Gynekologické problémy u 5leté

271
19.5.16 11:28

Gynekologické problémy u 5ti leté

Mamči, mám trošku dilema…Dcera (5 let) trpí na občasné svědění pipky. Pokud ji večer neumyji důkladně, druhý den automaticky zarudnutí a pálení+svědění. Dětská Mudr. při 1.výtěru enterokok(atb mast-symptomaticky nepomohla),dále Vermox (proti roupům)-nepomohl vůbec, při druhém výtěru v malém množství spálový bacil. Chce nasadit celková antibiotika na 8 dní (penicilin). Mírnější alternativu nenabídla. Je mi to trochu proti srsti nasazovat ji celková antibiotika, jak byste postupovaly? Nemá žádné velké problémy a de facto se drbe pouze když se neumyje, ale zase se bojím abych neměla v budoucnu problémy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9336
19.5.16 11:38

Já bych to celkovými atb neřešila. Zkusila bych něco přírodního, co se doporučuje ženám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
19.5.16 11:39

Pokud se drbe pouze, když jí neumyješ, tak je asi řešení snadný - každý den jí umej pipinu a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
19.5.16 11:43

@AnastazieB a nevíš něco konkrétního? Mudr. mi nic nedoporučí a na netu jsem nic moc nenašla. Začala jsem ji dávat probiotika…Možná nějaké bylinky? Bojím se nasadit něco pro dospělé…

@Padme93 Jojooo :-D. To je jasný :-). Meju ji důkladně, učím ji to i samotnou aby se neudrbala až bude někdy mimo můj dohled. Ale uvědomuju si že to není normální, že by „sama sobě“ neměla vadit ani kdyby se neumyla týden :-). že prostě něco tam je špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
19.5.16 11:45

Pokud by to snesla, tak zkus Tea Tree oil pěnu, dělá se mycí pěna, dost šetrná, mají to v lékárnách. Pokud ji to nebude moc pálit, tak by to třeba mohlo pomoct. Případně mi kdysi doktorka doporučovala borovou vodu an oplachování (ale už nevím, jak se ředí). Mně to pomohlo od svědění. Jinak probiotika určitě, možná koupel v řepíku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
19.5.16 11:50

A byla si u dětské gyndařky nebo jen u pedi?..zkusila bych mycí gel saforelle, mě pomáhá. často jsem trpěla na mykozy, od té doby co ho používám - nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
19.5.16 11:53

@Tansele ona bohužel říká že ji to pálí u když ji meju nejjemnějším intimním mýdlem. Ale nevím, zda to není trochu psychické. Ona je to taková moje cíťa, nesmím ji brát vždy vážně (pak je težké odlišit co je pravda a co ne…). Zkusím to! Díky!

@smurfka Jen u pedi…Mykózu ani zánět neprokázali takže nás na gyndu neposlala…

Příspěvek upraven 19.05.16 v 11:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
19.5.16 11:54

@renyx nemusíš mít žádanku..zašla bych na gyndu..když má moje dítě kožní problémy taky jdu za kožním…třeba bude gyndař/ka vědět víc..přece jen se zabývá spodkem víc jak pedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
19.5.16 11:56

@smurfka přímo dětská gynekologie a nebo normálně k mojí gynekoložce? dětských koukám moc není… Zkusím si brnknout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
19.5.16 11:58

Třeba moje gyndařka bere i děti..je i dětská..každý gyndař děti nebere..zkus zavolat a když tvoje brát nebude, určitě bude vědět o někom z kolegů kdo to dělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
19.5.16 12:00

@smurfka Jasně, moc děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
19.5.16 12:09
@renyx píše:
@smurfka Jasně, moc děkuju!

nemáš zač..držím palce s léčbou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9262
19.5.16 14:23

Zakladatelko, pokud jsi nebyla na dětské gyndě, zašla bych tam s dcerou, přece jen by vám tam mohli pomoci lépe :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama