Hořké Vánoce, osamělost

Anonymní
24.12.20 19:29

Hořké Vánoce, osamělost

Ahoj. Je to hrozné, ale čím jsem dospělejší, tím méně mě baví se radovat a připravovat se k Vánocům. Rodiče se celý život hádali a nenáviděli jeden druhého, my děti v tom žili. Když jsem konečně vypadla z domu, tak jsem byla ani ne 20letá, plná elánu, přátel aj. Měla jsem partnera, chtela jsem se radovat a oslavovat. Dětské problémy se ale neustále vracely. Takže postupem času se vztahy rozpadaly, oslavy přestávaly bavit víc a víc. Nyní je mi trochu za 30. Ve vztahu nejsem už 5 rok, vánoční stromek nemám také tak 5 rok. Letošní Vánoce jsme chtěly nějak oslavit se sestrou, ale dneska ráno, když jsem se vzbudila u ní, tak jsem sbalila věci a odešla k sobě domu, kde nemám ani jídlo, a obchody jsou zavřené, ale stále se cítím bezpečněji doma bez ničeho, než někde s rodinou anebo přáteli. Rodiče jsem viděla ráno, když je vidím mám v hlavě hrozný zmatek a nemůžu si ani pamatovat, co mi říkali, co jsem jim odpovídala. Oni se hrozně diví, proč nemám náladu, a vůbec si neuvědomují moje dětské deprese.
Máte někdo podobnou situaci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32952
24.12.20 19:43

Jasne, podobne nalady jsem mela kazdy Štedry den poslednich asi 6 let, to mi pred Vanoci umrel tata. Kupodivu jsem si nebyla vedoma, ze by to souviselo, zlobila jsem se nebo byla smutna kvuli necemu jinému.

Dovol se neradovat na povel, hele, uz bude skoro po Vanocich. To je nejtezsi obdobi singlů, to je uplne jasné. Neboj, brzy bude líp. Navic se ti vyroji spousta kontaktu od lidi, co maji rodinneho zivota a pokryteckeho predstirani, ze je vsechno ok, uz plne zuby a vylezou do ulic ;)

Čus, mej se tak nejak normalne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Everyone
24.12.20 19:47

S takovými rodičů bych Vánoce ani nic jiného neslavila.
Vzchop se, vek na to mas, a nech si ve svém životě jen dobře lidi.
Mas depresi, objednej se k psychologové a zrejme i psychiatrii.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 19:50

@PaníKadrnožková
Díky! Jak to říkáš, zlobím se anebo jsem smutná úplně kvůli jiným věcem, a nedokážu si prožít ten fakt, že dětství bylo pod psa. S tím vztahem si věřím čím dál tím méně, už si zvykám na samotu. Také se měj! ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 20:00

Hele ja jsem treti vanoce bez chlapa, s nasima jsem to nejak oslavila ty prvni, ale proste uz to nebylo ono. Tak jsem se na to vy. Minuly vanoce si udelala sama se sebou, zasla do zoo, koupila chvoji a nazdobila jako stromek, udelala si peknou veceri a pak zapadla s vinem do postele a k nejakymu filmu. A dneska jsem se rano vykopala z postele lehce po sesty, v sedm sedla na mhd a dojela do Krnan Trebsina a udelala si skoro celodenak po kesich (geocaching) s jednou zastavkou na vyhlidce Maj :) jako boli me nohy, domu jsem prisla lehce kaput, ale veceri jsem uz mela hotovou jen prihrat polivku a hodit na 20 minut lososa do trouby. Takze jsem si udelala vecu, dala si cukrovi u toho zkoukla Popelku a svym zpusobem jako jo je mi trosku smutno (hlavne po byvalym 2) ale zas tak spatny den to nebyl a zitra jedu k nasim a prijede i rodina segry takze proste ty vanoce budu mit az zitra :)

• Citovat
  • Nahlásit
976
24.12.20 20:38

Jó, holka, minulost nezměníš! Zato můžeš změnit všechno, co je před tebou! Co bylo, to bylo, tak to přijmi, jak to je a snaž se si ten následující život udělat hezký. Nesváděj to na dětství, byť chápu, že tě poznamenalo, jenže tím problém nevyřešíš.

Začni třeba tím, že se zítra vrátíš k sestře a doženete ten dnešek. asi bude překvapená. Nedopusť, aby tě minulost pořád pronásledovala! :) Nějak to půjde, držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4030
24.12.20 20:44

Je nás tu spousta s dětstvím na totální ho-no, jen si počti příběhy děsných matek atd…
ALE to vážně naprosto a vůbec Neznamená, že na tohle budeš svádět všechny své neúspěchy a bolesti dál a dál, celou dospělost..
NE, fakt musíš zabojovat :kytka: buď s pomocí psychologa či přátel, partnera.. dle popisu nežiješ v dobré atmosféře a vztazích, musíš něco pro to ale AKTIVNĚ UDĚLAT TY :srdce: věř mi..

paradoxně my, se špatným životním startem, dokážeme vytvořit parádní rodinu a dát pro ni ze sebe Maximum, právě proto, co máme za sebou a že to chceme JINAK.. hlavně pro své děti, ale i pro svého parntera a pro sebe.. a když ti pak děti píšou a říkají, že jsi nejlepší máma na světě :srdce: :* tak jsou všechny bolesti a strasti PRYČ, věř mi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 21:07

@Lucy75
Na rodiče své neúspěchy nesvádím, protože v životě jsem docela úspěšná. Jen si uvědomuji, že svátky, jízdy autem a konfliktní situace nezvládám, protože jsem je neměla možnost si prožít v dětství v klidu a naučit se je zvládat.

• Citovat
  • Nahlásit
434
24.12.20 21:14
@Anonymní píše:
@Lucy75
Na rodiče své neúspěchy nesvádím, protože v životě jsem docela úspěšná. Jen si uvědomuji, že svátky, jízdy autem a konfliktní situace nezvládám, protože jsem je neměla možnost si prožít v dětství v klidu a naučit se je zvládat.

Doporucuji ti par sezeni u psychoterapeuta. Ja to mela stejne-sileny rozvod nasich a hrozny vztah k obema kvuli nemu, dlouho jsem se v tom patlala sama a fakt par sezeni mi pomohlo ziskat si nad minulosti nadhled. Dnes mam svoji skvelou rodinu a rodicum jsem prominula a dala jim sanci zkusit byt dobri prarodice a funguje to. Takze neboj, na vse mas jeste cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
24.12.20 21:38

Nepoužitelný single?,,

Třeba já. Jsem sám asi třičtvrtě roku. Je mi 25. Pracuji, studuji VŠ. Umím vařit i péct (i když rezervy tam pochopitelně jsou). Pravidelně uklízím. Měřím 186 cm a vážím 80 kg. Zvládám konverzovat. Umím řídit. Jsem schopný zarezervovat hotel i dopravit se kamkoliv na dovolenou či zorganizovat výlet. Proč si nikdy žádná neřekne o moje číslo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32952
24.12.20 22:46
@luky.mala píše:
Třeba já. Jsem sám asi třičtvrtě roku. Je mi 25. Pracuji, studuji VŠ. Umím vařit i péct (i když rezervy tam pochopitelně jsou). Pravidelně uklízím. Měřím 186 cm a vážím 80 kg. Zvládám konverzovat. Umím řídit. Jsem schopný zarezervovat hotel i dopravit se kamkoliv na dovolenou či zorganizovat výlet. Proč si nikdy žádná neřekne o moje číslo?

8o 8o 8o hele, a uz jsi to zkusil naopak? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32952
24.12.20 22:46
@Anonymní píše:
@Lucy75

To se ještě naučíš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 06:41

Neměla jsem také jednoduché dětství. Násilí v rodině. Psychické následky se výrazně objevily po prvním porodu a šlo to z kopce - sebepoškozování, pokusy. 6 let v psychoterapii ze mě udělalo jiného člověka. Dokázala jsem vše znovu zpracovat, odpustit a naučit se žít s tím, co mě potkalo. Harmonizovala jsem vztahy kolem sebe - i když nikdy nebudou takové, jaké by měly být, vycházíme spolu a dokážeme se bavit. Vánoce miluju, peču x druhů, vánoční výzdobu mám už první adventní neděli, ráda balím dárky a vymýšlím překvapení. Snažím se dělat radost a pohodu. Vše na mě doléhá ve chvíli, kdy s dětmi přijdeme ke stromečku a ony se vrhnou na dárky. Mám pocit, jako bych byla jen pozorovatelem za oknem. Nějak mám pořád pocit, že tam nepatřím, že jsme jak ztracené dítě, které chce domů za rodinou. Vánoce za mého dětství byly snad jediným dnem, kdy u nás panovala trochu pohoda. Sešly se tety, strýčkové, babička, dědeček, pradědeček, bylo nás hodně, já jako dítě ve středu zájmu, všichni se smáli a já se cítila milována. Už nikdy se tak nesejdeme, tetičky a strýčkové mají své rodiny a mnoho z dalších zemřelo. Zemřelo v době, kdy jsme docházela na terapii a nesměla jsem k nim jezdit, aby se mi stav nezhoršil. Ráda bych vše vrátila zpět. ačkoli mám úžasného manžela a skvělé děti, stejně si uvnitř připadám sama. Chybí mi.

Není tvou povinností trávit s rodiči volný čas nebo Vánoce, není tvou povinností odpouštět. Odpuštění je dar pro toho, kdo odpouští, uleví se a klesne napětí. Tvé křivdy z dětství doporučuji zpracovat v rámci psychoterapie.

• Citovat
  • Nahlásit
679
25.12.20 08:19
@luky.mala píše:
Třeba já. Jsem sám asi třičtvrtě roku. Je mi 25. Pracuji, studuji VŠ. Umím vařit i péct (i když rezervy tam pochopitelně jsou). Pravidelně uklízím. Měřím 186 cm a vážím 80 kg. Zvládám konverzovat. Umím řídit. Jsem schopný zarezervovat hotel i dopravit se kamkoliv na dovolenou či zorganizovat výlet. Proč si nikdy žádná neřekne o moje číslo?

Třeba proto, že lovec máš být ty?

Bych si připadala dost ne-žensky tahat z týpka číslo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
25.12.20 08:28
@Anonymní píše:
Ahoj. Je to hrozné, ale čím jsem dospělejší, tím méně mě baví se radovat a připravovat se k Vánocům. Rodiče se celý život hádali a nenáviděli jeden druhého, my děti v tom žili. Když jsem konečně vypadla z domu, tak jsem byla ani ne 20letá, plná elánu, přátel aj. Měla jsem partnera, chtela jsem se radovat a oslavovat. Dětské problémy se ale neustále vracely. Takže postupem času se vztahy rozpadaly, oslavy přestávaly bavit víc a víc. Nyní je mi trochu za 30. Ve vztahu nejsem už 5 rok, vánoční stromek nemám také tak 5 rok. Letošní Vánoce jsme chtěly nějak oslavit se sestrou, ale dneska ráno, když jsem se vzbudila u ní, tak jsem sbalila věci a odešla k sobě domu, kde nemám ani jídlo, a obchody jsou zavřené, ale stále se cítím bezpečněji doma bez ničeho, než někde s rodinou anebo přáteli. Rodiče jsem viděla ráno, když je vidím mám v hlavě hrozný zmatek a nemůžu si ani pamatovat, co mi říkali, co jsem jim odpovídala. Oni se hrozně diví, proč nemám náladu, a vůbec si neuvědomují moje dětské deprese.
Máte někdo podobnou situaci?

Naprosto tě chápu. Ty rány z dětství se na člověku podepíšou… Třeba já už se ani nesnažím hrát si na nějakou přeslazenou idylku z amerického filmu. Beru to tak, že minulost nezměním, ale výrazně mě ovlivnila. A přijímám to jako fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat