Hleny v krku miminka

77
19.7.13 10:53

Hleny v krčku

Dobrý den maminky, mou třítýdenní holčičku potkala rýma a k tomu bohužel slyšitelné zahlenění krku. Zahlenění má takový rozsah, že se jí těžce polyká. Když usíná s dudlíkem, tak musí nejprve dýchat nosem, to je v pořádku. Ale pak dudlík vyplivne a nadechne se pusou, když zjistí, že to nejde, okamžitě se probudí. Zvláštní je, že v noci spí dobře. Přes den maximálně půl hodiny až hodinu. Nemůžu se od ní hnout, pokud u ní zrovna neleží partner. Máte s tím některá zkušenosti? Je možné něco podávat na odhlenění i novorozencům? Děkuji všem za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26555
19.7.13 11:02

Poradila bych se s doktorkou.
Rýmu bych odsávala. Na to odhlenění pozor, kdyby se to spustilo moc, mohla by se hleny začít dusit. Jinakhlavně nakloněná postýlka či postel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
19.7.13 11:40

@KatieBea
Za mě bych se určitě poradila s doktorkou.
Jak píše @jenny.fields
Podle mě má jen rýmu a jak leží, tak jí ty hleny stékají níž do krku. Někdy to může ještě vyvolat kašel. Pokud by jsi dala něco na odhlenění, začalo by jí to dráždit na kašel mnohem víc než teď. :think:
Určitě bych odsávala, ať se jí uleví, postýlku podložit, chladnější a vlhčí prostředí. (třeba mokrou plínku přes postýlku.)
Ať je brzy se líp a malé se uleví. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 11:51

Na samoléčbu je určitě moc malá, takže rozhodně doktorku!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
19.7.13 14:19

Děkuji za rady

Náhradní paní doktorce (moje má dovolenou)jsem, na vaše rady, volala. Děkuji. Snad ta mořská voda a pravidelné odsávání nosu pomůže :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
19.7.13 23:29

My s tím máme problémy od narození do teď! Malé jsou 3 měsíce! Moje doktorka mi řekla, že se s tím nemám stresovat, že ona by to neřešila, prý nikde nic neslyší…Jenže já vidím jak se malá trápí, takže jsem zašla do lékárny! Dostaly jsme kapičky Libenar(fyziologický roztok), Nasivin(na rozpouštění hlenů) a mucosolvan-nebo tak něco pro miminka na vykašlávání, celkem to pomohlo! Ale uplne se to neodstranilo a doktorka pořád nic neslyší, ale malá chudinka pořád to v tom krčku přeskakuje! Tak ať u lékaře dopadnete lépe:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
10.8.16 21:50

Zahlenena 4mesicni dcera

Dobrý den, máme 4mesicni dceru a už 3 týdny nás trápí kašel. První týden byl sušší, po návštěvě naší paní doktorky jsme dostali sirup prospan to bohužel nepomohlo a dcera kaslala nadále a víc, po další návštěvě doktorky jsme dostali sirup spiropent a homeopatika drosera a to se dcera začala odhlenovat tak že se nám moc dusila. Paní doktorka říká že máme počkat, jenže se nám o víkendu dusila až ji fialovela pusinka, měli jsme strach tak jsme jeli na pohotovost, tam nám řekli že poslechove je v naprostém pořádku a že máme odsavat, do nosanku stříkat vincentku a nedávat žádný sirup. Z nosanku bohužel odsajeme úplné minimum jen když kašle a dusi se hleny tak poté hleny odsajeme z pusinky aby je nepolykala. Už si nevíme rady, moc nás to trápí a máme strach. Dcera je plně kojena. Postýlku máme vypodlozenou, studené vlhké pleny kolem postýlky i zvlhčovač vzduchu máme pusteny. Předem moc děkuji za odpověď a radu jak dcerce pomocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.18 21:07

Nachlazení

Dobrý večer mám dotaz mám 28 tydenniho chlapecka.Máme rýmu :( :( :( Používám Libenar a odsavam.Mam i nasivim.Ale malému bych řekla že to nepomáhá dokonce už má trošku nažloutlé ty hleny.Nemůže,ani kvůli toho spinkat :( :( :( Spinká mi tak 20 minut jak přes den tak přes noc :( :( :( Je neklidny,vrtí se mi pořád v postylce…Poradite mi prosím moc děkuji za odpovědi. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5584
20.12.18 21:16

@Katulinka089 Běžte k doktorovi moje děti měly stejné příznaky když se po pár dnech nelepšili vzala jsem je k doktorovi. Dostali antibiotika na 10 dní,teď to lítá, rýma bez teplot a pak to najednou skočí na průdušky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8380
20.12.18 21:38

@Katulinka089 k doktorovi, at mas jistotu ze se mu to nesleze niz. Vyvetrat, podlozit, mokry uterak na topeni. Ja davam vedle polstaru na spani list rymovniku a mazu hrudnik. A jinak odsavat, odsavat poctivo a casto. I kdyz dite u toho vyvadi. Zalehnout a vysat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.18 21:50

@Heivka a myslíte že tak malému dítěti dají antibiltika?Je to strašné bobek malý jak chrčí… :( :( :( Jsem prvorodička a už vážně nevím…Pořád i jen pláče… :( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.18 21:54

@iwa83 odsavam pořád ano vyvádí pláče co to dá… :( :( :( Bobek :oops: :oops: vyvetrano mam a ručník na topeni taky…A nic nezabírá :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
20.12.18 21:58

@Katulinka089 pokud bude lecba vyzadovat atb,tak je malemu daji,zpravidla nastupuje uleva do 48 hodin ;)

• Nahlásit
  • Citovat
8380
20.12.18 22:05

@Katulinka089 u nas si casem zvykla, pochopila ze ji to odsavani ulevi… kdyz tak Dr. at si ho poslechne. Ja si dceru vzdy vzala k sobe. Budila se, ale citila ze jsem vedla, nemusela jsem vstavat a trochu jsem se vyspala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
20.12.18 22:17

Vždycky jsem spala v pololehu a děti na sobě ať nespí rovně ,ATB dají i tydenimu když budou nutné,tam věk nehraje roli,ale letela bych buď na pohotovost nebo hned ráno nejpozději ,snad to nechceš řešit na Štědrý den a se 40kama… a

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama