Gynekologická operace

Anonymní
12.7.20 19:01

Gynekologická operace

Dobrý den, poprosím anonymne, je to choulostiva téma. Za necelý mesic nastupuji na operaci - je to jednodenni chirurgie, jedna se o plastiku vagíny, lebo pohlavni styk je hrozne bolestivý, po porodu cisarskym rezem pochopitelne úplne nemožný. A cetla jsem si, že po dobu 4-6 tydnu zákaz dvihani tezkych bremen a mam doma 12 kiloveho spunta a toho teda dvihat musím. Minimálne do jidelni stoličky, prebalovaci pult, do kocarku a z kocarku a na schodech ho snest. Hlidani nemam, obe babičky bydli ďaleko, kamaradky maji dost s vlastnimi detmi, navic je období dovolené. Je to problém s tím? Taky nevim co se myslí pod tím dvihani tezkych bremen, jestli je 12 kil problém nebo ne, lebo po reoperaci teda netouzim ani trochu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16219
12.7.20 19:27

Nevím, neznám, ale asi má dítě také otce, ne? že by si vzal paragraf a staral se o dítě
kvůli němu to podstupuješ, tak ať se také trochu podílí

Příspěvek upraven 12.07.20 v 19:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
12.7.20 19:41

Obecně se za těžké břemeno po operaci bere víc jak 2 kg. Je to hlavně proto, aby nepopraskaly stehy. Zeptej se na to ošetrujícího lékaře, zda to bude problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.20 20:02

@stinga otce má, ale u nich v práci je to problém, jsou dovolené a zastupuje i za kolegy a sef je hroznej materialista, po porodu mu nedal ani týden otcovske dovolené na kterou bylo ze zákona právo. A manžel si nemuze dovolit problémy v práci. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.20 20:02

@pomme
Asi to tak bude nejlepsi jeste predtim se takhle ujistit.

• Citovat
  • Nahlásit
11912
12.7.20 20:10
@Anonymní píše:
@stinga otce má, ale u nich v práci je to problém, jsou dovolené a zastupuje i za kolegy a sef je hroznej materialista, po porodu mu nedal ani týden otcovske dovolené na kterou bylo ze zákona právo. A manžel si nemuze dovolit problémy v práci. :nevim:

Otcovska dovolená se nedává, na tu si zaměstnanec prostě nastoupí v průběhu 6 týdnu po narození dítěte a v zaměstnání to jen oznámí.
To jen pro upřesnění, chápu, že někdo se ji radsi vzdá, pokud by pak měl v práci potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
12.7.20 20:47

Já osobně bych počkala buď až manžel bude moct (třeba na podzim) nebo až bude dítě samostatnější (pokud opravdu není hlídání). Také jsem to řešila (jinou operaci), naštěstí si manžel dovolenou (na očr nechtěl, šlo nám jen o týden, než jsem se dostala z nejhoršího) vzít mohl. Ale syn už měl přes 3 roky aspoň.

Takhle taky můžeš jít na tu operaci zcela zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama