Reklama

Hledám levnějšího projektanta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Peta1981
Povídálka 27 příspěvků 17.09.18 22:13
Hledám levnějšího projektanta

Ahojky, dokázal by mě někdo doporučit levnějšího projektanta? Stavbu plánujeme v okrese Nymburk. Klidně to může být i důchodce. Stavba je nenáročná na vyprojektování.
 děkuji

Reklama

Reakce:

Maylaa
Kecalka 458 příspěvků 17.09.18 22:24

Fakt radim nevybirat projektanta jen podle ceny. Muze se stat, ze usetrene penize pak mnohokrat preplatite jinde.

niki V
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 17.09.18 22:25
@Maylaa píše:
Fakt radim nevybirat projektanta jen podle ceny. Muze se stat, ze usetrene penize pak mnohokrat preplatite jinde.

Mě napadlo to samé :mrgreen:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5677 příspěvků 9 inzerátů 17.09.18 22:54

Na začátku ušetříš tisíce, aby jsi na konci vydala zbytečně stonásobek…

Peta1981
Povídálka 27 příspěvků 17.09.18 23:21

Já si již projekt vytvořila sama.Potřebuji to pouze překreslit a orazítkovat od projektanta pro stavební řízení.Plus zařídit vyjadřovačky.

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 18.09.18 06:47

Ahoj, pokud sis projekt vytvořila sama tak si stavařka a sháníš jenom autorizovaného inženýra na kontrolu a orazítkování ne? Pokud máš návrh a studii, tak překreslení znamená kompletní vypracování projektu. Neukazuješ jak ten domek vypadá ani co znamená levnější. Pracuji na mateřské a patřím k levnějším projektantů a stejně můžu být dražší než ten tvůj. Nehledě na to, že v současné době je ohromný přetlak zákazníků, projektanti mají moc práce, tak si říkají víc. Jaké máš časové vize?
Jinak ne zcela souhlasím s výše uvedenými komentáři i když kolegům se nemusí zamlouvat. Viděla jsem už drahý projekt, který byl zpackaný až hanba a viděla jsem i levný, který bohatě stačil na to co investor očekával.

Uživatel je onlineChauvinist
Neúnavná pisatelka 16337 příspěvků 18.09.18 06:50
@Bella13 píše:
Ahoj, pokud sis projekt vytvořila sama tak si stavařka a sháníš jenom autorizovaného inženýra na kontrolu a orazítkování ne? Pokud máš návrh a studii, tak překreslení znamená kompletní vypracování projektu. Neukazuješ jak ten domek vypadá ani co znamená levnější. Pracuji na mateřské a patřím k levnějším projektantů a stejně můžu být dražší než ten tvůj. Nehledě na to, že v současné době je ohromný přetlak zákazníků, projektanti mají moc práce, tak si říkají víc. Jaké máš časové vize?
Jinak ne zcela souhlasím s výše uvedenými komentáři i když kolegům se nemusí zamlouvat. Viděla jsem už drahý projekt, který byl zpackaný až hanba a viděla jsem i levný, který bohatě stačil na to co investor očekával.

Zlatá slova a souhlas s celým komentářem! Vám bych ten projekt klidně zadal :)

Maylaa
Kecalka 458 příspěvků 18.09.18 08:14

@Bella13 taky souhlasim. Ja nerikam, ze vysoka cena je nutne zarukou vysoke kvality ;) Ale zase si rikam, ze je-li to stavarka, nemela by potrebu se zde ptat na projektanta. Vsichni se neseme nejake znamosti ze studia ci praxe (nejsem pozemak, ale presto asi vim, koho bych oslovila). Kdyz nejsou udelane vyjadrovacky, je asi jen nakreslena dispozice domu, takze projektova dokumentace je jeste v plenkach, ne?

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 18.09.18 11:59

@Maylaa
uvidíme, třeba zakladatelka svůj záměr a představovanou cenu podrobněji popíše, takhle to je vaření z vody

Peta1981
Povídálka 27 příspěvků 18.09.18 18:13

Třeba když jsme před 7 roky stavěli novostavbu.Tak nám projektant vytvořil projekt včetně všech vyjadřovaček,vše oběhal obeslal ,takže jsme asi po 4 měsících obdrželi stavební povolení ke stavbě.Cena byla tenkrát 40 000kč.Ale nevím jak se dnes pohybují ceny.

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 18.09.18 19:54

Nelze odhadnout cenu, bez posouzení bližších podmínek (i na malý dům můžu třeba potřebovat statický posudek a ten stojí cca 30000,) dále projekt plynu cca 7000,– to samé elektro, vytápění a ZTI. Nevíme jak je to s přípojkami - např. na ČOV se vsakem je potřeba hydrogeologický posudek, apod. Dále radon, zaměření pozemku, průkaz energetické náročnosti je součástí cenové nabídky nebo si je hradíte sami. Takže je to opravdu střílení od boku. Ale v porovnání ceny před sedmi léty, bych teď na obdobnou stavbu očekávala něco kolem 60 000,–. A dobu zpracování s povolením cca půl roku. Bavíme se tedy stále o projektu pro stavební povolení (ne prováděcí dokumentaci s rozpočty).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >