Hoco x teutonia

Alexis
14.3.10 21:10

hoco x teutonia

Ahoj,
prosím o radu. Rozhodujeme se mezi Teoutonií Spirit a Hoco Master L. Chceme všestranný kočárek do města i do terénu. Měl by někdo pro nás radu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
739
15.3.10 01:36

Ahoj,
myslím že to jsou dva úplně odlišné kočárky, takže spíš si ujasnit, co od kočárku očekáváte. My jdem do Teutonie a dle popisů na různých shopech mi Hoco přijde o třídu níže, ale opravdu jsem ho neviděla na živo, tak to neber v potaz. Každopádně, pokud jsem dobře hledala, tak zásadní rozdíl vidím v tom, že Teutonka je trojkolka a Hoco 4-kolka.Teutonka má nízkoprofilové spec. kola, kdežto Hoco nafukovací, což mě přijde, že bych věčně lepila. A za další proč já bych dala přednost Teutonce je to, že ta ovladatelnost je naprosto famozní, kočár zatáčí téměř sám. Ale zase na druhou stranu beru to,že Teutonia je hodně drahej kočár. My za 3 kombinaci s doplňkama dali 33 tisíc, což může být také pro někoho to nejdůležitější. Takže spíš si fakt sepiště, co je pro Vás důležité, myslím, že ani s jedním z těch kočárů co se kvality týče nemůžete šlápnout vedle. Jo ještě jen, Teutonka pokud jí obchod nemá na skladě, což má jen pár obchodů a jen nejžádanější kombinace barev, má dodací lhůtu cca 10-14 týdnů, takže ještě i to může hrát svou roli. Přeji šťastný výběr, aby jste pak byli spokojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
15.3.10 10:28

ano, jsou to jiné kočáry. ano, teutonia je o třídu výše a o dvě třídy dražší… ano, hoco je 4 a spirit 3kolka.

ale - nafukovací kola neznamená nutně, že budeš pořád lepit. měli jsme speediho a píchli jsme jednou za dva roky a fakt naší vinou. průjezd přes trní ve kterým byla rozbitá lahev– asi žádnej kočár by to nepřežil.
nafukovací kola jsou měkčí, mají hladší jízdu, pohodlnější pro miminko, podle mého. (ano, nemám bezdušová kola v lásce.. :wink:)

teutonia dodací lhůty mě vytáčejí a můj muž prohlásil, že i kdyby se mu nedejbože líbila (nelíbí designově) a mě taky, 12 týdnů by na kočár nečekal.. povídal že ať si to strčí za klobouk :mrgreen: to ale neber v potaz, to vadí asi jen mně..

to Hoco má natáčecí přední nápravu. jsou lidi, kterým se s tím nejezdí dobře - soudím podle Mutsyho UR, který má ale zadní. radím vyzkoušet, hoco není moc vidět, tak aspoň toho mutsyho, prostě ten systém natáčení nápravy.. byla jsem překvapená, mi se to líbilo…

pokud jde o velký terén, je samozřejmě, z podsatty věci, 4kolka stabilnější, navíc teutonia s těmi koly, troufám si tvrdit, že do extra terénu je spíše hoco..

do města - zas spíše teutonia, kvli váze, hoco je těžší, obecně hoco jsou těžší kočárky. a ovladatelnost teutonie je větší, než jakéhokoliv kočáru s natáčecí nápravou..

nevím odkud jsi, ale v prazev kika letňany jsem hoco viděla, je to ale dýl..

ano, cenově je to někde jinde - hoco asi za 10-12tis, teutonii nepořídíš za 12tis ani nový sporták.. ne vždycky je ale vysoká cena zárukou kvality… koupiliu jsme takhle autosedačku roemer, se kterou jsou všichni spokojení a za 3/4 roku se rozbila fixační noha isofixu.. evidentně konstrukční chyba, plast/kov. oprava trvala 3 měsíce! - pravda s nahradní sedačkou, jinakbych jim to po měsíci hodila na hlavu.. :)

radím, podívat se na oba kočárky v reálu, nemusí se ti na kterémkoliv z nich něco líbit.. vím, že to není jednoduché, ale teď jsou veletrhy, v praze i v brně, co zkusit tam? nebo obvolat eobchody s kamenýma prodejnama…

vybírat kočár teď pro první, naprosto jasně bych byla donucena manželem do HOCO.. :D on chtěl 4 a já 3 kolku. (3 kolka podle něj nebyla do terénu, teď chodí a chválí speediho,..) a já chtěla otočnost, být tehdy natáčecí nápravy, neměla jsem šanci :mrgreen:

EDIT: aha, tak v brně byl veletrh teď, 11-14.3. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Alexis
15.3.10 10:47

Já jsem si právě oba vyzkoušela, je pravda, že co se týče ovladatelnosti je teutonka bez konkurence, ale zase stabilita čtyř kol…
Takže by mě teď spíš zajímaly nějaké pratické zkušenosti co se týče kvality u toho hoca (u teutonky o tom podle diskusí nepochybuju), ten cenovej rozdíl je vážně velkej, tak jestli to právě nejde na úkor kvality… Ve váze je tam rodíl 1,5 kg, to už bych až tak v potaz nebrala.
On takhle na pohled vypadá ten kočár pěkně, ale takových je spousta, a pak praxe ukáže :roll: …

• Citovat
  • Nahlásit
739
15.3.10 18:41

Alexis, tak vidis, co clovek to nazor a hlavne jine pozadavky. Treba my jsme vedeli, ze proste musi byt trojkolka kvuli bruslim a podle toho se to odvijelo dal… :wink:
Jinak at hledam jak hledam, tak na ten hoco nemohu najit zadne diskuse, takze docela nezavidim. Snad se nekdo najde. Ale co jsem cetla diskuse, tak s Hoco jako vyrobcem co se kvality tyce by nemel byt problem.
A jine kocarky neprichazeji v uvahu? Ja nevim, jake mate pozadavky, tak se radeji ptam. A take je teren a teren, my tez planujem lehci teren u nasich na vesnici :-), ale pravda na dlouhe tury v terenu uz budem brat nositko. A hlavne spise budu jezdit ve „meste“, resp. po silnicich a chodnicich. Pokud u Vas bude prevazovat vic ten teren, tak bych volila spis tu 4 kolku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
15.3.10 20:04

Ahojky já tomu tedy tak nerozumím,ale toto Hoco má kamarádka v černé barvě!Má 7 m holčičku a krásně se jí tam vejde,nevíc se mi na něm líbí tak překlápěcí boudička,úplně nahradí slunečník,takže nemusí vůbec přehazovat sedačku,když otočí směr a na mimi posvítí sluníčko,tak ho schová :lol: Je s ní spokojená,akorát teď chce koupit golfky do auta,protože je trochu těžší.Teutonku jsem měla v užším výběru já, nakonec nevyhrála- te´d jsem ji viděla na živo,je pěkná,jen ty kola se hrozně rychle sjedou,ale zase nepíchnou :nevim: Sedačka je teda malá,asi jako u našeho Mutsyho a je užší, jinak je moc pěkný,hl. ta ručka a kvalita :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
16.3.10 18:26

Ahoj, jen mám malou připomínku k těm kolům u Teutonek. Máme taky Spirita a dají se objednat dva různé typy kol. Jedny jsou takové placatější (na ofic.stránkach v galerii jsou to kola č.50, ty se opravdu brzy sjedou. Šedesátky jsou v poho, my na nich jezdíme rok, tak proto vím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
16.3.10 20:14

Je to je fajn,viděla jsem sjetá jen 50-tky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
petulja
10.3.11 14:42

Teutonia zkušenosti

Spirit S ani jakýkoliv jiný kočárek od Teutonie se na brusle ani na jakýkoliv jiný sport absolutně nehodí, Teutonie mají takovou zacvakávací brzdičku, která ještě ke všemu brzdí jen jedno zadní kolečko. Někde v nabídce prodejce jsem si přečetla, že kočárek je „sportovní luxusní multitalent“ tak multitalent je to tak maximálně na procházky po chodníku nebo na výlet do obchoďáku. Kočárek neobstojí v jakémkoliv terénu. Ta plastová kolečka jsou fakt jen na chodník a to ještě dobře udržovaný.
Mám Mistral S a bohužel jsem ho už nestihla vrátit, koupila jsem ho poblázněná těhotenskými hormony, protože vyšel jako jeden z mála nezávadný v testu…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama