Genetika test

Anonymní
26.2.20 18:45

Genetika test

Ahoj Holky, omlouvám se za anonymitu ale je to osobni. Byla jsem minulý týden na gynde a začala jsem se s dr bavit a nakonec jsem ji řekla, že teta měla rakovinu prsou a že to je dost vážný, no pak že teď ve svých 30 letech to zjistila i stránka že má rakovinu 3 stádia a ze ve 24 mela rakovibu delozniho cipku a vajicek. No babička že má rakovinu prsu i kostí attd atd. Takze tak nejak kdyz to vezmu tak většina lidí z rodiny měla nějakého drak. A teď co mi řekla dr.

Zajděte si na genetiku a podle výsledků budeme řešit dál, kdyžtak vezmem vajecniky…

Bože vždyť mi je 20.

Co to je ta genetika a kde na to mám vzít zadanku nebo kde v Praze to dělají? Vůbec nevím o co jde. Prosím poraďte a blbé momenty jsi nechte. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1884
26.2.20 18:55

Treba tady v OL je to primo ve FN, byla sem s mamkou, jen to je neurologickeho razu. Bohuzel, pokud je u tebe tak vysoke mozne riziko, tak bych si to poresila s lekarkou, zjistila tu genetiku a dle toho dal jednala. Preji hodne stesti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14939
26.2.20 19:17

Tak v Praze to delaji treba v gennetu, objednej se tam na konzultaci, vyplnin na jejich strankach geneticky dotaznik a oni podle toho udelaj vysetreni an geny, ktere to zpusobuji. Pokud by tam neco bylo, budou te vic hlidat.
nevim teda, jestli by testy delali hned tobe nebo nejdriv nekomu z rodiny, kdo uz rakovunu mel
a dala ti dr zadanku na to geneticke vysetreni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 20:32

@Sarik12 nedala proto vůbec nevím, hlavně někde v praze, takže vůbec netuším co dělat, mamce jsem to řekla a ta mi řekla, že ji to nezajímá a ať si to sama vyřeším. Takze jsem dost zoufalá

• Nahlásit
  • Citovat
1884
26.2.20 20:38

Ohledne Prahy neporadim, promin. Ale pristup maminky mne dost prekvapil :think: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 21:27

Správně se má začít v linii přímé co nejvýš. Ale to je asi jedno, hlavně abys to měla poresene. Podívej se na nejbližší fakultní/krajskou nemocnici a buď na stránkách s podívej nebo tam zavolej, zda mají oddělení genetiky (určitě budou). Buď ráda za svoji gynekoložka, tetě její gynekologové tohle zanedbali a okolo 60ti dostala tak vajecniku, to fakt nechceš :( v případě, že bys měla BRCA mutaci, tak je to na vyndání vaječníků - otázka kdy. Ve 20 je to spíš má častější sledování, ale chce to chodit poměrně často, rak vaječníků je hodně rychlá. A pak budeš víc sledována i na rak prsu. Ale důležité je vědět, zda mas dispozici - pak už se s tím dá pracovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14939
27.2.20 07:37

A odkud jsi anonymni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.20 10:42

Mělník

• Nahlásit
  • Citovat
14939
28.2.20 13:43

Tak to muzes do Prahy do toho gennetu. Meli by ale nejprve otestovat tvoji mamku, tetu, babicku. Zkratka nekoho v geneticke linii nad tebiu, kdo to onemocneni mel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama