Hemeroidy - k jakému doktorovi?

Anonymní
4.6.20 22:54

Hemeroidy- k jakému doktorovi?

Ahoj. Občas1-2× za půl roku(tmavou krev na WC papíru-dost) byla jsem na chirurgii na jaře a doktor mi nahmatal prý zřejme polyp v rektu na zadní straně. Dost to bolelo jak na to sáhl. Chystala jsem se k praktickému lékaři ale začal covid. Teď jsem zjistila, že mám (pardon " vlhky konečník" ) a neustále mě svědil. Zjistila jsem, že mám uzlík venku velikosti hrášku, pěkně bolestivý. Koupila jsem hemostop a byl klid. Ale při dalším zatlačení na stolici cítím, že mám zřejmě i vnitřní hemeroidy. A zas mi vylezla ta bulka co předtím. Kam stím jít?
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

SAJ
5848
4.6.20 23:05

Proktolog, s doporučením praktika. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.20 23:05

Na proktologii.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.6.20 23:11

Díky moc. Nějaká predpřídprava předtím? Čekací dobu nevíte? Původně jsem myslela, že bych šla na chirurgii nebo na nějaké rektoskopicke vyšetření :nevim:. Prd vim. Je mi 26, mám dvě děti ale tohle se mi udělalo až teď.

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5848
4.6.20 23:13
@Anonymní píše:
Díky moc. Nějaká predpřídprava předtím? Čekací dobu nevíte? Původně jsem myslela, že bych šla na chirurgii nebo na nějaké rektoskopicke vyšetření :nevim:. Prd vim. Je mi 26, mám dvě děti ale tohle se mi udělalo až teď.

Proktologie je chirurgický obor. A ano, nejspíš tě tam čeká rektoskopie. :nevim:

Čekací doba se bude lišit místo od místa. Když nahodíš lokaci, třeba se dozvíš víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
4.6.20 23:54

Na některých chirurgických ambulancích se neobjednává - prostě si tam vysedíš frontu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7030
5.6.20 00:22
@Whitedog píše:
Na některých chirurgických ambulancích se neobjednává - prostě si tam vysedíš frontu.

Ale bacha na příliš dlouhé sezení, aby sis tam nevyseděla hemoroidy! ;) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 14:41

Jo, dělá se anoskopické vyšetření, které by měl zvládnout i obecný chirurg, ale pokud máš možnost jít na proktologickou ambulanci, je to lepší volba. Než se tam dostaneš, můžeš si pořídit Strachovu mast (připravují v lékárnách) nebo Faktu mast, a Detralex tablety. Obojí je volně prodejné, nebo ti to předepíše praktik. Po každém použití toalety se doporučuje umýt a osušit. Dej pozor co jíš, abys neměla zácpu a ideálně si k tomu kup v lékárně rozpustnou vlákninu a dostatečně pij. Proktolog tě vyšetří anoskopem a pokud k tomu bude nález vhodný, pozve tě na ošetření Barronovou ligaturou (hemoroid zaškrtí drobnou gumičkou a on se odhojí a odpadne), případně navrhne další postup.

• Nahlásit
  • Citovat
12873
5.6.20 19:24

Můj proktolog má web, kde má popsanou přípravu před vyšetřením.
Každopádně poprvé jsem tam šla s žádankou od praktika. A chodím tam už 3 roky a asi dlouho budu. :zed:
Od doktora mám doporučený diovarix plus, též volně prodejný. Beru teda jen při objevení krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
6.6.20 11:50

Holky asi se zeptam blbe jo, ale me teda krev netece, ale deje se mi to, ze kdyz jdu na velkou tak po vykonani ikdyz se umyju citim, ze bych mela jit zas :think:.Delaji toto hemousi??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama