Glukometr a jak měřit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.4.21 18:12

glukometr a jak měřit

Holky co se doma hlídáte glukometrem. Bylo mi řečeno měřit hodinu po jídle. Všimla jsem si ale, že 90min po jídle mám hladinu vyšší než hodinu. Naopak 120minut po jídle již výrazně klesá. Hledala jsem na internetu a dříve se to měřilo jen 120min po jídle a všude píší, že u cukrovky se hladina nejvíce zvedne po té 90min. Přijde mi ale, že všechny těhule měří po hodině a i celý zátěžový test je po hodinách, 90min tam není. Já např, kdybych dnes neměřila po 90min, ale jen po hodinách, tak mám hodnoty ok. Ta po 90 je ale už špatná. Neptala jste se na to některá, nebo nemáte zkušennost? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
dagmarkaa
10.4.21 18:17
@Anonymní píše:
Holky co se doma hlídáte glukometrem. Bylo mi řečeno měřit hodinu po jídle. Všimla jsem si ale, že 90min po jídle mám hladinu vyšší než hodinu. Naopak 120minut po jídle již výrazně klesá. Hledala jsem na internetu a dříve se to měřilo jen 120min po jídle a všude píší, že u cukrovky se hladina nejvíce zvedne po té 90min. Přijde mi ale, že všechny těhule měří po hodině a i celý zátěžový test je po hodinách, 90min tam není. Já např, kdybych dnes neměřila po 90min, ale jen po hodinách, tak mám hodnoty ok. Ta po 90 je ale už špatná. Neptala jste se na to některá, nebo nemáte zkušennost? Díky

Měřila jsem po hodině…

• Citovat
  • Nahlásit
53357
10.4.21 18:40
@Anonymní píše:
Holky co se doma hlídáte glukometrem. Bylo mi řečeno měřit hodinu po jídle. Všimla jsem si ale, že 90min po jídle mám hladinu vyšší než hodinu. Naopak 120minut po jídle již výrazně klesá. Hledala jsem na internetu a dříve se to měřilo jen 120min po jídle a všude píší, že u cukrovky se hladina nejvíce zvedne po té 90min. Přijde mi ale, že všechny těhule měří po hodině a i celý zátěžový test je po hodinách, 90min tam není. Já např, kdybych dnes neměřila po 90min, ale jen po hodinách, tak mám hodnoty ok. Ta po 90 je ale už špatná. Neptala jste se na to některá, nebo nemáte zkušennost? Díky

A instrukce z diabetologie máš jaké? Já jsem dostala tabulku hodnot při měření po hodině a po dvou hodinách po jídle a mohla jsem si vybrat, kdy si budu měřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 18:50
@Moise píše:
A instrukce z diabetologie máš jaké? Já jsem dostala tabulku hodnot při měření po hodině a po dvou hodinách po jídle a mohla jsem si vybrat, kdy si budu měřit

Ano, však ale o tom přece mluvím. Že je to po hodině nebo po dvou. Z čehož většina těhulí má měřit po hodině. Já se ptala na měření po 90min, jestli někdo nezkoušel nebo to neřešil, jelikož mi vyšlo nejvyšší :nevim:
A holky, měříte od začátku jídla, žejo? Mě to tak bylo řečeno, ale vždy s tím jídlem spěchám, když mám měřit, protože jinak bych jedla i třeba 30min a to mi přijde pak divné.

• Citovat
  • Nahlásit
dagmarkaa
10.4.21 18:53
@Anonymní píše:
Ano, však ale o tom přece mluvím. Že je to po hodině nebo po dvou. Z čehož většina těhulí má měřit po hodině. Já se ptala na měření po 90min, jestli někdo nezkoušel nebo to neřešil, jelikož mi vyšlo nejvyšší :nevim:
A holky, měříte od začátku jídla, žejo? Mě to tak bylo řečeno, ale vždy s tím jídlem spěchám, když mám měřit, protože jinak bych jedla i třeba 30min a to mi přijde pak divné.

Vždy jsem se najedla a teprve po hodině měřila…

• Citovat
  • Nahlásit
53357
10.4.21 18:56
@Anonymní píše:
A holky, měříte od začátku jídla, žejo? Mě to tak bylo řečeno, ale vždy s tím jídlem spěchám, když mám měřit, protože jinak bych jedla i třeba 30min a to mi přijde pak divné.

no jelikož jsem měla hodnotu po hodině a po dvou, tak mne vůbec nenapadlo měřit se po 90 min :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19627
10.4.21 18:59

Jestli je to těhotenska cukrovka tak se mas měřit hodinu od začátku jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 19:17
@Moise píše:
no jelikož jsem měla hodnotu po hodině a po dvou, tak mne vůbec nenapadlo měřit se po 90 min :mrgreen:

No mě taky ne, stalo se to jednou omylem a ejhle 8o Dnes jsem to zkusila umyslně. Po hodině - 90min a po dvou h a po 90min prostě nejvyšší. Připadám si jak blázen :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 19:18
@dagmarkaa píše:
Vždy jsem se najedla a teprve po hodině měřila…

No tak to jsi možná na těch 90min neúmyslně :D Myslím, že se má měřit hodinu po začátku, né konci jídla. Ale jak říkám, jistá si nejsem. Ale všude se to píše tedy

• Citovat
  • Nahlásit
1871
10.4.21 19:18

Měří se hodinu od začátku jídla, sníst ideálně do 15 minut. Hodnota po 90 minutách té nemusí zajimat, nejsou tam stanoveny hranice, takže to neres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 19:22
@Mediula píše:
Měří se hodinu od začátku jídla, sníst ideálně do 15 minut. Hodnota po 90 minutách té nemusí zajimat, nejsou tam stanoveny hranice, takže to neres.

Jste si jistá? Ikdyž by ta hodnota znamenala nad normu?

• Citovat
  • Nahlásit
6018
10.4.21 19:30

Mě bylo řečeno měřit za hodinu od začátku jídla. Pokud jde o těhotenskou cukrovku, měla jsem mít max hodnotu po hodině po jídle 7,8, nalačno pak 5,3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
10.4.21 19:31
@Anonymní píše:
Jste si jistá? Ikdyž by ta hodnota znamenala nad normu?

Ale tam žádná norma stanovena není, takže se tím nestresuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 19:32
@Mediula píše:
Ale tam žádná norma stanovena není, takže se tím nestresuj.

Ano norma je po hodině a pak dvou, ale předpokládala jsem, že po hodině se očekává prostě nejvyšší hodnota v krvi a pak to klesá. Každopádně díky

• Citovat
  • Nahlásit
1871
10.4.21 19:34
@Anonymní píše:
Ano norma je po hodině a pak dvou, ale předpokládala jsem, že po hodině se očekává prostě nejvyšší hodnota v krvi a pak to klesá. Každopádně díky

Ano, u tehu cukrovkarek bývá nejvyšší hodnota po hodině, ale jsou ženy, ktere mání vyšší hodnotu po dvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat