Hodně bolestivá menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ela025
Kecalka 222 příspěvků 05.01.19 15:35
hodně bolestivá menstruace

Hezké odpoledne, chtěla bych se zeptat těch, co mají velmi bolestivou menstruaci, co vám na to nejlépe zabírá? Jde o to, že asi tak rok mám hodně bolestivou MS, první dva dny mám problém fungovat aniž bych si nevzala léky. Bolestivou menstruaci jsem měla vždy, ale to, co zažívám poslední cca.rok je vyloženě peklo, navíc včera mi začla o 10 dní dříve, předtím jsem skoro 5 dní špinila. Na sonu v listopadu mi gynekoložka zjistila myom, říkala, že je hodně malej, ale musí se sledovat, do toho už od puberty trpím na cysty na vaječnících. Antikoncepci jsem brala, ale musela jsem jí vysadit a už jí nikdy nasadit nechci a ani nesmím. Dřív mi stačil paralen, dneska už beru Aulin, Zaldiar nebo Algifen, algifen mám pocit, že taky nemá moc účinek a nejlíp zabírá ten aulin. Bolestí se mi chce většiniu až zvracet a někdy zvracím+pokaždý průjem a jsem bílá jak stěna. Bolí mě hrozně břicho i záda v kříži a většinou i vnitřní strana stehen a mám jako y tlak na konečník. Zkoušela jsem pít i kontryhel, dělat si odvar z majoránky, pak jsem měla nějaký čaj na ženský problémy, nic nezabíralo a já se fakt nechci každý měsíc dopovat lékama typu Zaldiar nebo Aulin…Zaldiar a algifen mi píše uroložka( mám problémy s ledvinama a močákem, časté záněty, vrozenou vadu), jediné z přírodních co jsem nevyzkoušela je gynex. Gynekoložka nad tím mávla rukou, když jsem chtěla předepsat aulin, že když nezabírá paralen, ať si vezmu ibalgin(který nesmím), vážně rada nad zlato, já jsem s ní spokojená jinak, ale tímhle mě fakt dostala…už jsem myslela i na endometriozu nebo zda to tak bolí kvůli těm cystám( těma ale trpim už dlouho a nikdy jsem až takový bolesti neměla) nebo jestli to je tím myomem, který mám ale v břiše teprve chvíli. Snažila jsem se i sportovat, ale bolesti byly ještě větší, někomu to prý zabírá. Ještě bych dodala, že mám MS hodně silnou, nejsilnější tampon mi vydrží první dny hodinu-max. dvě. Beru warfarin, ale vždy si před MS nechám zkontrolovat krev, zda nejsem přeředěná a většinou jsem spíš naředěná málo, navíc už ho beru dýl jak ten rok, co takhke trpim..
Za každou radu děkuju :kytka:

Reakce:
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17992 příspěvků 05.01.19 15:41
@Ela025 píše:
Hezké odpoledne, chtěla bych se zeptat těch, co mají velmi bolestivou menstruaci, co vám na to nejlépe zabírá? Jde o to, že asi tak rok mám hodně bolestivou MS, první dva dny mám problém fungovat aniž bych si nevzala léky. Bolestivou menstruaci jsem měla vždy, ale to, co zažívám poslední cca.rok je vyloženě peklo, navíc včera mi začla o 10 dní dříve, předtím jsem skoro 5 dní špinila. Na sonu v listopadu mi gynekoložka zjistila myom, říkala, že je hodně malej, ale musí se sledovat, do toho už od puberty trpím na cysty na vaječnících. Antikoncepci jsem brala, ale musela jsem jí vysadit a už jí nikdy nasadit nechci a ani nesmím. Dřív mi stačil paralen, dneska už beru Aulin, Zaldiar nebo Algifen, algifen mám pocit, že taky nemá moc účinek a nejlíp zabírá ten aulin. Bolestí se mi chce většiniu až zvracet a někdy zvracím+pokaždý průjem a jsem bílá jak stěna. Zkoušela jsem pít i kontryhel, dělat si odvar z majoránky, pak jsem měla nějaký čaj na ženský problémy, nic nezabíralo a já se fakt nechci každý měsíc dopovat lékama typu Zaldiar nebo Aulin…Zaldiar a algifen mi píše uroložka( mám problémy s ledvinama a močákem, časté záněty, vrozenou vadu), jediné z přírodních co jsem nevyzkoušela je gynex. Gynekoložka nad tím mávla rukou, když jsem chtěla předepsat aulin, že když nezabírá paralen, ať si vezmu ibalgin(který nesmím), vážně rada nad zlato, já jsem s ní spokojená jinak, ale tímhle mě fakt dostala…už jsem myslela i na endometriozu nebo zda to tak bolí kvůli těm cystám( těma ale trpim už dlouho a nikdy jsem až takový bolesti neměla) nebo jestli to je tím myomem, který mám ale v břiše teprve chvíli. Snažila jsem se i sportovat, ale bolesti byly ještě větší, někomu to prý zabírá. Ještě bych dodala, že mám MS hodně silnou, nejsilnější tampon mi vydrží první dny hodinu-max.dvě. Beru warfarin, ale vždy si před MS nechám zkontrolovat krev, zda nejsem přeředěná a většinou jsem spíš naředěná málo, navíc už ho beru dýl jak ten rok, co takhke trpim..
Za každou radu děkuju :kytka:

Pokud jsou bolesti, šla bych na gynekopohotovost. Klidně při MS. Mně na bolestivou MS pomáhalo před ní nejíst těžká masitá jídla a první den se nešetřit a dělat vše tak, jako by MS nebyla. Jak jsem polehávala a šetřila se, bylo to horší. Ale nemám myomy nebo endometriózu. Ibalgin jsem si někdy vzala, někdy pohyb pomohl.

TeSudička
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 05.01.19 15:45

Ja bez leku behem menstruace nemuzu fungovat vubec, mam i sileny bolesti zad. S lekama je to lepsi, hodne mi pomaha, kdyz si podbrisek a zada nahriham. Mam takovy ty plysaky do mikrovlnky, takze jednoho na zada, druhyho na bricho a klid, to mi pomaha to prezit :mavam:

Ela025
Kecalka 222 příspěvků 05.01.19 15:53
@Russet píše:
Pokud jsou bolesti, šla bych na gynekopohotovost. Klidně při MS. Mně na bolestivou MS pomáhalo před ní nejíst těžká masitá jídla a první den se nešetřit a dělat vše tak, jako by MS nebyla. Jak jsem polehávala a šetřila se, bylo to horší. Ale nemám myomy nebo endometriózu. Ibalgin jsem si někdy vzala, někdy pohyb pomohl.

já nevim, zda mám endometriozu, o ni jsem psala jen, ze vim, ze tk byva castou pricinou, tak aby se me nekdo neptal, zda nahodou nemam tuhle nemoc, netusim, na laparo jsem nikdy nebyla…ja kdyz jsem v praci nebo ve skole, tak tam vylozene trpim stejne jako kdyz jsem doma a muzu se sestrit, trochu jsem vypozorovala, ze je lepsi, kdyz pred tim nekonzumuju sladky, to je e tak vse, navic ted jak to prislo necekane o tolik dni driv, neyla jsem ani pripravena

Ela025
Kecalka 222 příspěvků 05.01.19 15:56

@TeSudička plysaka do mikrovlnky mam taky, jen jednoho ale…ale momentalne sedim omotana dekou na. elektricky decce a plysaka na brise a temer nic

na pohotovost se mi s tim moc nechce, to bych tam jezdila kazdy mesic, tam fakt az kdyz zacnu zvracet bolesti nebo tak, mám navíc pohotovost i klasickou i gynekologickou 30 km

Příspěvek upraven 05.01.19 v 16:00

lachtanice86
Echt Kelišová 8691 příspěvků 05.01.19 15:59

A máš vyloučenou endometriozu? Tohle jsem měla já. Šílené bolesti, hodně silná ms, průjmy, zvracení a byla to endo.

Ela025
Kecalka 222 příspěvků 05.01.19 16:02

@lachtanice86 nemám jí vyloučenou ani potvrzenou, když jsem to na gyndě při preventivce i při kontrolním sonu kvůli cystě říkala doktorce o těch silných bolestech i silný MS, jen mi řekla, že to tak holt někdo má a že když nezabírá Paralen, tak si mám vzít Ibalgin (prosila jsem jí totiž o recept na Aulin)

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17992 příspěvků 05.01.19 16:02
@Ela025 píše:
já nevim, zda mám endometriozu, o ni jsem psala jen, ze vim, ze tk byva castou pricinou, tak aby se me nekdo neptal, zda nahodou nemam tuhle nemoc, netusim, na laparo jsem nikdy nebyla…ja kdyz jsem v praci nebo ve skole, tak tam vylozene trpim stejne jako kdyz jsem doma a muzu se sestrit, trochu jsem vypozorovala, ze je lepsi, kdyz pred tim nekonzumuju sladky, to je e tak vse, navic ted jak to prislo necekane o tolik dni driv, neyla jsem ani pripravena

Mělo by to být vidět i ma ultrazvuku. Každopádně bych do sebe nervala prášky proti bolesti a chtěla vědět, co mě to bolí.

Ela025
Kecalka 222 příspěvků 05.01.19 16:15

@Russet mně jiný dr. řekl, že jedině laparoskopií, že aby to bylo vidět na sonu, muselo by to být už rozsáhlý pořádně a to samé nám řekla gynekoložka, co mě učila na přednáškách, že endometrioza je v tomhle zrádná…já se ale nechci upínat na to, že jí mám nebo nemám, ale spíš co máte vyzkoušené na bolestivou MS a zabírá to…může být něco co neznám nebo jsem ještě nezkoušela…jasně, vyloučit tu endo by to asi taky chtělo, ale to nevim, jak k tomu doktory dohnat

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 05.01.19 16:35

@Ela025 ahoj, jsem na tom stejně. Vždy jsem měla bolestivou ms a teď po porodu je to pořád horší a horší. První dva dny křeče a bolesti, průjem, na zvracení. Jsem úplně vyřízená. Taky beru aulin, občas valetol, ale z toho mi je zle od žaludku. I mě napadla endometrioza, ale mám bolesti jen při ms, nevím ale u endometriozi bývají bolesti i mimo ms ne? Já teda klasickou antiko taky nemůžu, ale uvažuji nad tělískem. Má ho i sestra která měla stejné potíže a pomohlo ji to. Vím že při tělísku ms není vůbec nebo jen špinění a bez bolesti atd......

Ela025
Kecalka 222 příspěvků 05.01.19 17:11

@Staworowski děkuju, nad tělískem jsem taky uvažovala, ale myslim, že není řešení si vlastně v těle udělat zánět tím tělískem, navíc mám strach si ho dát, jsem po plicní embolii a navíc kvůli těm infekcím ledvin a močáku

lachtanice86
Echt Kelišová 8691 příspěvků 05.01.19 18:04

@Ela025 nechala bych si vzít krev na ca125. Tím to začalo u mne

lachtanice86
Echt Kelišová 8691 příspěvků 05.01.19 18:05

@Staworowski mimo ms jsem s endo měla boelti až když jsem měla cystu velkou jako pomeranč

Ela025
Kecalka 222 příspěvků 05.01.19 19:11

@lachtanice86 nabere to třeba i praktik nebo jiný lékař? nebo jen gynekolog? jinak děkuju

Váš příspěvek
Reklama