Granit nebo Tectonite dřez?

1155
14.2.16 12:53

Granit nebo tectonite drezy ??

Ahojky holky potrebuji jen utvrzeni. Je tectonite „horsi“ nez granitovy drez??? Tectonite je granit s palstem a granit je jen granit??? :nevim: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1436
14.2.16 17:40

Tectonite je v principu skelný laminát. „Granitový“ dřez je z epoxidu vysoce plněného (80 %) žulovou drtí (též je známý jako plastbeton). Nic z toho sice doma nemáme, ale osobně bych raději ten granit. K laminátům mám trošku nedůvěru (osmóza a následná delaminace), u plastbetonu nic takového nehrozí. Navíc by měl být ten plastbeton i mechanicky odolnější. Hlavně musí být kvalitní, čili barvený ve hmotě nebo ještě lépe nebarvený (tj. jen v přírodní barvě žuly). Dřez povrchově nabarvený se dřív nebo později odře, barvený může vyblednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
14.2.16 19:38

Juuu dekuji :kytka: no a ja chci cerny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
14.2.16 20:51

Tak to je ideální, černý granit existuje. Není samozřejmě úplně černý, nějaká ta slída tam bude prosvítat, ale to je přírodní vzhled :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
22.6.16 18:45

Máte prosím někdo zkušenost s tectonitovým dřezem? Vím, že je horší než granitový, ale zase je levnější. A za ten granitový se mi moc 9 tis dávat nechce. Děkuji za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
22.6.16 18:56

@market.km Zkušenost nemám, ale zajímalo by mně jaký sis vybrala za 9000? To je pálka, mám granitový poměrně velký a za polovinu, viděla jsem i levnější! :kytka:
http://www.jena-nabytek.cz/…ranit-cerna/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
6.11.16 04:41

Já jsem kupovala granitový dřez a rozhodně 9000 Kč nestojí :) nemalujte Markéto čerta na ze´d

edit admin - odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.1.20 17:59

My jsme se s manželkou rozhodli pro Granit, líp se to prej udržuje, nepoškrábe a tak. Koupili jsme dvojjdřez tady v Teplicích v Natali (syn má od nich sedačku a drží). Takže supr. :palec: :dance:

edit admin - odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6727
24.9.20 13:47

Dobry den, ted premyslim, zda granit ci tectonit? :think: Nekde jsem cetla, ze je tectonit odolnejsi, jak granit. Jinde zas, ze se lehceji poskrabe (skrabance jsou vylestit nejakou pastou?!). Nevim taky, jak s udrzbou. Ted mame na byte nerez a ten uz nechci. Nejlepe kdyby mel nekdo srovnani granitu i tectonitu. Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2348
24.9.20 15:19

@market.km Já mám tectonitový asi dva roky, břízová barva, úplná pohoda, občas ho vydrbu pískem a je nádherný. Před tím jsem měla nerezový a ten byl poškrábaný a hnusný za rok. Nemám myčku, takže v tom nádobí skutečně myju. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
24.9.20 15:24

Pro mě také aktuální téma, takže nakouknu :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6727
24.9.20 15:25

@babanci reakce asi nebyla na 4 roky stary prispevek ale na me? :)

A je poskrabany? Jakou mas znacku? :) Diky…ja bych chtela sedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2348
24.9.20 15:33

@Kukacka123 Jo, jo, promiň, nevšimla jsem si. Zrovna včera jsme to totiž řešily s dcerou. Kupuje si novou kuchyň a tak mi ten můj dřez okukovala. Není poškrábaný vůbec. Mám Franke. Chtěla jsem světlý, pán mi to rozmlouval, ale nedala jsem se a nelituju vůbec. Říkal mi, že vydrží moc a to nelhal. Stál s odkládací plochou něco přes 5 tisíc, ale mám dost velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6727
24.9.20 15:52

@babanci v pohode :mrgreen:

No tak to jsi me nahlodala. Ja budu mit mycku a velkou odkladaci plochu nechci, ale nejakou jo…a co si budeme, i ty ceny jsou pekny no. Zase se mi to nechce po nejakym roce vymenovat :nevim: mame maly dite, druhy snad casem pribude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2348
24.9.20 15:59

@Kukacka123 Ty peníze dobrý. Já se bála, že bychom ten granitový rozbili. U nás vaří můj muž a ten je splašený a každou chvíli něco těžkého do toho dřezu hodí. Někdo mi říkal, že je to choulostivější. Na to odštípnutí nebo tak něco. Já v něm mám i zapuštěný dávkovač na mycí prostředek, který se do toho mohl vyvrtat a to nevím, u granitu, zda lze. Jednou tam můj chlap nechal stát nějaký čurbes dlouho /byla jsem na dovolené/ a zůstal tam tmavší flek. Odstranila jsem savem a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama