Hostýn - kemp, tábořiště...

2724
16.6.11 14:25

Hostýn - kemp, tábořiště...

Každé léto s holkama (letos 6 a 4 roky) podnikáme dvoudenní výlet se spaním pod stanem (v sobotu ráno tam, v neděli večer zpět). Letos to chceme zvládnout bez auta, vlakem, o víkendu 25.-26.6.. Za cíl jsme zvolili Hostýn, do Bystřice vlakem (od nás 2,5 hod), pak pěšky nahoru a pak někam rozbít stan. Googlila jsem a na nic kloudného (co by mělo aktivní web nebo aspoň aktuální kontakt) v okolí Bystřice jsem nenarazila.
Prosím tedy znalce a rodáky z podhostýnska aby poradili kemp, tábořiště nebo něco, kde bylo lze legálně přenocovat ve stanu, umýt si zuby případně se i šplouchnot ve sprše či vodní ploše nebo dokonce si uvařit ranní čaj a polívku z pytlíku. O program nemáme nouzi, kromě výstupu na vrchol je v sobotu v bystřici Dětský den na hřišti u Sokolovny, v neděli máme v plánu zámek a odpoledne je zase nějaká pohybová akce na náměstí. Penzion ani hotel nechceme (byli jsme před měsícem na dovolené v hotelu u moře), nutnou podmínkou je travnatá plocha ke vztyčení stanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5320
16.6.11 14:49

ahoj, tak s kempy je to kolem Bystřice teda dost špatné. Poradím tento kemp, obec Rusava, cca 5 km od Bystřice, ale nebude to asi nic moc. Je to sice u silnice, ale úplně na konci obce, kde už moc aut nejezdí. Kousíček cca 200-300 metrů je koupaliště, docela hezké.
http://www.rusava.cz/index.php?…

Prohlídku zámku za sebe nedoporučuji, jsou tam jen prázdné místnosti a sklep, nic se tam nedozvíš, pouze v prvním patře je hudební sál, ve kterém probíhají koncerty, výstavy atd., my tam měli svatbu. Navíc ani nevím, zda tam vůbec jsou prohlídky, ještě do nedávno to bylo tak, že se tam člověk dostal jen s velkou skupinou, dopředu nahlášenou nebo v den otevřených dveří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
16.6.11 15:48

Taky mě napadla jen ta Rusava.
Z Hostýna vede na Rusavu cyklostezka, takže bloudění nehrozí.
Jen je ten kemp opravdu na konci vesnice.
Jiné tábořiště mě momentálně nenapadá, ale poptám se ještě známých.
Kdybys potřebovala s něčím poradit v rámci Bystřice, klidně se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. Alichi
16.6.11 19:13

No, já bych asi postavila stan ledaskde, ale z dostupnějších mne napadá Troják (u chaty na Trojáku je spousta možností i když tam není kemp, určitě by to šlo a voda je v dosahu) a pak ještě Rajnochovice…

• Nahlásit
  • Citovat
2724
17.6.11 08:54

Díky za tipy. Asi se vydáme do Rusavy, jsme vodomilové a místní koupaliště (rehabilitační centrum) s vyhřívanou vodou mně podle webkamery nadchlo. V neděli to vezmem přes kopec s poetickým jménem Barvínek (píšou , že je tam zřícenina) do Hlinska p.H. a odtud přes Bystřici zase tradá na sever. Snad vyjde počasí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5320
17.6.11 09:00

Báro, jako místní si dovolím maličkou poznámku. Říká se na Rusavu, ne do Rusavy :wink: :oops: Aby místní hned nevěděli, že nejsi místní :-)
Jinak ten Barvínek, to myslíš kopec, kde je zřícenina hradu Křídlo, nebo která zřícenina? Nic jiného mě nenapadá, osobně Barvínek slyším prvně. Ale u mě platí - kovářova kobyla, ač jsem tam žila 28 let, tak některé části okolí vůbec neznám :oops: 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
17.6.11 09:04

Ano, na Barvínku je zřícenina Křídlo (vyčetla jsem z mapy). A když někoho potkáme cestou z hostýna a bude se ptát kam jdem tak řeknem, že na Rusavu. Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5320
17.6.11 09:11

hlavně holky nebuďte zklamané, ta zřícenina není nijak velká, je to jen maličká část obvodové zdi, pokud si dobře vzpomínám.
Máš moc šikovnou mladší dcerku, že ujde tak dlouho trasu.
Doufám, že se Vám „u nás“ bude líbit. Chtěla jsem kouknout, odkud jsi, ale nemáš to v profilu :-( Že bychom zavítali zase někdy my „k Vám“ :-) Hlavně, ať Vám vyjde počasí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
17.6.11 09:25

Holky jsou šikulky, starší je turista jak má být, mladší nechápe proč musí za každou zmrzkou, hranolkama a atrakcí chodit takovou dálku, nohy jí bolí po 20 metrech, ale protože to nikoho nezajímá tak šlape až do cíle. Když ujde třeba i 6km a dá si kofolu tak začne řádit a je schopná klidně hodinu skákat na trampolíně nebo běhat po louce, z toho usuzujem, že fyzicky je na tom velmi dobře.
Jsme z Frýdku, takže „z druhé strany“ konce karpatského oblouku. Můžete přijet po stejné vlakové trati do Frýdlantu a vydat se na Ondřejník nebo ještě kousek busem do Malenovic nebo vlakem na Ostravici a odtud na Lysou horu. Koupat se je také kde, v řece (Ostarvice, Morávka), v přehradách (Baška, Žermanice) nebo na koupácích (Aquapark F-M, bazén F-M, Frýdlant…). Pro cyklisty (extrémní) je to tu taky a taky např. pro milce koní atd..
Pokud bys chtěla, napiš parametry výletu (jak jsou děti velké, co by Vás bavilo a jestli chcete někde bydlet), můžu poslat nějaké tipy na oplátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5320
17.6.11 09:36

tak to před holkama fakt skláním, jsou bezvadné. My máme zatím jen 6ti měsíčního klučinu, ale řešíme, že bychom s ním letos jeli tak na 4-5 dní někam po Česku. Nechce se nám daleko, manžel třeba chtěl na Šumavu, což jsme nakonec uznali, že se trmácet tak daleko nemá cenu, když jsme toho ještě spoustu neviděli v okolí, takže k Vám by to bylo ideální. Vím, že z toho malý nebude ještě nic mít, taky proto ho nevláčíme k moři, ale nějakou hezkou českou rodinnou dovolenou by to chtělo :-) Pokud bychom se rozhodli jet do Vašeho okolí, tak bych se teda s dovolením ozvala. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
28.8.11 15:02

Tak jsme konečně asolvovali už tolikrát odložený výlet (bylo hnusně, byli jsme jinde, holky byly na prázdninách…).
V pátek 26.8. jsme dojeli vlakem do Bystřice a protože a) už v 10 ráno bylo přes 30st a b) manželův batoh se stanem se pěkně pronesl jsme doběhli do autobusu a na Hostýn dojeli. Tady jsme strávili cca 2 hodiny prohlídkou kostela (nádherný), rozhledny, křížových cest (jednotlivá zastavení v té Jurkovičově holky pojmenovávaly jako domečky pohádkových postav) a pojídáním zmrzliny. Pak jsme se vydali na Rusavu, cestou jsme posbírali několik přímo u cesty rostoucích hřibů, úplně zplavení jsme si dali „jedno“ v hospodě Obecní dům a z posledních sil jsme se doplazili na koupaliště. Ve vodě jsme setrvali skoro do zavíračky, holky střídaly skluzavky s tobogánem, občas si šly zaskákat na trampolínu nebo na hřiště, pohoda. Kemp pod hotelem Ráztoka je kousek a je supr, ubytování za babku (4 lidi a stan 90Kč/noc), splachovací záchody a čisté umývárny (sprcha venkovní pro ty co se nestačili vybahnita vydrbat na koupališti), v bufetu lahvové pivo (na místní poměry vzácný Radegast - i když v tom hicu šel vypít i Zubr i Starobrno), další chlazené pití, nějé dobrůtky atd. Postavili jsme stan, povečeřeli a brzo zalehli. V noci jsme zjistili, že už se do stanu ve 4 nevejdem (děti rostou), táta strávil noc v předsíňce, ale bylo teplo takže to šlo. Fukec byl pořádný, ale celá Rusava je v hlubokém údolí takže nic děsivého. Ráno jsme vstali, sbalili, v místním obchodě koupili snídani a pak si na zastávce odhlasovali, že pěšky nejdem a že pojedem busem do Bystřice na vlak. Bus jel, vlaky měly jen mírná zpoždění a „čekaly na sebe“, takže cesta překrásnou hostýnkovrchovso-beskydskou krajinou v prozářeném pozdním létě proběhla vesele. V poledne jsme byli zpět ve Frýdku, uvařili bramboračku s nasbíranýma houbama (zbytek dnes jako příloha k vepřové panence) a „Sláva, nazdar výletu!“.
Hostýn a Rusavu můžu opravdu všem doporučit, logistika jednoduchá i s kočáry, ubytování ve vesnici k mání na každém kroku (hotely, penziony i kemp), lidé milí a vstřícní, koupaliště super (poprvé jsem v reálu viděla rozumné využití solárních kolektorů - voda z místního potoka má po dohřevu cca 25 st a je to pohodička když vám nejektají zuby jako na jiných vesnických koupácích), celkově skvělé.
V zimě se tu chystáme zase, na Hostýně je v kostele krásný betlém a určitě se tu najde zase něco zajímavého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5320
28.8.11 20:33

Jé, Báro, tak to jsem ráda, že se vám „u nás“ tak líbilo a že jste si to s holkama užili. Kdybych neznala okolí, které popisuješ, tak by se mi tam i chtělo vyrazit :-) Snad nebudete zklamaní ani v zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama