Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj, mala mela už 2 klíšťata, ted ho mela za uchem, kapla jsem ixoderm a stekl az k ušnímu lalucku. Klíště jsme vyndali, ale mala si vůbec nenechala odstranit ten zaschly zbytek Ixodermu, mela ho tam asi 3 dny, ted se mi konečně povedlo seskrabnout ten zbytek a všimla jsem si, ze tam ma takovém podlouhly bolak, všude tam, kde byl ten ixoderm. Nikdy se mi to nestalo a to ho používám už dlouho, mám strach, ze by mohlo jít o boreliozu atd…nevíte někdo jestli můžou byt po klisteti i takové bolaky??? [* *]
@Abecede90 ahoj ctyrletak mel v pondeli pod uchem kliste, take jsme zakapli ixodermem a presne v mistech kde se to dotklo kuze zustal zrejme vyzrany ci vypaleny flek z dezinfekce. Rekla bych mistni reakce, nekde jsem cetla ze by se to melo brzy ztratit.
tezko rict, pouzili jsme tento pripravek poprve.
Drzim palce at nejsou zadne komplikace…
@Aditu díky za zkušenost, asi to bude opravdu tou dezinfekci, nám už to mizí ![]()
Presne to jsme resili take, promazavali jsme na radu kozni lekarky Bepanthenem.
Včera se mi stalo to samé, klíště ani nevypadalo moc přisáté, ale drželo se, zakápla sem Ixodermem, ale přijde mi, že mi zůstal jakoby vypálený flek..který docela bolí-pálí, budu to sledovat a doufat, že je to jen z něj a ne z toho klíštěte…