Histerektomie (odebrání dělohy)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 14:51
Histerektomie(odebrání dělohy)

Ahoj děvčata, chtěla bych se zeptat; minulou středu jsem prodelala histerektomii a doktor mi absolutně nic dopodrobna nerekl zadne omezeni.jen šetřící rezim. A pak se vsude docitam nic netahat a jen lezet.Mate nekdo nejake zkušenosti??kdy zase budu vect normalni život??

Reklama

Reakce:

masinka9
Závislačka 4709 příspěvků 31.01.18 14:55

@Anabell nejmín šestinedělí, jinak hrozí srůsty. je to velký zásah, aspon týden nic nenosit nad 2kg, hodně ležet. Moje máma měla měsíc neschopenku a to je jen úřednice. Kolegyně které to neudělali laparoskopicky ale klasicky dokonce 2 měsíce doma.

Conulka
Závislačka 3744 příspěvků 31.01.18 14:56

Trochu záleží na typu operace - laparotomie(řez) nebo laparoskopie(dír­ky)…?

každopádně cca jako 6tinedělí - nekoupat jen sprcha, no sex, nic netahat, ležet podle mě nemusíte, stačí neběhat maratony atd..

Conulka
Závislačka 3744 příspěvků 31.01.18 14:58

Mě to dělali laparoskopicky a hned po propuštění jsem se starala o roční holčičku - jen jsem jí nezvedala - ale jinak jsem normálně fungovala - domácnost + malnší procházky s kočárkem, venčení psa, neměla jsem potřebu ležet, ale každý to snáší jinak

masinka9
Závislačka 4709 příspěvků 31.01.18 15:10

@Conulka myslela jsem ležet jen pár dní po propuštění, samo. mě pustili hned další den a docela jsem se ploužila, mít doma malé dítě, tak budu potřebovat manžela nebo maminku.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:11

Mela jsem laparo s troškou komplikaci. Doktor rikal ze je rád ze je to posledni operace.Mela jsem jich uz predtim 5.Takze sileny srůsty ze mi to zasahovalo az do mocaku takze to musel opravovat a docela velká ztráta krve. Bolesti jeste mam ale tak to je tyden od operace asi normalni.Deti mam 2 takze mi přijde jako blbost nefungovat.Ale zarazi me ze me neupozornil na nic…

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:12

@masinka9 hned dalsi den po operaci domu???

cecetka
Kelišová 7151 příspěvků 31.01.18 15:17
@Anabell píše:
@masinka9 hned dalsi den po operaci domu???

Taky koukam 8o 8o 8o

@Anabell Normalni klidnejsi rezim staci. Stejne nemas moc energie, telo si samo rekne, ze chce klid.
Byla jsem 5 tydnu na neschopence, pak 2 tydny v praci, 15 dnu u more, a teprve potom jsem mohla rict, ze jsem skutecne uz OK.

masinka9
Závislačka 4709 příspěvků 31.01.18 15:29

@Anabell já byla jen na laparce ohledne průchodnosti a endometriozy! údaje o hysterektomii mám od mámy a kolegyne a z nemocnice, neb tam se mnou lezala paní po odebrání.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:55

@cecetka a jak je to s tim nošením nad 2kg?? Ja slychavam a ctu strašně různé věci. Dokonce ze rekonvalescence 3mesice a zadny sport do konce života. Coz me prijde šílenost.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:56
@masinka9 píše:
@Anabell já byla jen na laparce ohledne průchodnosti a endometriozy! údaje o hysterektomii mám od mámy a kolegyne a z nemocnice, neb tam se mnou lezala paní po odebrání.

Ahaa.Noo endometriózu jsem si užila asi 8let. :zed:

masinka9
Závislačka 4709 příspěvků 31.01.18 16:48

@Anabell tak to zase ne. Ale mama nemela hlidani pro babicku o kterou se musi starat, varila atd a moc nelezela a krvacela jeste docela dlouho. To neni totalni endoproteza kolene abys nemohla sportovat! Jen se to musi dobre zahojit. Me i po te pruchodnosti schvalil sport az za 3 tydny a doporučil sexualni sestinedeli.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama