Ultrazvuky v těhotenství

Anonymní
9.4.21 17:31

Ultrazvuky v těhotenství

Ahoj holky, žiju v Rakousku, právě jsem na konci 14. týdne těhotenství a dneska jsem byla na druhé kontrole u mé gynekoložky (první kontrola byla potvrzení těhotenství v 10 tt) a řekla mi, že za celé těhotenství mám nárok jen na 3 ultrazvuky, které nemusím platit a pokud bych chtěla utz dnes, tak musím zaplatit 150 euro s tím, že ty další bych měla předplacené (plus mi dala sestra už 5 termínu, kdy mám chodit na kontroly, poslední kontrola je 10 dní před porodem). Dneska jsem odmítla, protože jsem byla 2 dny zpátky na velkém utz v nemocnici (za ten jsem platila 200 euro), takže mi to dneska přišlo zbytečné.
No a moje otázka zní, jestli jste i vy něco platily za ultrazvuky na běžné kontrole a jak často jste na kontroly v těhotenství chodily? Já mám další kontrolu až za 7 týdnu, což mi přijde docela za dlouho.
Zdá se mi jako kdyby ta doktorka chtěla jen vymámit prachy, ale pak těch kontrol naplánovala co nejméně. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20012
9.4.21 17:35

I v čechách jsou hrazené jen tři ultrazvuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1195

Ahoj chodím na kontroly každý měsíc jsem 23 tt.. Ultrazvuky neplatím moje gyndarka mi dělá normální a vaginální ultrazvuk každou návštěvu+dostanu fotecku prcka.. Koukám že u vás se Teda platí dost 🙄 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544

Žiju v Brně. Poprvé jsem byla u doktora velmi brzy (léčím se s RS a potřebovala jsem brzo vědět, zda jsem těhotná a mám vysadit léky), takže první utz v 6. týdnu, to nic moc neviděl, v 7. žloutkový váček až, v 9. potvrzení srdíčka, pak 1.screening… od té doby chodím cca co 4 týdny a utz mi dělá úplně pokaždé a zadarmo (jen za fotku jsem platila 100kč).
Dnes jsem byla u náhradní doktorky, můj doktor je nemocný a ta teda jen prohmatala čípek a utz nebyl…
Jinak ale pravidelné kontroly celé těhu i s utz a zdarma. Jsem 29.týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.21 17:38

.

Příspěvek upraven 09.04.21 v 17:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 17:39

@Janli a s těmi ostatními je to jak, když každá píše jak je měla zadarmo?

• Citovat
  • Nahlásit
1195
9.4.21 17:41
@Anonymní píše:
@Janli a s těmi ostatními je to jak, když každá píše jak je měla zadarmo?

Jaký ostatní myslíš pokud 1.a 2.screening tak samozřejmě ten se platí 1500 Kč aspoň tedy já to platila ale co se týče moji gyndarky a kontrol vše mám zadarmo. 🙂Jak ult tak foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
9.4.21 17:41

I tady jsou hrazené jen 3 utz, ale třeba moje Dr je dela podle potřeby, chodila jsem v začátku co 3 týdny, ve 2. Trimestru jednou za měsíc a ve třetím zas častěji. Akorat jsem si musela hradit 2 screeningy, ty se dělaly jinde ( ve 12tt a ve 20tt).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 17:47

@Misasisi To chápu, že první a druhý screening se platí (na 1. už jsem byla a druhý mě čeká za 6 týdnu) ale nejde mi do hlavy, že se platí i za ty běžné kontroly, když jde žena ke své gynekoložce. Ptala sem se i kamarádky, co tu prožila celé těhotenství i porod a ta taky neplatila vůbec nic, ještě se koukala do knížky a měla celkem 8 utz. Mě se prostě zdá, že mě chce ta doktorka jen odrbat nebo co :D

• Citovat
  • Nahlásit
1195
9.4.21 17:48
@Anonymní píše:
@Misasisi To chápu, že první a druhý screening se platí (na 1. už jsem byla a druhý mě čeká za 6 týdnu) ale nejde mi do hlavy, že se platí i za ty běžné kontroly, když jde žena ke své gynekoložce. Ptala sem se i kamarádky, co tu prožila celé těhotenství i porod a ta taky neplatila vůbec nic, ještě se koukala do knížky a měla celkem 8 utz. Mě se prostě zdá, že mě chce ta doktorka jen odrbat nebo co :D

A co zkusit najít jinou..? Pokud to jde.. Přece nebudeš platit stále peníze.. Jak říkám vše mám zadarmo a má dr se opravdu stará špičkově..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 17:50

@Kriss Tina Ono to asi stačí v druhém trimestru po měsíci, ale po 7 týdnech, co naplánovala další kontrolu mě, je docela za dlouho. Termín mám 10.10. a ty dvě poslední kontroly jsou naplánované na 8.9. a na 1.10…Nevím jak přesně je to v Čechách, ale tady se před porodem vůbec nechodí na žádné kontroly do nemocnice.

• Citovat
  • Nahlásit
23783
9.4.21 17:53
@Anonymní píše:
@Misasisi To chápu, že první a druhý screening se platí (na 1. už jsem byla a druhý mě čeká za 6 týdnu) ale nejde mi do hlavy, že se platí i za ty běžné kontroly, když jde žena ke své gynekoložce. Ptala sem se i kamarádky, co tu prožila celé těhotenství i porod a ta taky neplatila vůbec nic, ještě se koukala do knížky a měla celkem 8 utz. Mě se prostě zdá, že mě chce ta doktorka jen odrbat nebo co :D

Pojistovnou jsou bezne hrazene jen tri. Tak bud ty ostatni delaji zadarmo, nebo tvoje tehotenstvi vedou jako rizikove a uctuji pojistovne i ty ostatni. To by u nas tehotne koukaly, kdyby si gynekolog rekl za kazdy UZ jako ten tvuj… :mrgreen: Nekde to resi rocnim poplatkem, nebo popkatkem za tehotenstvi. Ale obecne tady pacienti nejsou zvykli platit za nadstandard, coz UZ na kazde kontrole je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16389
9.4.21 17:53

I tady v ČR jsou u některých doktorů těhotenske balíčky, které platíš a mas tam utz a fotky, pokud nezaplatis udělají ti jen 3utz, jak je ze zákona, plus tedy screeningy které se platí vždy. Ale muj doktor žádný balíček nemá, utz spodem i přes břicho mi dělá každou kontrolu, klidně i foto a neplatim nic. Jo a na kontroly chodím jednou za 4tydny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 17:55

@Misasisi Docela nad tím uvažuju, a navíc nikdy jsem v ní neměla extra důvěru. Kamarádka tu má prý super doktorka, který je navíc ještě blíž než takhle. A o špičkové péči se u ní fakt mluvit nedá… viz dnešek… Už dva dny chodím často na wc, tak jsem ráno byla u obvoďáka, jestli nemám zánět močáku, moč v pohodě, tak sem jí to říkala a ona zase zkontrolovala jen moč, než aby udělala třeba nějaký stěry nebo tak něco…Však zánět vevnitř může mít člověk i v těhotenství ne?

• Citovat
  • Nahlásit
20997
9.4.21 17:56
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Ono to asi stačí v druhém trimestru po měsíci, ale po 7 týdnech, co naplánovala další kontrolu mě, je docela za dlouho. Termín mám 10.10. a ty dvě poslední kontroly jsou naplánované na 8.9. a na 1.10…Nevím jak přesně je to v Čechách, ale tady se před porodem vůbec nechodí na žádné kontroly do nemocnice.

Já taky nechodila do nemocnice před porodem, to je asi jak kde. Ale jinak mi plánovala kontroly podle aktuálního stavu, vždy na kontrole rekla, kdy mám přijít zase. Takže sem určitě nevěděla v začátku, kdy půjdu na kontrolu před porodem no. Holt si najít jiného Dr, ale třeba tady malokde berou uprostřed těhotenství no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat