlah kdyz se mi to dostane domů? Mam 2 letou holčičku dost me to znepokojuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19753
5.4.21 10:48

Informuj svj, deratizovat se musí celý dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
5.4.21 10:49
@N-I-K-O-L píše:
@Zumpa horsi?? Kdo me zaplati všechno od podlah kdyz se mi to dostane domů? Mam 2 letou holčičku dost me to znepokojuje

Jezis ty jsi hysterka. Maximalne ti to prijdou taky vystrikat a bude ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
5.4.21 10:49

Podle mě dokud se štěnice neobjeví u vás, tak nemáte na proplacení žádné deratizace od něj nárok. A i tak by bylo podle mě těžké dokazovat, že je to jeho vina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
5.4.21 10:59
@Kaileee píše:
Jezis ty jsi hysterka. Maximalne ti to prijdou taky vystrikat a bude ok

Tak to si predstavujes fakt hodne jednoduse :lol: u nas byly stenice v panelaku (ve vedlejsim vchodu, ne byte). Majtele udelali deratizaci jen u sebe. Kdyz se to rozlezlo po vedlejsim dome, tak SVJ zorganizovalo deratizaci vsech tri vchodu. Za prve je to hodne drahy, za druhe pokud uz je mas v byte, nestaci „vystrikat“, ale prakticky musis vyhazet (nebo hodne nakladne nechat vycistit) vse od kobercu, matraci pres kresla, gauc atd. Tedy tahle sranda te muze vyjit i na nekolik desitek tisic korun. Pokud to jen vyhodis nekde pred domem do kobtejneru, nepomuzes nicemu. Stenice lezou po stenach, svetlikama, stoupackama atd. My jsme je nastesti nemeli, ale i tak, musela jsem vyklidit komplet byt, vsechen textil vyprat a zavakuovat do pytlu (to mi zabralo tyden), pak nastoupili profesionalove, stopy po stenicich nenasli, ale byt presto osetrili desinsekci. Mam batole a s tim jsem na radu te firmy byla dva dny mimo byt. Ono to je jedovate. Kdyz o tom nic nevis, tak neutoc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30458
5.4.21 11:03
@Kaileee píše:
Štěnice se musí řešit v celém domě. Není na tom nic histerického. Volala bych správu domu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
5.4.21 11:13

Určitě bych si preventivně pozvala deratizatory. Vystřídají byt a prohlédnou místa, kde se můžou případně schovávat. Jen moc nechápu to proplacení od sousedů. Těžko říct, jak se k nim dostaly. Většinou prý lezou ze stoupacek. To už nikdo nedohleda. Mel by se vystřídat cely dům. Spis mě udivuje, ze se Vám sousedi přiznali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
5.4.21 11:17
@Sluncee píše:
Určitě bych si preventivně pozvala deratizatory. Vystřídají byt a prohlédnou místa, kde se můžou případně schovávat. Jen moc nechápu to proplacení od sousedů. Těžko říct, jak se k nim dostaly. Většinou prý lezou ze stoupacek. To už nikdo nedohleda. Mel by se vystřídat cely dům. Spis mě udivuje, ze se Vám sousedi přiznali.

Ja spis pochopila, že to vyzvanili ti lidi z té deratizační firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
5.4.21 11:20
@Kaileee píše:

Představuješ si to trochu moc jednoduše, ale ona to taková legrace není. Kdyby se to týkalo tebe, možná bys byla taky „hysterka“.
Příbuzný měl štěnice též od sousedů - panelák. Řešit se musí celý dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
5.4.21 11:20

Volala bych SVJ ale nepropletí ti to podle mě nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
5.4.21 11:21
@Sluncee píše:

Sousedi by se příznat měli, protože se musí očetřit celý dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
5.4.21 11:28

...

Celý dům se vystřikávat nemusí. Ani žádné věci se vyhazovat nemusí. My je měli, pozvali si na to firmu a oni nám byt vyplynovali nějakou smrdutou bombičkou. Název bohužel už nevím. Museli jsme se na několik dní vystěhovat, protože to bylo jedovaté. A máme od té doby klid.
Pokud tě neštípou, tak neplaš! Pravděpodobně je v bytě nemáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9276
5.4.21 11:31
@Kaileee píše:

Sprosťačko! :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek