Heřmánek?

Anonymni
5.6.08 16:32

Heřmánek???

Chci se Vás zeptat, jestli jste se u svých dětí některá setkala s alergií na heřmánek…
Prcek má osm týdnů a vypadá to, že se osype když použijem kosmetiku s heřmánkem, nabo granulovaný čajík.
Po feniklovém klid, bez kosmetiky taky klid.
Včera jsem koupila zase gran. čajík se směsí bylinek, kde je i heřmánek, dneska je bobek zase samý pupínek. Hlavně na hrudníčku, a zádech.
Atopický ekzém to není.
Mám doma hromady drahé kosmetiky, Weledu, kde je zase pro změnu měsíček a jiné, skoro všechno celé řady - tchyně skoupila lékárnu, a nic nepoužíváme, mám strach, takže myju jen supermastnou kostkou a do vody dávám olejovou lázeň a na kůži pak excipial. Občas olivový olej.
Mudra povídala, že to není kožní záležitost, i když má Vojta suchou kůži, ale že je to vnitřní.
Dneska jsem dala fenistil, tak uvidím co s tím. Nemáte někdo zkušenost s heřmánkem???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
5.6.08 16:32

Nepodelsala jsem se - Pavloska

• Nahlásit
  • Citovat
2346
5.6.08 17:00

Hermanek je alergen, takze bych radila prestat pouzivat. A vubec u 8-tydenniho prcka bych se vykaslala na veskerou kosmetiku, pouzivala bych jen slunecnicovy nebo olivovy olej z lekarny na mazani, rybilku ci Bepanthen na zadecek a to by bylo asi tak vse. Stejne tak podavat caj tak malemu ditku je celkem nesmysl. Staci mu MM ci UM, kdyz uz, tak spis jen vodou dodat trochu tekutin ve vedru, ale obecne by mely stacit tekutiny z MM a UM. Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
5.6.08 17:55

jak pise Lindusa, hermanek je alergen, takze ten nepouzivat. Ja taky pouzivam na malyho (5mes) jen detsky mydlo a excipial, protoze ma hodne suchou kuzi od narozeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.6.08 19:45

Jj, na heřmánek jsme alergičtí všichni = já, dcera i syn. Já mimo to ještě i na měsíček lékařský. Jenom jsem zjistila že je docela problém sehnat masti bez těhhle pří:,–( :roll: , takže jsem na mazání používala osvědčenou modrou Indulonu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.6.08 20:28

Díky, utvrdily jste mně v tom co jsem si myslela.
Pokud ale vím, není třeba podávat tekutiny při kojení, ale při umělé výživě samozřejmě ano.
Nekojím, takže tekutiny jsou nezbytné. Dávám i vodu, a feniklový granulovaný „čaj“ bez cukru.
Kosmetiku vypatlá starší osmiletý syn :-))
Díky
Pavloska

• Nahlásit
  • Citovat
1493
5.6.08 20:54

Ani u umělé výživy není prý nutné dodávat tekutiny - možná jen v těch vedrech.
Teď je UM už něco jiného než třeba před 30 lety. Já jsem tedy kojila, ale toto o UM jsem četla ve všech propagačních materiálech, co mi domů o kojení a výživě chodily. Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
5.6.08 22:33

mmch pokud má malej suchou kůži, tak bych už vůbec heřmánek neužívala protože vysušuje.
Já jsem koupala v maizeně (kukuřičný škrob) na radu mudry už od porodnice, kosmetiku jsem vyhodila a mazala aviril olejíčkem a následně modrou indulonou. Mýdlo skoro nepoužívám, a teď co se malej přestal ráchat a jen se sprchuje, tak už ani tu pěnu do koupele.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.6.08 08:47

Kosmetika je na houby. Lékařka mi povídala, že je zvláštní, že hodně českých dětí špatně snáší zahraniční drahou značkovou kosmetiku, i tu nez parfémů a konzervačních látek, tu „kvalitní“…
Pro české prcky, když už kosmetika, tak prý ta obyčejná, česká, jako třeba ten olejíček - ten modrý v hranaté skleněné lahvičce :-)) nevím jak se jmenuje, ale ten moje matka piplala ještě na mně, když jsem byla miminko.
Pavloska

• Nahlásit
  • Citovat
2346
6.6.08 18:07

Ja Alli kojila jen malicko, byla z 90 % na UM a doktorka nam vyslovene rekla, ze zadne dalsi tekutiny, az s prikrmem. Dneska je to fakt jinak. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
6.6.08 21:29

Heřmánková čaj nám Mudr. také nedoporučovala, prý nejlépe děti snáší fenyklový. Já také nekojím a malý od toho, co jsme přišli z porodnice čaj dostává (kupovaný v lékárně a určený od 7. dne věku). Myslím, že je to dost individuální. Některému dítěti stačí jen UM a některému ne.
Mně syn vždy asi hodinu po jídle řval jako tur, jako by měl zase hlad, ale když jsem mu dala mléko, párkrát potáhl a řval zas.
Potom jsem, na doporučení obvodní, dala čaj a je to to nejspokojenější
mimčo. Někdy za den vypije 20 ml, ale někdy i 100ml. A když žízeň nemá,
tak do něj čaj nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.6.08 22:04

Koukám, že by se doktoři měli shodnout… mi zase výslovně říkala, že tekutiny u nekojení jsou zapotřebí.
Jak píše Ave - taky po jídle vyzunkne čaj a je spokojený i když mlíko už nechce. Teď v těch horkách vypije celkem hodně, tak čtyřikrát denně po 60 ml… jsem ale ráda, protože líp kadí, taky jsme se trápili s tvrdýma bobkama po nájezdu na UM.
S tím heřmánkem mě to mrzí, je to jinak super bylinka, a kosmetika s heřmánkem krásně jemně voní.
Pavloska

• Nahlásit
  • Citovat
27.5.18 20:41

Heřmánek

Zdravim vas chci se zeptat dnes jsem s pritelem trhala heřmánek na suseni ale az ted kdyz ho poradne prohlizime tak koukame ze tam jsou nejake broucci(asi msice) co myslite muzem ho ususit umrou ty msice nebo to radej vyhodit???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
27.5.18 20:44

Spíš z toho vylezou, když to dáš sušit. Nejlépe ven, na nějaké síto (případně i na papír), do polostínu. Úplně klidně bych ho používala, sterilní heřmánek si venku nenatrháš. :kytka: Jakože jestli jimi jsou ty stonky pokryté, tak by mi asi taky trochu vadili, ale jestli jich je tam tak málo, že jste si jich při trhání nevšimli, tak nemůžou ničemu vadit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4476
27.5.18 21:13

@Marketticka346 kdyžtak z toho bude čaj obohacený o bílkoviny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu