Gynipral a autismus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 17:01
Gynipral a autismus

Dobrý den,
píšu, protože mě už 10 let trápí myšlenka, že jsem svému dítěti nevědomky přivodila poruchu autistického spektra. Zajímá mne, co si o tom myslíte a zda nemáte podobné zkušenosti.
Měla jsem v těhotenství problémy od 3 měsíce. To jsem málem potratila, v noci mi začaly stahy a cítila jsem, že se dítě dere na svět, okamžitě do nemocnice.. Tam mi nasadili Gynipral v kapačkách a po 14 dnech jsem jela domů. Ale protože mi zůstaly stahy přesně po 2 minutách - ano až do konce těhotenství, velmi nepříjemné - musela jsem mít klid na lůžku a gynipral v tabletách mi zůstal - ano ambulantně užíván.. začaly se mi objevovat poruchy srdečního rytmu /přetrvává dodnes/ a obrovská dušnost, že jsem byla až modrá. Sem tam v nemocnici, jinak doma. Gynipral jsem brala na pokyn lékaře až do 8 měsíce /dodnes nechápu, že jsem mu mohla tohle uvěřit, jako proč? Dítě už mohlo na svět/. Stahy sice byly, ale voda nepraskla, takže jsem ještě 14 dní přenášela a pak vyvolávačka, plno dolzinu, ale zvládli jsem to :)

Teď stav dcery.. Má poruchu AS, OCD a velké deprese již ve věku 10 let. IQ 151, ale bohužel některé dny jsou čisté peklo /pro ni/. Říkám si, měla dcerka mít tyto problémy i bez léků a tělo plod chtělo vyhnat z těla, že to řeknu až takto.. Nebo to mohly zavinit léky? Nedává mi to spát, pokud ano, nesu si na tom svou vinu :(

Reakce:
Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 26359 příspěvků 18.06.19 17:13

Zkušenosti nemám, ale myslím, že bys měla jít za psychoterapeutem, pokud už nechodíš. Potřebuješ pomoc tyhle myšlenky zpracovat. Nejsou k ničemu, jen se trápíš.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 18.06.19 17:17

Rodila jsem predcasne. jsem porodni asistentka. znam par rodicu deti s PAS a vsechny jsou donosene bez problemu a leku. sama jsem dostala Tracticile (modernejsi Gynipral). z nasi party co jsme lezely na JIP porodniho salu jsem to dotahla nejdal a rodila 34 tyden. holky rodily od 28-33-vsechny deti (jsme v kontaktu) jsou zdrave. nektere dostaly Gynipral, Tracticiel, nektere nedostaly nic.
nas syn ma tezkou vyvojovou dysfazii nebo PAS.

chapu, ze nad tim premyslis, ale kdyby PAS zpusoboval Gynipral, tak se u o tom urcite vi. doufam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 18:09

Prosím anonym- já jsem narozená 32.tyden těhotenství ( před rokem 1990), tehdy podobný lék tenkrát tuším " partusystém" brala matka dlouhodobě. Já potíže s psychikou, soustředěním, poruchy učení - i když IQ mám vysoké, studium VŠ jsem nezvládla- prostě jsem se nedokázala soustředit, můj mladší bratr- podobný průběh těhotenství- on narozen 36. tt, má podobné problémy jako já. Jestli to má souvislost nevím… Autismem netrpime ani jeden. Každopádně pustila bych to z hlavy i kdyby ano, ty za to nemůžeš- brala si to s vědomím, že miminku pomáháš a jednala na základě doporučení lékařů- fakt to není tvoje vina!

Ou
Echt Kelišová 8164 příspěvků 18.06.19 18:12

Ne, nemůžeš za to ani ty, ani léky. Není to ničí vina a ano, je nesmírně těžké se s tím srovnat.

Ale jsi utopená v pocitu viny a tipla bych si že budeš zavalená i úzkostmi a nejspíš i tou depresí.

To nejlepší co pro sebe a svou rodinu můžeš udělat je vstoupit do individuální psychoterapie

mau-mau
Závislačka 4095 příspěvků 18.06.19 18:23

Já ho měla, ne sice tak dlouho, ale jo, a kluk je cajk. Mám kolem dvě autistky, ani jedna ho neměla. Tím to nebude :hug:

Kassor
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 18.06.19 20:27
@Anonymní píše:
Dobrý den,
píšu, protože mě už 10 let trápí myšlenka, že jsem svému dítěti nevědomky přivodila poruchu autistického spektra. Zajímá mne, co si o tom myslíte a zda nemáte podobné zkušenosti.
Měla jsem v těhotenství problémy od 3 měsíce. To jsem málem potratila, v noci mi začaly stahy a cítila jsem, že se dítě dere na svět, okamžitě do nemocnice.. Tam mi nasadili Gynipral v kapačkách a po 14 dnech jsem jela domů. Ale protože mi zůstaly stahy přesně po 2 minutách - ano až do konce těhotenství, velmi nepříjemné - musela jsem mít klid na lůžku a gynipral v tabletách mi zůstal - ano ambulantně užíván.. začaly se mi objevovat poruchy srdečního rytmu /přetrvává dodnes/ a obrovská dušnost, že jsem byla až modrá. Sem tam v nemocnici, jinak doma. Gynipral jsem brala na pokyn lékaře až do 8 měsíce /dodnes nechápu, že jsem mu mohla tohle uvěřit, jako proč? Dítě už mohlo na svět/. Stahy sice byly, ale voda nepraskla, takže jsem ještě 14 dní přenášela a pak vyvolávačka, plno dolzinu, ale zvládli jsem to :)Teď stav dcery.. Má poruchu AS, OCD a velké deprese již ve věku 10 let. IQ 151, ale bohužel některé dny jsou čisté peklo /pro ni/. Říkám si, měla dcerka mít tyto problémy i bez léků a tělo plod chtělo vyhnat z těla, že to řeknu až takto.. Nebo to mohly zavinit léky? Nedává mi to spát, pokud ano, nesu si na tom svou vinu :(

Bohuzel, nikdo nic nevi, ani nam nepovi… Ja o tom premyslela dny, tydny… Co zpusobilo u nasu dcery PAS. Prochazela jsem si cele tehotenstvi (to bylo ukazkove) az na finale, kdy jsem mela preeklapsii a vyvolany porod koncil akutnim cisarem. Ale vse se zvladlo… Nemela jsem zadne leky, neprodelala jsem cele tehu zadnou nemoc ani malou virozku a preci… Jestli Ti muzu radit (z vlastni zkusenosti) nepatrej v tom. Stalo se, co se melo stat, ted je hlavni budoucnost, tu ovlivnit muzes :kytka: moji dceri je 5 let, je moc chytra, ale taky tak moc jina… Drzim palce :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 16:13

Kamarádka má dítě s autismem, jediné vychýlení z normálu bylo nachlazení v době početí, jinak žádné léky, žádné komplikace ani v těhotenství, ani u porodu, poměrně mladí rodiče, zdraví a stejně tohle. :nevim: Věřím, že každému ta příčina nemoci, pokud ji nezná, víc či míň vrtá hlavou. Nedávala bych si to za vinu! Prostě ty léky můžou a nemusí být jedna z více příčin, dokud to není dostatečně ověřené (i kdyby bylo), netrap se tím, bylo to v dobré víře pomoci miminku! :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 11:18

Moc dekuju za reakce. Jsou chvile, kdy se v tom nepatlam, pak mi to zas hryze v hlave. Je fakt, ze u nas je AS dedicne, ale v az takove forme to nikdo nemel. Leky to dle mne mohly nakopnout. Ale to jsou jen spekulace. Zacinam mit takovou teorii, ze u nekoho mozna deloha nebo telo kdyz citi v plodu nejakou odchylku, se s tim snazi nejak vyporadat, vypudit. Me to pripadalo, ze cele tehotenstvi me telo necim dceru odmitalo, ackoliv jsem si ji tolik opradu strasne moc prala.

honza95
Nováček 2 příspěvky 20.06.19 14:41

Ahoj myslím si že můžes být v klidu, protože zastávám názor, že PAS je geneticky podmíněné. Já sám mám Aspergerův syndrom, IQ 175, ale taky jsem si prošel peklem a hlavně ho dělal asi i rodičům. Ale nakonec mám vysokou školu, práci, manželku i dítě které sice taky vypadá na Aspíka ale s tím si poradíme. Hlavně si nic nevyčítej! :)

Váš příspěvek
Reklama