Gymnázium-studijní předpoklady

1
22.10.20 09:42

Gymnázium-studijní předpoklady

Jak by mělo být dítě inteligentní a mít vysoké IQ aby nemělo nějáké větší potíže se studiem gymnázia a netrápilo se tam?
Syn je teď v 7 třídě a ve studiu by chtěl pokračovat na gymplu. Má sice dobré známky, ale známky moc o IQ nevypovídají a může to být jen z toho, že se připravuje nebo má dobrou paměť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.10.20 09:47

Mam IQ 167 :jazyk:. Na gymnaziu jsem se netrapila.

A ted vazne - na gymnaziu jde spis o to, jake ma syn studijni navyky, zda je schopen prubezne pripravy, jak je zodpovedny. Dric muze proplouvat gymnaziem snaz nez chytry flink :nevim:.

Anonym - stydim se za sve IQ :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14880
22.10.20 10:11

No to záleží na škole - jsou školy které umí motivovat chytré, ale líné a pak jsou školy které jedou výkonově a tam prostě odpadne. IQ v tomhle nehraje roli.

Ale na tom, jak dítko projde pubertou a jestli najde nějakou motivaci se učit. A ta se teda nezíská tlakem z okolí.

Primárně ho netlač na gympl, pokud tam nechce sám, pokud chce sám, tak ho popmalu začni učit přebírat zodpovědnost za to co dělá - nejdřív u věcí které dělá rád, ne o učení.
Postupně to bude umět převést i na opruz při učení. Základní zádrhel je v tom, že jestli je v sedmičce, tak vás letos či příští rok čeká ten nejhorší výlev hormonů, který to celé zhorší.

Známky a píle teď během distačnní výuky v sedmičce jsou úplně jedno. Podstatné je, aby na ten gympl chtěl v devítce a připravoval se na zkoušky. Do té doby ho nech zrát a soustřeď se na tu samostatnost.

Při hodně velkém štěstí MŠMT nazná, že nemá prachy na ta nesmysl jako sjou jednotné zkoušky a zruší CERMAT ;-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
22.10.20 10:15

Taky myslím, že to není o IQ (navíc si myslím, že IQ samo o sobě je relativně nevypovídající informace). Na konci nám měřili v rámci studijních předpokladů - většina 110-130. Nejmíň měl spolužák asi 94, a nakonec zvládl vystudovat i VŠ, navíc tam i od Bc. vedl semináře, celkem jede akademickou kariéru. Nejvíc měla kámoška, 140+ (prý výš to nešlo určit) - maturitu dělala na třikrát, VŠ má taky, a už je asi 3 roky nezaměstnaná. :nevim:

Spíš je to o tom, jestli chce v budoucnu dělat něco, kde bude potřebovat VŠ, nebo spíš něco prakticky orientovaného… Jinak mám za to, že průměrné dítě gympl zvládne (pokud se bavíme obecně, a ne o těch elitních).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
22.10.20 10:35

Podle mě je toto hodně o studijních návycích a také i o typu gymnázia - já chodila na celkem prestižní gympl a ve třídě jsme měli pár lidí, jejichž IQ asi zas tak vysoké nebylo a inteligentní moc nebyli, alespoň co usuzuji z jejich chování, vyjadřování, ale i známek - každopádně nikdo od nás nějak nevypadl, vím, že nám asi 2-3 lidi odešli během studia, ale protože na to asi fakt neměli, odešli během prvních 2-3 let (byla jsem na osmiletém gymplu)

Některé školy jedou třeba fakt na výkon a tam je to o neustálém biflování a výsledcích, jakmile člověk nemá dobré známky, tak je hned vnímám jako hloupý a tak, my jsme na škole měli několik takových vyučujících, co jeli fakt na výkon a já třeba byla strašně líná se učit někdy, takže mě měli za hlupáka, přitom když jsem se pak začala učit a věnovat se tomu učení, tak jsem zase byla považována za “hvězdu”, jak dobré známky jsem měla :roll: vím, že první 4 roky jsem totálně proflákala a měla jedny z nejhorších průměrů ve třídě, za to ty další 4 roky jsem trochu zabrala a třeba maturitu dala úplně s plným počtem bodů ze všech částí a předmětů, i někteří učitelé říkali, jak jsem dost překvapila - takže ono je to opravdu hodně o tom, jak kdo dře, ale i jaká je škola a na co více hledí - zda na výkon nebo na něco jiného

Brácha celý gympl vyloženě proflákal, přitom chytrý a inteligentní je dost, jen ho prostě nebavilo se učit a proplouval jen tak tak. Učit se začal až na vysoké škole, kde už to bylo nutné a teď studuje dokonce dva technické a velmi náročné obory najednou, najednou ho to učení začalo bavit. Ale jde samozřejmě o to, že si našel dva obory, které ho opravdu baví. Mladší sestra se na gympl v půlce studia vykašlala a přešla na střední školu, protože ne že by nebyla chytrá, ale prostě ji nebavilo pořád se učit a nedokázala se nějak srovnat s nároky, které na ni byly kladeny. Teď je šťastná na škole, kde se nemusí tomu učivu tolik věnovat a má více času na brigádu, na kamarády a další věci, co k dospívání patří.

Asi tak záleží tedy na tom, jestli je syn schopný i samostatné práce a samostudiu doma, jak je zodpovědný, protože to je, alespoň z mé zkušenosti, na gymnáziu celkem potřeba, udělat si čas a sednout si k tomu a ta zodpovědnost. Ale samozřejmě záleží hodně na škole, některé školy jsou více náročné než ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat