Reklama

Histerektomie (odebrání dělohy)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 14:51
Histerektomie(odebrání dělohy)

Ahoj děvčata, chtěla bych se zeptat; minulou středu jsem prodelala histerektomii a doktor mi absolutně nic dopodrobna nerekl zadne omezeni.jen šetřící rezim. A pak se vsude docitam nic netahat a jen lezet.Mate nekdo nejake zkušenosti??kdy zase budu vect normalni život??

Reklama

Reakce:

masinka9
Závislačka 4780 příspěvků 31.01.18 14:55

@Anabell nejmín šestinedělí, jinak hrozí srůsty. je to velký zásah, aspon týden nic nenosit nad 2kg, hodně ležet. Moje máma měla měsíc neschopenku a to je jen úřednice. Kolegyně které to neudělali laparoskopicky ale klasicky dokonce 2 měsíce doma.

Conulka
Závislačka 3754 příspěvků 31.01.18 14:56

Trochu záleží na typu operace - laparotomie(řez) nebo laparoskopie(dír­ky)…?

každopádně cca jako 6tinedělí - nekoupat jen sprcha, no sex, nic netahat, ležet podle mě nemusíte, stačí neběhat maratony atd..

Conulka
Závislačka 3754 příspěvků 31.01.18 14:58

Mě to dělali laparoskopicky a hned po propuštění jsem se starala o roční holčičku - jen jsem jí nezvedala - ale jinak jsem normálně fungovala - domácnost + malnší procházky s kočárkem, venčení psa, neměla jsem potřebu ležet, ale každý to snáší jinak

masinka9
Závislačka 4780 příspěvků 31.01.18 15:10

@Conulka myslela jsem ležet jen pár dní po propuštění, samo. mě pustili hned další den a docela jsem se ploužila, mít doma malé dítě, tak budu potřebovat manžela nebo maminku.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:11

Mela jsem laparo s troškou komplikaci. Doktor rikal ze je rád ze je to posledni operace.Mela jsem jich uz predtim 5.Takze sileny srůsty ze mi to zasahovalo az do mocaku takze to musel opravovat a docela velká ztráta krve. Bolesti jeste mam ale tak to je tyden od operace asi normalni.Deti mam 2 takze mi přijde jako blbost nefungovat.Ale zarazi me ze me neupozornil na nic…

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:12

@masinka9 hned dalsi den po operaci domu???

cecetka
Kelišová 7218 příspěvků 31.01.18 15:17
@Anabell píše:
@masinka9 hned dalsi den po operaci domu???

Taky koukam 8o 8o 8o

@Anabell Normalni klidnejsi rezim staci. Stejne nemas moc energie, telo si samo rekne, ze chce klid.
Byla jsem 5 tydnu na neschopence, pak 2 tydny v praci, 15 dnu u more, a teprve potom jsem mohla rict, ze jsem skutecne uz OK.

masinka9
Závislačka 4780 příspěvků 31.01.18 15:29

@Anabell já byla jen na laparce ohledne průchodnosti a endometriozy! údaje o hysterektomii mám od mámy a kolegyne a z nemocnice, neb tam se mnou lezala paní po odebrání.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:55

@cecetka a jak je to s tim nošením nad 2kg?? Ja slychavam a ctu strašně různé věci. Dokonce ze rekonvalescence 3mesice a zadny sport do konce života. Coz me prijde šílenost.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 31.01.18 15:56
@masinka9 píše:
@Anabell já byla jen na laparce ohledne průchodnosti a endometriozy! údaje o hysterektomii mám od mámy a kolegyne a z nemocnice, neb tam se mnou lezala paní po odebrání.

Ahaa.Noo endometriózu jsem si užila asi 8let. :zed:

masinka9
Závislačka 4780 příspěvků 31.01.18 16:48

@Anabell tak to zase ne. Ale mama nemela hlidani pro babicku o kterou se musi starat, varila atd a moc nelezela a krvacela jeste docela dlouho. To neni totalni endoproteza kolene abys nemohla sportovat! Jen se to musi dobre zahojit. Me i po te pruchodnosti schvalil sport az za 3 tydny a doporučil sexualni sestinedeli.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >