Horečka- co s ní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 29.08.10 17:11
Horečka- co s ní?

Holky, naše malá (má 13 měsíců) má od včerejší noci horečky- až k 39,5. Zkoušela jsem zábal - jen trup, ocet na nožičky, nurofen sirup. To vždycky zabere, ale jen na asi hodinku, kdy se teplota srazí asi na 39. Má studené končetiny, proto jí už nebalíme, ale hlavu a trup má horký. Jinak se nezdá nemocná. Zítra samozřejmě razíme k doktorce, ale máte nějaké tipy, abychom zvládli noc?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 29.08.10 17:26

můj doktor tvrdí, že malým dětem se mají podávat léky jeli teplota přes 38C. Já dávám ale dřív.
Určitě bych ochlazovala a nepřikrývala teplou peřinou,jen slabou deku.
Jak malá snáší ty zábaly?

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 29.08.10 17:34

Měla jen jeden, v noci, když fakt hořela- chvilinku brečela, ale pak se hned ztišila. Spíš nevím, co dělat víc, aby se jí ulevilo, zábal nemůžu, když má studený končetiny. Navíc nevím, jak ji udržet v klidu…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63591 příspěvků 3 inzeráty 29.08.10 17:39

No, pokud se nedá udržet v klidu, tak jí ta horečka asi výrazně netrápí, takže bych asi dávala ten sirup, případně proložit s paralenem v čípkách a pokud to nepoleze přes 40 tak nic dalšího.
Já jako dítě taky trpěla na vysoké teploty, pravda byla jsem starší, ale nikdy se nepřišlo na to proč to bylo a vím, že mě taky strašně nebavilo ležet, když mi vlastně nic nebylo…

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 29.08.10 17:45

No, ono se nezdá, že by jí něco bylo. Má teda takové skleněné oči, ale udržet ji v posteli -její nebo naší -prostě nejde. Zkoušíme aby jen seděla, nosíme ji v krosně po bytě, houpeme na houpačce, ale je to děs! Snad to nebude nic vážnýho.
Poradíte, prosím, jak byste koupali? Vůbec, nebo sprcha, nebo otřít???

oliš
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 29.08.10 18:14

taky jsme s horečkou bojovali min.týden,Zuzka 19 měs.měla teploty přesně 24hod.přes 39,ale podařilo se nám to asi po hodině vždycky srazit tak kolem 37,8 vydrželo jí to asi 4hodiny a lezlo to nahoru zase,ale nic jinýho jí nebylo,normálně jsem jí oblékla a když neměla vysokou teplotu,tak si normálně hrála, a jak to přišlo,tak i odešlo,doted nevím proč je měla,zuby to nebyly,pak měla druhý den trochu řidší stolici,ale to my míváme taky často a navíc to mohla mít z těch sirupů,jo a dávali jsme Nurofen páč Panadol jí nezabíral

pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 29.08.10 19:39

Týjo nemůžou to být zoubky třeba stoličky?

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 29.08.10 19:49

Já bych především při takovéhle horečce dávala Panadol nebo Nurofen… Můžou se střídat po třech hodinách.
U takto malého dítěte bych horečku na devětatřicítce rozhodně delší dobu nenechávala, ať jsou příčinou zoubky nebo cokoli jiného…

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 29.08.10 19:49

Ahoj!

A šestou nemoc už měla? Pokud ne, tak to klidně může být ona.

Já teplotu nesrážím do 39,5 a když to leze hodně výš, tak jen nepatrně ochlazuji.
Jsem toho názoru, že i ta horečka má svůj význam.

Snažím se držet podle tohoto… http://www.azrodina.cz/…sile-horecky

Ale rozhodnutí je na tobě…

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 29.08.10 20:14
Zizalka píše:
Snažím se držet podle tohoto… http://www.azrodina.cz/…sile-horecky

Hezký článek, souhlasím… jen podle mého názoru nevhodný pro třináctiměsíční dítě… „udržet v klidu“, „hodně pít“… to všechno se s takovýmhle prckem těžko dodržuje, čímž tahle přirozená metoda hodně ztratí…

Anonym185
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.10 20:30

Ahoj,ochlazovat studenym pitim,samozrejme sirup proti horecce,moc neoblekat,octove ponozky.Zabal bych ja teda nedala,je to pro telo strasny sok,naopak bych ochlazovala spis pomalu a od nohou.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 29.08.10 22:20

Moje dítě, pokud má horečku nad 39, tak prostě leží.
Pokud se horečka srazí, tak samozřejmě bude lítat…

Navíc při horečce pil více než obvykle. Normálně pití v té době (kolem roku) odmítal, ale při horečce přímo chlastal.
Během noci se sice budil, ale stačilo mu dát napít a usnul.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 30.08.10 08:35
Zizalka píše:
Moje dítě, pokud má horečku nad 39, tak prostě leží.
Pokud se horečka srazí, tak samozřejmě bude lítat…
Navíc při horečce pil více než obvykle. Normálně pití v té době (kolem roku) odmítal, ale při horečce přímo chlastal.
Během noci se sice budil, ale stačilo mu dát napít a usnul.

Tak to máš dobrý… moje dítě při horečce faakt neleželo. Až teď, jak už je větší, už je s ní lepší domluva a už si ráda sama od sebe lehne. Jako roční lítala bez přestávky.
A s pitím bojujeme dodnes, horečka nehorečka, takže u nás by nějaká delší devětatřicítka opravdu skončila dehydratací…
Každé dítě je jiné… Ale ty větší děti spolupracují líp, dokážou říct, co je bolí, jak se cítí, člověk nevaří z vody… tam už bych teplotu také chvíli nechala pracovat.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 31.08.10 14:51

Holky, tak horečku máme střídavě pořád, doktorka nás poslala na ORL, kdyby to bylo od uší. Tam nenašli nic, takže diagnóza zněla viroza, protože ani CRP nic neukázalo. Navíc dneska malá ani nechce jíst, jen trochu pije a hooodně KOJÍME!
Ochlazování strašně špatně snáší, i jen obklad na hlavičku…Dneska teda zatím neměla přes 38, ale v noci je to skoro 40 :cry: :cry:
Díky za příspěvky!!!

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 31.08.10 15:10

Naše Šárka měla horečky minulý týden - nic, jen horečky. A to tak, že třeba v 11 v noci měla 39, dala jsem jí Panadol a za dvě hodiny měla dokonce 39,5 8-o - to už jsem ji posadila do lavoru s vlažnou vodou a srazili jsme jí to takhle.
Trvalo to 3 dny a jak to přišlo, tak to odešlo. Závěr - viroza (prý toho teď řádí kolem docela dost). Ani šestá nemoc (kterou tipovala doktorka), ani zuby (které stále nevyrostly).

Jinak co se týče toho, když má dítě studené nohy, tak zábaly určitě ne, o „co nejlehčím přikrytí“ bych taky v tomto stavu polemizovala. Pokud se cítí stejně, jako já, když mám při horečce studené nohy, tak má spíš zimnici a horečka je na vzestupu (u sebe tento stav řeším tak, že se pořádně zachumlám do peřiny, na nohy teplé ponožky a vyčkám, až se pořádně zahřeju - pak teprve začínám horečku srážet)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

K Jiřímu má vstup zakázán. Proč Andrea nesmí navštívit otce své dcerky?

Ještě před několika měsíci patřila k jeho nejbližším osobám, a když na konci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >