Hluk v novostavbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 21:19
Hluk v novostavbe

Ahoj všem, chtela bych se s vami podelit o problem v bytě, který jsme si koupili cca před 3,5 roky v novostavbě, po první majitelce, takze dum už stal. Krásný byt, terasa vse zánovní predchozi majitelka v byte pry příliš nebývala. Nastehovali jsme se a vzhledem k tomu ze jsme byli mladsi, tak jsme neustale nekde byli s prateli, cestovali u rodicu no proste moc casu jsme tam netravili. Vikendy porad pryc.. Rok se s rokem sesel a uz v byte travime vice casu a cekame prirustek do rodiny, bohuzel klidne casy se zmenily. Máme 4 sousedy vsichni maji deti a nekdy je to opravdu hrozne. Vim ze za to sousede nemohou, ale hluk, beh, dupot, rev, nahlas pustena TV, krik sousedu, hadky, rany vseho druhu, slysim kdyz sousede pousti vodu, sprchuji se, splachuji WC, moci do misy. Opravdu mi toto neprijde normalni, jde to ze vsech stran… ale asi neni pomoci.. bojim se ze mi to bude budit dite nekdy to je rachot hrozny..

Reakce:
atominnka
Generální žvanilka 21900 příspěvků 09.12.18 21:25

Nebude, dítě si zvykne. Já byla s dvěma dětmi v1+1 a na mírný hluk si zvvykly a spaly normálně.

Aspera
Generální žvanilka 21483 příspěvků 09.12.18 21:28

Bude tam od mala, zvykne si a za rok bude samo dělat podobný hluk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 21:50

Nebála bych se toho. Sestra má čerstvě čtvrté dítě. Mají tedy celkem velký RD, ale stejně nejde zbylé 3 uhlídat, aby po domě neběhaly, nekřičely, nehádaly se… Nejmladší usne téměř při jakémkoliv hluku.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 09.12.18 21:51

Odhlucnete si stropy a steny… je to vase, tak proc ne, my takhle mame klid konecne… jinak ja to mela stejne, prvni 3-5mesicu pro me strasny nezvyk, kazdopadne mimi nespalo v uplnem tichu, ten provozni hluk pres den i ode me byl naopak dobry. V brise taky melo diskoteku misto ticha.kdyby bylo hrobove ticho tak pak by nikde normalne uz neuslo a to nechces. Dite bude to posledni, komu to bude vadit:)

Renca8
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 09.12.18 21:55

Muzu se zeptat kdyz jsi anonymni kolik.jste za ten byt dali?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34418 příspěvků 09.12.18 21:59

Bud rada, ze mas za sousedy rodiny s detmi. Kdybys mela tiche neuroticke duchodce, pak bys teprve zazila peklo, az se ti decko narodi.

Fazulina
Závislačka 4181 příspěvků 09.12.18 22:06
@Anonymní píše:
Ahoj všem, chtela bych se s vami podelit o problem v bytě, který jsme si koupili cca před 3,5 roky v novostavbě, po první majitelce, takze dum už stal. Krásný byt, terasa vse zánovní predchozi majitelka v byte pry příliš nebývala. Nastehovali jsme se a vzhledem k tomu ze jsme byli mladsi, tak jsme neustale nekde byli s prateli, cestovali u rodicu no proste moc casu jsme tam netravili. Vikendy porad pryc.. Rok se s rokem sesel a uz v byte travime vice casu a cekame prirustek do rodiny, bohuzel klidne casy se zmenily. Máme 4 sousedy vsichni maji deti a nekdy je to opravdu hrozne. Vim ze za to sousede nemohou, ale hluk, beh, dupot, rev, nahlas pustena TV, krik sousedu, hadky, rany vseho druhu, slysim kdyz sousede pousti vodu, sprchuji se, splachuji WC, moci do misy. Opravdu mi toto neprijde normalni, jde to ze vsech stran… ale asi neni pomoci.. bojim se ze mi to bude budit dite nekdy to je rachot hrozny..

Me by spíš vadilo, že takhle všechno slyším. Bydlela jsem skoro věky život v panelaku a takto slyšet nic nebylo. Jinak dítěti to vadit nebude…

Bábrdl
Generální žvanilka 22096 příspěvků 09.12.18 22:08

To je o zvyku, vyrostla jsem v bytě. Bydlela jsem ve staré zástavbě, v paneláku, v novostavbě… Všude je „něco“ slyšet, ale vůbec mi to nepřijde.

Ale pokud sis toho začla všímat až teď, po třech letech, prostě ti hrabe z těhotenských hormonů :nevim:

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 09.12.18 22:17

Počkej, až si někdo pořídí psychotické plemeno psa, třeba jorkšíra, který se spustí při každém prdu a je jedno, jestli je 3hod ráno. Zvuková izolace je vesměs super u všech ojeb*ných novostaveb.

Kriss Tina
Kelišová 7097 příspěvků 09.12.18 22:20

Dítěti to vadit nebude, bude na to zvyklé od narození. Syn je taky zvyklý na kravál, je schopný usnout na rockovém koncertě takže nějaký tlumený hluk od sousedů nás z míry nevyvede. Naopak bych byla ráda, kdybys náhodou měla hlučné dítě, že je v domě kravál a taky děti. Mít za sousedy důchodce co chtěj klid když ti tam pak bude půl dne brečet a ječet dítě je mnohem horší. Řešení asi není, zvyknout si, můžete si odhlučnit zdi nebo jít do domku, ve společném domě se vždycky může najít někdo hlučný, nejí naopak kdo bude dělat naschvály když budete dělat hluk vy…

Tejule
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 09.12.18 22:23

Počkej až ti bude dítě vřískat v noci od 2-5, to se sousedi nevyspi a bude tu diskuzi, co s tou matkou mám na ni zavolat OSPOD? :D super si takhle koupit byt v novostavbě, fakt dobře investovany prachy… Nestezuj si na sousedy, ale na ty co to postavili :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.18 08:17

Dekuji vsem za reakce,odhlucneni by bohuzel musel byt cely byt a to by bylo dost nakladne. Opravdu se to nese ze vsech stran. Hluku jsem si vsimla uz drive,ale nebyl tak veliky. deti proste vyrostly atd. Rozhodne si nestezuji na sousedy,vim ze za to oni nemohou. Spis by me zajimaly vase zkusenosti. Jestli je toto opravdu v byte normalni a nebo zda jsme si koupil tzv. navonenou bidu a bude lepsi do budoucna byt prodat a zkusit stesti jinde a mebo zda to bude to same. Oba pochazime z domu,tak nevím. Jsme navazani praci na mesto a mam rada ruch a život,nechce se mi někam za Prahu na ves do domu a s nic moc spojenim do Prahy. Diky

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 10.12.18 10:23

Ono dnes najít něco kvalitního je dost velký problém. Drtivá většina novostaveb jsou prasárny už od projektu. Realizaci pak provádí většinou firma na hraně bankrotu, která najímá subdodavatele, kteří nedostanou zaplaceno a ti si většinou najímají nekvalifikovanou sílu, která ani neumí česky. Navíc v totálním právním balastu, který je u nás, je radost řešit případné spory. Takže prodej a přestěhování nemusí problém vyřešit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >