Opravdu šílené chutě v těhotenství

Anonymní
9.4.21 23:13

Opravdu šílené chutě v těhotenství

Ahoj holky, vznikly Vám nějaké zvláštní nebo šílené chutě v těhotenství?

Od začátku mám fakt divné chutě, ale tím divné myslím opravdu divné.
Neustále mám chuť na toaletní papír :oops: nebo prací přášek, aviváž, potom mám chuť ochutnat starou knihu co “hezky voní”, kuchyňské utěrky, voňavé kapesníky, a chodím čichat k savu, a ke všem čistícím prostředkům :(

Vím, že je to absolutně nevhodný, ale už jsem několikrát ochutnala toaletní papír, protože mě ta “chuť” až vzbudila z postele :D
Vážně nevím co mám dělat, jsem v 7 měsíci, a přibrala jsem jen 4 kila, protože nemám chuť na normální potraviny ale na tohle..
měla jste některá taky divné chutě, nebo jsem se těhotenstvim zblaznila? 8o :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1195
9.4.21 23:17

Ahoj sem 23tt ale takový chute Teda nemám 😁 😁jediný na co mám vždy chuť je hroznový víno a. Mentolove bonbóny jinak nic 😊..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4625
9.4.21 23:20

Ahoj, máš opravdu vytříbené a zajímavé chutě :lol: :palec: Asi ti něco v těle chybí, když si to takhle žádá, že tě vytáhne z postele :mrgreen: Mě teda voněly desinfekce a takova ta univerzální čistidla jako Sanytol, Sydolux… Pomáhala jsem v té době v práci, jako uklízečka a pořád na mě šéf remcal, že moc plýtvám :lol: :lol: ale jídlo jsem tedy jedla normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
9.4.21 23:22

To, co popisujes, se jmenuje Pica Syndrom. Doporucuji resit s odbornikem driv, nez zbastis treba cely gauc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
9.4.21 23:37

Kamarádka mi vyprávěla, že musela zdrhnout z autoservisu, kde jí přezouvali auto - měla strašnou chuť jim ohryzat nové pneumatiky :D nevím, jestli je to nějaký syndrom ale po porodu ji to přešlo :lol: Já chutě extra nemám ale není mi dobře po spoustě věcí a po hl. salátu se zálivkou je mi ok. Divím se, že jsem za těch 8m ještě nezezelenala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.4.21 23:40

Ahoj,
No prosim te, ja som jedla kridy od 7 mesiaca. :) Musila som seba prekonat’, ze polovicku na den’. Hruza!
Nejhorsie bolo, ked´ som furt chtela zozrat’ zeminu, nemohla som ani relaxovat na zahrade. No masakr! :D Manzel vzdy robil srandu, ze ide mi vykopat’ veceri. 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
9.4.21 23:48

Tohle určitě řeš s doktorem, v pořádku to určitě není. Je to pica syndrom a může značit problém. Například nějaký nedostatek. Doktor jistě poradí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 23:50

Nestyd se a svěř se gynekologovi, to se stává, udělá ti podrobnější krevní testy a zjisti, co ti chybí… Já měla chuť a jedla jsem omítku! Jako fakt. Zpětně to nechápu. Asi mi chyběl vápník :)

• Citovat
  • Nahlásit
709
10.4.21 01:27

Tak takhle az ne :) Ja mela chut na kridu, u vsech tehotenstvi. A u posledniho k tomu jeste teda mliko… v lednici musely byt vzd y aspon 3 litry jinak bylo zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 01:32

Ahoj, úplně v pořádku :D já měla chuť na křídy, tak jsem si koupila v papírnictví obyčejné bílé a čas od času si kousla. To bylo blaho! Potom přišla chuť na písek. Donutila jsem přítele přeskočit plot a nabrat mi trochu písku z pískoviště místní školky. Doma jsem ho několikrát propláchla a dala sušit na okno. Naštěstí mě odradila ta špinavá voda, co z něj tekla :lol: ale chutě byly pořád, nechala jsem si ho v kuchyni vystavený až do porodu a občas ho v noci šla pohladit, uklidňovalo mě, že ho tam mám a že si kdyžtak můžu ochutnat :lol: :lol: teď když to po sobě čtu, je to strašnej úlet, ale já to tak vážně měla :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
11.4.21 08:33

Ahoj, měla jsem to taky, říká se tomu pica syndrom a znamená to, že máš nedostatek železa. Mě ho napsala gynekoložka, protože mi nedostatek vyšel i v krevním obrazu. Za 14 dní bylo po chutích :D dej si pozor, abys ty věci nejedla, jen třeba očichala nebo něco, ať si neublížíš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat