Hemeroid - zmizí někdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.12 23:45
Hemeroid - zmizí někdy?

Ahoj,
při minulém těhu se mi udělal hemeroid, po porodu jsem s ním kupodivu žádné problémy neměla. Je docela malý, ale začla mě chytat hrůza, že při druhém porodu určitě takové štěstí mít nebudu (jsem zas těhu)… Vím, že asi nikdy nezmizí, ale dá se nějak zmenšit - když ho mám delší dobu - např. mazání, zatlačování..? Nebolí, nic, prostě tam je … Po druhém porodu, až to pujde, bych ráda na operaci - hemeron, ale to samozřejmě až po porodu …

Reakce:
niki2
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 09.02.12 00:55

Já nevím, mě zmizel úplně. Po prvním porodu jsem měla problémy (i s vnitřnímy hemeroidy´), ale musím zaťukat, že po druhém porodu je zatím vše OK (je to 4,5 roku).

rejžička
Kelišová 6194 příspěvků 09.02.12 06:49

Tak já myslím, že koupením mastičky a pravidelným mazáním nic nezkazíš. Ono někomu zmiznou úplně, někomu zůstanou a nenadělá s nimi nic.. To snad ani nejde ovlivnit. :nevim:

jesenka33
Závislačka 4012 příspěvků 09.02.12 10:34

Ahoj..když zůstanou můžeš si je nechat odstranit..bud klasicky operačně,doba léčení je až 14 dní,je to hrazené pojištovnou…nebo lejzrem za 3 dny jsi v pohodě a cena se pohybuje od 3000kč a víc......někomu zaberou factu gel,dubová kůra…někomu ne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.12 12:42

Ahoj, já jsem po těhu taky fičela s hemeroidama (mě krvácely), dr to laserem vyřešil ambulantně, hned to bylo pryč, úplně v pohodě. Ale je fakt, že jsem je měla malé, tak zavčasu. Poptej se na nějakého proktologa.
Jinak mi radil samozřejmě hygiena po stolici, dubová kůra a v těhu při potížích sednout na pořádně vychlazený tvaroh (uřízni si 1/3 kostky, strč do ledničky a pak mezi půlky:-) kdyby to zlobilo. Babská rada, ale prý fakt účinná.

Váš příspěvek
Reklama