Hltání s lahve

24
4.1.07 23:29

Hltání s lahve

Ahoj maminy! Potřebovala bych poradit. Dcerka Adélka (8 týdnů) je 4 týdny ma UM (Nutrilon HA 1). Problém máme ten že Adélka někdy tu celou lahev (120ml) vypije pěkně a někdy posledních 30 ml zhltá až se zaliká a nemůže popadnout dech. Dírka v dudlíku není velká aby jí to hodně teklo. Nevíte čím to je, že tak někdy hltá a někdy pije tak pěkně a jak ten problém vyřešit? Ještě mám jeden dotaz. Když jsme na UM máme dávat čajík? Někdo mi říká ano někdo zase že ne, že ten Nutrilon stačí. Chtěla bych vědět i váš názor. Mockrát děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4597
5.1.07 09:42

Lenko, máme to samé - používáme tedy lahvičky od NUK a mléko Omneo, to je hustší, proto ty lahvičky, mají větší dírku, než třeba Avent, takže někdy to cáká úplně všude a Ríša dost hltal a někdy neukápne ani kapka…Asi s tím moc neuděláš, asi to chce čas, teď už se to taky u nás zlepšuje-i když používáme pořád bryndák a plínu na jídlo, jinak by byl mokrý, jak to někdy hltá. Asi spíš hodně hlídat, když jí to zaskakuje a čekat..... Čaj dávám z lahvičky od Aventu, ale ten tak strašně odmítá. A jestli se má nebo nemá dávat taky nevím, ale doktorka se ptala a radila kdyžtak dávat jen převařenou vodu, ale to se mi nějak nechce, sama bych na ní taky moc chuť neměla…No moc jsem ti neporadila, jsem docela zvědavá, jestli někdo na to bude mít nějaký fígl… 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4597
5.1.07 09:45

Jo a ještě - nedáváš jí zbytečně moc na 8 týdnů, neměla by mít teprve 90? Aby jsi ji nepřekrmovala…Jen že jsem koukala na ty tabulky, i když nevím, jestli u toho vašeho Nutrilonu to není jinak…U nás bylo 120 až od dvou měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
5.1.07 10:00

ahoj!
jakou mas flasticku? vim ze na tom to taky dost zalezi. My jsme na UM od 4. mesice. Mame Avent a z toho pije uplne normalne (mame Nutrilon .. obycejny ne AR), vim ze u jedne obyc. lahvicky v nemocnici se tim taky strasne zalykala a ja se bala ze se mi v tom utopi .. podle me tam meli moc velkou dirku :( tak ja bych asi na tvem miste zkusila jinou lahvicku, jestli to nepomuze. Ono se to bude pomalu zlepsovat, musi se to poradne naucit.. je to prece jen neco jineho nez prso… a tece to z lahvicky vzdycky vic…
Mi radila doktorka cajik nedavat, pokud je jenom na mlicku tak ji to na tekutiny staci, vyjimkou jsou vedra jaka byla v lete, to jsme davali vodu (ja osobne mam radsi vodu nez caj i pro sebe takze jsem davala tu vodu a terka pila, kdyz je „normalne“ nebo chladno tak tu potrebu pit nema, mlicko ji staci. Toto plati az do doby prvnich prikrmu (zeleninka).. pak uz je mlika min takze se ma piti nabizet, ale nektere deti to stejne moc nepiji :) treba nase ;) takze piti bych zatim neresila, je malicka a to mlicko by melo stacit.
Jinak k mnozstvi.. mi bylo v nemocnici vysvetleno, ze mesicni dite ma pit 110 ml, dvoumesicni 120 ml… ale pocita se to az od ukonceneho mesice, takze v podstate osmitydeni je doba prechazet na 120 :) nemyslim ze bys nejak prekrmovala, my se timto davkovanim ridili a presne nam to vychazelo .. terezka ani netrpela hlady ani nepribirala prilis :) ale muzu rict, ze jsem v nemocnici potkala pani, ktera 3mesicnimu klouckovi davala 200ml!!!! a to jeste navic forte.. chudak hosik uz byl teda DOOST oplacany.. uz mel asi dost roztazenej zaludek :( no jo no … maminka si nenechala ani od doktoru vysvetlit ze mu timto nikterak neprospeje :(
Tak krmeni zdar ! A at Adelka roste do krasy ! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama