Hmotná odpovědnost - servírka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Koblyha
Povídálka 38 příspěvků 06.07.19 08:05
Hmotná odpovednost servírka

Mám dotaz pracuji jako servírka. Jedeme ještě starý systém vše ručně a lístky na stůl. Když máme velkou akci tak se nám stalo že lidi listy ztratili nebo odešli bez placení. Naposled před dvěma dny přišel šéf že v kase chybí 8000 což nemá jak dokázat a chce teď podepsat že pokud bude v kase něco chybět musíme to zaplatit jsme tam dvě servírka. Jenže jak já mu mám věřit že to tam opravdu Není?? Když kasirku ma v ruce i on a i on obsluhuje když je mazec. Může po mě chtít podepsat papír?? Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
LennyL1
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 06.07.19 08:08

Za těchto okolností nic nepodepisuj.

Verun83
Extra třída :D 10392 příspěvků 06.07.19 08:32

Ne, nic nepodepsat. To by to takhle mohl zkouset porad.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 06.07.19 08:32

Tak chtit muze, ale nepodepsala bych. Servirky dnes hledaji vsude, kdyby byl kvuli tomu ze nechces podepsat, problem.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 06.07.19 08:33

Jeste bych mu pohrozila financakem, to snad porusuje zakon ne, kdyz jedete rucne :think:

7.straka
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 06.07.19 08:35

@smurfka přesně. Pokud nevydává babišenku, má sám máslo na hlavě.

ontar
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 06.07.19 08:42
@smurfka píše:
Tak chtit muze, ale nepodepsala bych. Servirky dnes hledaji vsude, kdyby byl kvuli tomu ze nechces podepsat, problem.

Ale né ty, co kradou a ještě bonzují…

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 06.07.19 08:45
@ontar píše:
Ale né ty, co kradou a ještě bonzují…

Běž se léčit.

Koblyha
Povídálka 38 příspěvků 06.07.19 08:46

@ontar jak to myslíte??

katyna1984
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 06.07.19 09:01

Tak u nás na velkých akcích v jedné hospodě taky zapisují na papír na stole. Na baru si dělají kopii pro případ „ztráty“. Pak při placení vyjedou babišenku na celkovou částku. Ale už se mi 2× stalo, že na svém lístku jsme měli vše, na tom u baru tak polovinu, protože servírky to nebyly schopné v hlavě udržet. Všichni platili na baru a většina dle barových lístků. Čímž ty servírky okradly zaměstnavatele o podstatnou část tržby. Pokud by se to stalo jednou, ok, nevěděly, co to obnáší atd. Ale pokud se to děje opakovaně, je to jen jejich debilita. Pouze bych se dohodla se šéfem, že kasírovat bude buď jen jeden, nebo alespoň, že nebude kasírovat šéf. A třeba bych zkusila přemýšlet nad tím, že pokud mi uteče tržba za 8 tisic, tak je to sakra velká část a úplně nechápu, jak se to může opakovaně stávat.

ontar
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 06.07.19 09:03
@Koblyha píše:
@ontar jak to myslíte??

Nic osobního ale, že riziko, že to má personál v kapse je velmi vysoké a utíkání hostů by si měl ohlídat, pokud je to možné…a pokud někdo pracuje s penězi měl by mít podepsanou hmotnou odpovědnost a vytvořený podmínky pro práci…dělal jsem v pohostu dlouho a vždy to byl personál, co kradl, nebo na to dlabal a hosté utíkali bez placení…

ontar
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 06.07.19 09:05
@smurfka píše:
Běž se léčit.

Další roura z EM schopná poradit celému vesmíru…místní klasika

iPodPrd
Kecalka 473 příspěvků 06.07.19 09:11

Ani za nic nepodepisuj. Jednak to MUSÍ mít vše elektronicky, jinak je to podvodnikatel, a jednak když už podepíšu zodpovědnost za kasu, tak chci mít jistotu, že se do té kasy dostanu jen já, klidně u druhá servírka nebo on, ale až po oficiálním a podepsaném přepočítání a předání. Dělala jsem takhle v černotě a jednou jsem přišla dřív, a viděla majitele, jak si čepuje pivo a jeho synáčci si brali sodovky a sladkosti. To pak na inventuře samozřejmě chybělo, ale stačilo pohrozit a nic po mně nakonec nechtěl proplatit. Ale měl tu drzost mi tvrdit, že si vymýšlím…

ontar
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 06.07.19 09:18
@iPodPrd píše:
Ani za nic nepodepisuj. Jednak to MUSÍ mít vše elektronicky, jinak je to podvodnikatel, a jednak když už podepíšu zodpovědnost za kasu, tak chci mít jistotu, že se do té kasy dostanu jen já, klidně u druhá servírka nebo on, ale až po oficiálním a podepsaném přepočítání a předání. Dělala jsem takhle v černotě a jednou jsem přišla dřív, a viděla majitele, jak si čepuje pivo a jeho synáčci si brali sodovky a sladkosti. To pak na inventuře samozřejmě chybělo, ale stačilo pohrozit a nic po mně nakonec nechtěl proplatit. Ale měl tu drzost mi tvrdit, že si vymýšlím…

Jo to by se personálu líbilo pracovat bez hmotky a hrát s penězma ententýky…

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 06.07.19 09:19

A ikdyby podepsala a on zas zkusil, ze neco zmizelo z kasy…Tak jak se to bude dokazovat, ikdyby to dal k soudu?

Neni to slovo proti slovu?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama