Hormonální antikoncepce v 16 letech

Anonymní
3.7.20 22:24

HA, 16 let, ? funkce?

Dobrý den,
je mi 16 a beru HA Leverette. Přítele teď nemám a je to moje uplně první HA. Moje gynekoložka mi ji předepsala, kvůli menstruaci a je to tak pro mě nejlepší. Mám první balení a jsem asi ve čtvrtině druhého platíčka. Celé první platíčko jsem špinila, ale s druhým platíčkem všechno zmizlo. Nemám nevolnosti, bolesti hlavy ani nic takového. Menstruaci mám konečně slabější a nebolestivou :dance: a všechno sedí tak jak má. Vím, že žádná antikoncepce není 100%,ale pokud bych měla teď přítele, budu chráněna před těhotenstvím? V příbalovém letáku je napsáno od osmého dne braní, ale pro jistotu se ptám..
Děkuji moc. Jaké máte zkušenosti vy s touto HA?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24
3.7.20 22:46

Tak chráněná už budeš. Já brala od 16 Minervu. S kondomem jsme se chránili měsíc, pak už naostro. Ovšem já jsem věděla, že kdyby prášky selhaly, tak budu mít podporu rodiny a nějak bych to s dítětem zvládla. Ale doporučuju se chránit radši i kondomem, případně spermicidem. Je spousta případů, kdy i prášky selhaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4220
3.7.20 22:48

16 let a už se láduješ hormonama. Nikdy bych to nebrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 22:51

@GabinkaCh Vůbec nevíte, jak to mám a jaké problémy jsem měla, vše jsem dlouho probírala s dr a taky z toho nejsem dvakrát šťastná, ale nehodlám mít takové problémy jaké jsem měla. A to jestli se tím,, láduju ", jak říkáte nebo ne je čistě moje věc a jde o mé tělo, ne o vaše.. takže nemusíte mít žádné starosti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.7.20 22:57

@Talosia Dobře, děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
12805
3.7.20 23:07

Pokud se HA bere pravidelne, bez chyb, nemas prujem, nezvracis nebo neberes leky, ktere ucinnost HA snizuji, pak je velmi spolehliva. Nicmene snad vis, ze proti pohlavnim nemocem nechrani, takze s novym pritelem urcite s kondomem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 23:10

@unuděná to zajiste, ze s kondomem

• Nahlásit
  • Citovat
3375
3.7.20 23:46
@unuděná píše:
Pokud se HA bere pravidelne, bez chyb, nemas prujem, nezvracis nebo neberes leky, ktere ucinnost HA snizuji, pak je velmi spolehliva. Nicmene snad vis, ze proti pohlavnim nemocem nechrani, takze s novym pritelem urcite s kondomem!

Souhlasím s výše uvedeným. Ještě přidám pozor na alkohol, samozřejmě platné až od 18ti ;) Jinak já brala HA od 15ti do 30ti svědomitě. Vyvarovala jsem se styku v případech uvedených výše či použila jinou formu ochrany. Těhotná jsem nebyla ani jednou. Po vysazení jsem otěhotněla do tří měsíců. U mne byla tedy ochrana 100%. Je velmi malé množství žen, které otěhotní přes HA pokud ji berou jak mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 23:48

@Martha03 děkuji moc. Já ji beru téměř na minuty, i když se to nemusí, ale chci být přesná a taky když už, tak už :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1912
3.7.20 23:53
@Anonymní píše:
@GabinkaCh Vůbec nevíte, jak to mám a jaké problémy jsem měla, vše jsem dlouho probírala s dr a taky z toho nejsem dvakrát šťastná, ale nehodlám mít takové problémy jaké jsem měla. A to jestli se tím,, láduju ", jak říkáte nebo ne je čistě moje věc a jde o mé tělo, ne o vaše.. takže nemusíte mít žádné starosti :palec:

No tak hlavne ze se ptas, jestli te HA ochrani pred tehotenstvim, to s tebou dr evidentne neprobrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
3.7.20 23:56
@Anonymní píše:
@Martha03 děkuji moc. Já ji beru téměř na minuty, i když se to nemusí, ale chci být přesná a taky když už, tak už :nevim:

Není zač. Já ji brala také na minutu přesně, diky budíku v mobilu :lol: jelikož to poslední co jsem si tehdy přála bylo, že budu mít dítě dřív, než na něj budu připravená. Jen buď svědomitá, dávej pozor na to, co tu psala @unuděná a bude to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
4.7.20 00:01
@hani28 píše:
No tak hlavne ze se ptas, jestli te HA ochrani pred tehotenstvim, to s tebou dr evidentne neprobrala.

Jasně, jen si kopni do 16ti leté holky. Do holky co je svědomitá, nechce otěhotnět a přečte si příbalový leták, což tady kolikrát nezvládne ani 30ti letá koza… Jen se prostě chce ujistit, že je to tak. Chtěla bych vidět tebe jak s notýskem letíš v 16ti na gyndu a zcela jistě se na všechno zeptáš a na nic nezapomeneš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 01:03

Ahoj, brala jsem antikoncepci taky od 16. Ze zdravotních důvodů, šílené bolesti, odvezla mě sanitka ze školy, omdlévalní, o tom jak to bylo silné se ani nezmiňuju. Musím se přiznat že na minuty jsem ji nebrala, stalo se mi že jsem i zapomněla. :roll: Ale neotěhotněla jsem. Po plánovaném vysazení ve 23 letech jsem otěhotněla po roce. Teď mám rok nehormonální tělísko a také v pohodě. Můžeš být v klidu. Hloupých komentářů si nevšímej. :roll: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.7.20 04:47
@GabinkaCh píše:
16 let a už se láduješ hormonama. Nikdy bych to nebrala

V případě problémů s cyklem to může být hodně velká pomoc. Já brala od 15 dva roky, protože nic jiného mi nepomohlo na velké problémy s ms (extrémně silná, největší vložka mi vydržela třeba hodinu, byla jsem z toho fakt vyčerpaná, hrůza, a to hezky týden ms a jen týden pauza). Od vysazení HA už se to nikdy nevratilo. Díky bohu, že to existuje! A to fakt nejsem příznivcem zbytečného braní čehokoli, i blbý ibalgin si vždycky třikrát rozmyslím, ale u mě gynekolog zkoušel víc variant a nic nezabralo. Ale tak kdo by odolal pokušení si tu kopnout do mladé holky…

• Nahlásit
  • Citovat
12805
4.7.20 08:42

Taky jsem brala HA od 16ti kvuli totalne silenemu cyklu a akne, plus samozrejme i kvuli sexu :mrgreen: Vetsinou taky na budik, semtam o par hodin pozdeji, presto jsem za 8 let neotehotnela. Po vysazeni prvni mesic bez problemu otehotnela. Pak jsem brala opet mezi deti a po vysazeni otehotneni 3.cyklus. Po detech uz zase par let beru a nikdy zadna „nehoda“. Ani osobne neznam nikohi, kdo by pres HA otehotnel. To jen tady, na emiminu, je kazde druhe otehotneni pres antikoncepci :lol: :lol: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama