Opakované mykózy v těhotenství

134
10.7.20 06:58

Opakované mykózy v těhotenství

Ahoj holky, jdu si pro radu a asi i pro podporu. V prvním těhotentvi jsem měla opakované mykózy, teď jsem podruhé těhotná, teprve první trimestr a je to tu zase. Před 14 dny mi doktor předepsal nějaké čípky s tím, že to mám opravdu silné, že jinak by mi je nedával. Dnes jdu opět na gyndu a mám to zase. Celých 14 dní jsem kromě ovoce neměla nic sladkého (a že to pro mě byl boj, protoze sladké miluju) a stejně je to zpátky. Je mi před tím doktorem strašně trapně, možná jsem jen přecitlivělá, ale mám pocit, že se na mě kouká jak na nějakou špínu. Klepu se už od včera jak malá holka. Prosím vás, co kromě omezení sladkého vám od tohoto problému pomohlo?;Taky jste se některá cítila tak trapně, nebo jsem jen přecitlivělá slepice a mám se na to vykašlat? Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3307
10.7.20 07:02

V těhotenství je to naprosto běžný.. Prelecila jsi i partnera? Můžete si to předávat. Trapně ti být nemusí, ty jsis to neudělala sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6482
10.7.20 07:03

Jez probiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
10.7.20 07:04

@Kanah pomohl az porod. Soucitim s tebou :?. Je to strasny. U me to teda souviselo se zácpou, tu jsem mela cca od poliviny tehotenstvi vzdy. Po porodu jako kdyz utne…docela mi teda pomahal rosalgin tak jednou tydne a k tomu kaktobacily na zavadeni. Ale diskomfort jsem pocitovala bohuzel celou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
10.7.20 07:04

@mackA159 Ano, k těm čípkum jsem dostala i mast, stejně to bylo i v prvním těhotenství, ale taky to nepomáhalo. Děkuji za útěchu, já už minule málem začala doktora přesvědčovat, že se opravdu pravidelně myju :) Asi jsem fakt jen přecitlivělá, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
10.7.20 07:06

@kalie Děkuji za reakci, už to vědomí, že nejsem jediná mi pomáhá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
10.7.20 07:07

@Tarjei Cpu se bílými jogurty. Obvodní mi jednou rekla, že to má stejný efekt. Ale zeptám se dnes ještě na gynde, děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14845
10.7.20 07:11

Mně docela fungují probiotika. Minule mně doporučili nějaká forte asi na týden a teď preventivně beru obyčejná. Jinak pokud se ti to vrací, tak přeléčit partnera a nejlépe používat kondom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 07:58

Koukni na protikvasinkovou dietu a něco si z toho vezmi. Jím brambory, celozrné těstoviny a rýži, vejce, krůtí maso, kefír, každé ráno corn flakes s velkým jogurtem, spoustu zeleniny, ovoce si taky nezakazuju. Sladkosti a pečivo jsem naprosto vysadila. K tomu zobu každý den jednu tabletu Candistop a jednu čistě s probiotiky. Žádný sex.

• Nahlásit
  • Citovat
950
10.7.20 20:14

@Kanah ahoj, nekde tu pises, ze jis ty bile jogurty… Ja zjistila, ze mi to prave zhorduji mlecne vyrobky. Kdyz jsem je vysadila, bylo mi lip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2903
10.7.20 20:37

@Kanah Pravidelně zaváděj ztuhlý kokosový olej z lednice, popřípadě přípravek Femishea od Karla Hadka (seženeš na netu, je to o něco dražší varianta, ale taky přírodní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2006
10.7.20 21:02

@Kanah je to tema hormonama. Cast tehotenstvi jsem v podstate dodrzovala low carb a ani mne se to nevyhlo. Pred porodem dusledne vylecit, jinak jsou ty sliznice krehky a mela bys zbytecne velky poraneni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23829
10.7.20 21:15
@Kanah píše:
@mackA159 Ano, k těm čípkum jsem dostala i mast, stejně to bylo i v prvním těhotenství, ale taky to nepomáhalo. Děkuji za útěchu, já už minule málem začala doktora přesvědčovat, že se opravdu pravidelně myju :) Asi jsem fakt jen přecitlivělá, no…

s tím mytím to nepřeháněj. To není návod, abys byla čuník, ale aby ses nepucovala tam dole x krát denně, navíc třeba mýdlem. Narušíš si tím PH sliznic a budou ještě citlivější a méně odolné. Já při mykozách používala na mytí jen vodu. Taky si ohlídej prací prostředky, nemáš něco dráždivého, parfemovaného? No, a přeléčit i partnera, samo sebou.
Jinak co se týče kosmetiky, já mám moc ráda od Nobilis Thilia intimní gel Fema. Obsahuje zklidnující látky, nanáší se přímo na postižené sliznice, nesmývá se. Je to fakt úleva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
11.7.20 20:03

Holky moc vám všem děkuji, vyzkouším co půjde, hlavně aby se to pořád nevracelo :) Jinak to, že hrozí větší poranění při porodu jsem netušila, ale dost to vysvětluje, co se mi tam dole přihodilo při tom prvním :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama