Hnisání a slzení očiček

82
31.7.08 11:38

hnisání a slzení očiček

Ahojky, potřebovala bych poradit. Malému byly včera 2 měsíce a pořád nás trápí očička, nevím co s tím. Ještě nedávno nám jen slzely, ale ted začaly i pěkně hnisat. Ráda bych se vyhla proplachování kanálků. Používám ophtal a ophtalmo septonex, dnes zkouším i vytírání heřmánkem, ale mám strach abych mu tím nějak neublížila. Chci zkusit také kapat mateřské mléko a masírovat, ale potřebovala bych vysvětlit jak na tu masáž? Mylslíte, že můžu dělat vše najednou, nebo to nějak střídat třeba od den, nechci aby se nám to ještě zhoršilo. Budu vděčná za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2724
31.7.08 11:58

Taky nás trápilo očko, kapali jsme opthalmoseptonex a snažili se uvolnit slzný kanálek. Masíruje se to prstem od kořene nosu směrem k lícní kosti (zkus si to na sobě, dá se nahmat i ten kanálek, ústí do vnitřního koutku oka). Pomohlo to, ale definitivně to zmizelo až tak po měsíci.
Mateřské mléko ani nic jiného mastného a pro bakterie výživného bych do oka nedávala. Vytírej některým z roztoků po každém probuzení, ale tak max 5× denně, ale opatrně, mechanické podráždění to může jen zhoršit.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
31.7.08 12:01

pokud mu hnisa oko mazej k doktorovi, to je na antibiotika. taky jsem mela tenhle problem. septonex ti nepomuze. a zrovna si rekni mudr at ti ukaze jak masirovat. ja to delala a s uspechem. nemuseli jsme na proplachnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10562
31.7.08 12:16

Ahoj, tak nás trápili od narození obě očička a děcký lékař nám pořád dával nějaké kapky, ve 4 měsících nás chtěli poslat na ten „výplách“ nevím jak se tomu říká. Naštěstí jsme se přez známí dostali k super lékaři očnímu a opravdu pomohla masáž, trvalo to ještě další téměř 4 měsíce necelé teda, ale opravdu to pomohlo a žádné kapičky nic jsme do očí nedávali, jen masírovali. Masírovala jsem při každém kojení, jinak na sebe nenechala hlka sáhnout. A tu masáž by ti určitě měl ukázat lékař. Zkus se poptat po nějakém dobrém očním lékaři. My jsme měli opravdu štěstí, při každé kontrole jsem mu musela ukázat jak masírujeme a uklidňoval mě, že to pomůže, občas jsem měla pocit, že nás ten výplach nemine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.08 12:59

Ahojky, my jsme meli problem jen s jednim ockem, ale zato nas to potrapilo pekne. Tady se oko jen osetruje antibiotickymi mastmi a pruplach slzneho kanalku pripada v uvahu az po prvnim roce ditete!!!!! (ziji ve Finsku). O nejake masazi me taky nikdo neinformoval, to, az kdyz jsme meli po problemech, jsem se dozvedela v Cesku, ze neco takoveho muze maminka ditku provadet. Prvni kura masti pomohla, potom to ale zaclo nanovo a tak jsme dostali novou mast, ta zbrala, ale pak se to opet rozhnisalo az tak desne, ze jsme skoncili v sobotu vecet na pohotovosti. Dali nam novou masticku a konstatovali po vyteru, ze to byl streptococcus aureus. Pak opet nova mast.....no a pak jsem se zdrave nas…a, zasla si k znamemu pro stribrnou vodu (koloidni stribro), vyplachovala tim co dve hodiny, no a zazrak se stal…po prvnim dni prestalo ocko hnisat, po druhem dni prestalo i slzet a od te doby mame pokoj. Na stribro nedam dopustit. Preji uspesny boj.

Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
31.7.08 13:31

Ahoj
Tak Radečka jedno oko trápí od narození.Vystřídali jsme několik mastí a kapek a vždycky se to nejpozději do týdne vrátilo.Tak nás doktorka poslala na oční.
Očařka nám předepsala nějakou jinou mast a ukázala,jak masírovat.No má to lepší,už se mu to oko neslepuje,ale pořád mu to hnisá a slzí. :( Teď v pondělí jsme byli opět na kontrole.A očařka nedšená nebyla.Zkusila mu ten kanálek propláchnout.A má to tak moc ucpané,že bez úspěchu. :( Tak jsme objednaní do nemocnice. :cry: :cry: :cry:
Jinak ten průplach nebolí.Prcek sice řval,ale tím,že ho drželi,aby se nemohl pohnout.Byla jsem u toho a viděla jsem to. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
31.7.08 13:51

Take mame tento problem, ale uz „jen“ s jednim okem. Ted zijem v Nemecku a nas ocar to chce resit „nasilne“ az po 2. roce zivota. Rika, ze driv to nema smysl. Ten slzny kanalek totiz nebyva ucpan jako ze by v nem neco bylo, ale v 99 % pripadu je utlacen nosni kustkou a jak oblicej roste, tak to utlaceni povoli. Takze resime jen zanety, zbytek vyckavame. Je obdobi, ze uz je uplne bez slz, pak to zase prijde. Za par mesicu bude mit mala 2. narozky a ja porad doufam, ze to ustoupi. Pred 1. rokem zivota bych diteti na ty oci nenechala sahnout!!! Pouze ATB kapky ci masticky pri zanetu, jinak teple obklady a masaze, nic vic. Oko muze byt trvale poskozeno, pruplachy a sondaze jsou dost invazni postupy a casto s sebou nesou nasledky, na ktere ocari neradi upozornuji (a o to mene je priznavaji)… Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.7.08 14:07

Ahoj,tak nam zaclo ocicko hnisat asi ve dvou mesicich.Napred nam napsala obvodni nejakou mast kapky.Na tyden to pomohlo,pak zase zaclo hnisat.Poslala nas na ocni.Tam mu to samozrejme proplachovali.Ale nepomohlo to.Tak nas ocni poslala do Otrokovic k dr.Cervenkovi(byl tam nekdo z vas?)Tam mu taky delali vyplach a sondaz.Zjistil ze to ma nepruchodne a posila nas na minioperaci do Ostravy.Byl jste tam nekdo ??Jak to probiha.Mam tam volat na obednani v srpnu.A malymu to oko ted uplne prestalo tect a hnisat.Asi pred 14 dny mu delali tu sondaz a od te doby vubec nemusim oko utirat.Tak nevim jestli je ta operace nutna…Ale zas aby mu to pak nezacalo nanovo. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.7.08 14:10

Malej ted bude mit rok.Tak nevim jestli se to muze jeste samo spravit.Predchozi inko

• Nahlásit
  • Citovat
2661
31.7.08 19:11

Nás zlobil kanálek jen na jednom očičku. Chodíme na oční přímo do fakultní nemocnice. Používáme opthalmoseptonex ráno a večer preventivně na doporučení lékařky. Měli jsme i antibiotika Kanamycin. Máme je doma a v případě hnisání máme ihned na:,–(it. Očičko 2× proplachovali + jednou dělali sondu a zjistili, že má neprůchodný kanálek. Jsou prý dvě varianty. Buď se kanálek uvolní s růstem hlavičky nebo je nutný zákrok. Dělá se prý nejdříve v 9 měsících a pak po dobu 3 měsíců má mimčo zavedenou kanylu (a nesmí si ji sundat, jak mi důrazně při poučení vysvětlila paní primářka). U nás zákrok nebyl potřeba. V půlroce se mu kanálek zprůchodnil. Není tedy úplně 100%, ale nezlobí. Nevím jestli proplachování kanálků nebolí, ale děti u toho brečí dost. Na našem očním posílají rodiče ven z ordinace. (Den před tím, než jsme šli na kontrolu, chovala malého moje máma. Dělali blbinky a on se bouchnul o její klíční kost. Do té doby plakal málokdy, ale teď řval jako tygr. Babi nejdřív šílela jak mu ublížila, ale teď se všude chlubí, že se mu kanálek prošťouchl její zásluhou. :lol: )Přeju všem brzké uzdravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
923
1.8.08 14:52

ahoj, mojemu prďítku taky hnisalo očičko, hnis jsem mu vytírala 2× denně borovou vodou a 1× denně vykápla mlíčkem a po 3 dnech má oko čisté a bez zarudnutí. takže pokud to trvá dlouho, raději zajdi k dr pro mastičku, jestl ito po pár dnech zmizí tak to mohlo být jen z průvanu a nafoukaném prachu z venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.09 21:30

zprava

:( Ahoj ja mam 4mesicni holcicku mame take problemy s ocickem uz jsme byli 2krat na pruplachu a stale nemame vyhrano ale je to nebolestivy deticky plakaji protoze je svazujou aby se nehybali :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1203
18.1.09 20:37

Malý měl zahnisané oči už v porodnici, dostali jsme ophtalmoseptonex, občas to bylo lepší občas horší, a měla jsem pocit že to vůbec nezávisí zda kapu nebo nekapu. Samo to přešlo zhruba po šetinedělí. Nakapat MM do oka jsem se neodhodlala i když mi to pár lidí radilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2554
18.1.09 22:59

Ahoj.Tak stím jsme válčili taky asi do 6 měsíců.Žádný kapky ani atb nezabrala,tak jsme šli na oční.Tam mu dělali průplach-asi opravdu nebolí,protože malej si nestěžovalani trochu a trvá to jen pár vteřin.Zjištěna neprůchodnost 1 kanálku,ihned nás odeslali do dětské v Brně,přímo k panu primáři.Ten provedl sondáž,na:,–(il kanamycin a ukázal a doporučil masáž kanálků.Kontrola za dva dny-průplach-ok,ještě jeden za další dva dny,vše v pořádku,žádné další srůsty.Od té doby bez problémů.Malej u toho plakal pak vždy jen asi minutku a sestřička mě ho hned pak donesla a to už se na ni smál,takže to asi není nic strašného,asi jim vadí to znehybnění.Ale pochybuju,že by se to časem spravilo samo.Srůsty se asi samy od sebe neuvolní.My jsme tam byli už docela velký mimino.
Přeju všem,aby jste dopadly stejně dobře jako my a měli to rychle za sebou (a nemuseli na operaci) a už se tím nemuseli trápit.
Těm co je operace nemine držíme palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2930
19.1.09 10:03

Ahoj,
já s malým také měla problémy na levém oku, hnisání, takže průplach nás v jeho prvním měsící neminul. Nebolí to, ale miminka pláčí, jelikož je musejí pevně držet a to se jim nelíbí,tak proto taková hlasitá odezva. Mě to dělali na Bulovce a tam maminky nenechávají v ordinaci,ale v čekárně,aby maminka netrpěla tím pláčem.
také jsme dostali kanamycin a pak za 14dní očičko začalo hnisat jen asi 1den a pak to přestalo.já pak zjistila, že to mohlo být i tím, že malej si občas ručkama do očička šáhnul, tak jestli si tam něco nezanesl,protože druhý den to bylo OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama