Chorvatsko s ročňákem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LenkaPT
Závislačka 2667 příspěvků 13.06.11 12:54
Chorvatsko s ročňákem

Ahoj, za necelý týden vyrážíme směr Biograd na Moru. Máme 14 měs. chlapečka a tímhle způsobem scháním nějaké info ohledně cestování s takhle malým prckem. Váhám, zda mu dát před cestou Kinedril, nebo ne. Příp. jaké léky s sebou vzít.
Ještě by mne zajímalo, jestli jste už letos v Chorvatsku někdo byl a jakou trasu doporučujete? Myslím s ohledem na délku, zácpy a poplatky.
Děkuju za každé info :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 13.06.11 13:28

My byli vloni, to Terezce byl rok a 3/4. Dělali jsme pauzy na protažení a střídali hry s pouštěním cestovního dvd přehrávače. Jeli jsme asi ve dvě odpoledne kousek níž než vy. Takže byl oběd, pak jsme nanosili věci do auta a jelo se. Terka spala po obědě už v autě. Usnula zase tak v deset večer. Je fajn, že spala a že byla na plínách. Letos jedeme poprvé bez plín a toho se děsím. Jinak malého bych nechávala prolézt být tebou, ať není ze sedačky přesezený a nebolí ho tělíčko a pozor na prdíky. Jeli jsme trasu zhruba jako byla teď v Mladé frontě a objížděli jsme v Rakousku drahé tunely a ve Slovinsku tu dálnici, abysme co nejvíc ušetřili. Teď v pátek bylo v příloze MF Dnes napsáno, jak se tomu mýtnému vyhnout a je to i na netu a bylo to i s obrázky tuším, takže super. Jinak já si vezla s sebou jídlo a plínky. Tam jsme kupovali vodu, pečivo, zmrzlinu a ovoce (čerstvé). Vezmi si s sebou hodně opalováků. My měli dva druhy a byla jsem ráda. Po tom jednom se Terezce udělala na tom sluníčku alergie a pak jsme mazali jen tím druhým. Super je taky ten stan na pláž, kdy Terka spala ve stanu ve stínu a mohli jsme být celý den u vody. Navíc tam krásně dýchala mořský vzduch a dobře se jí spinkalo. :palec: Letos neznám nikoho, kdo tam byl,ale v těch novinách psali, jak jsou tam levné PHM. I kuna měla dobrý kurz, tak snad se nezvedne. Příjemnou dovolenou!! :pankac:

petullle
Generální žvanilka 20507 příspěvků 13.06.11 13:49

my jedeme do biogradu příští tyden :-D beru sebou urcite plazovy stan, plinky, opalovaci kremy pro malou, maly bazenek, pak leky jako nurofen, pralen cipky a take odsvacku do nosu přece jenom to bude jiné prostředí.

cestu mame promyslenou teda spíše manžel ten bude řídit, do biogradu je lepe sjizdet az na benkovac a nebo sukošan :palec:

přeji pěknou dovolenou a né že nám tam o tyden později naženete bouřku :-D

kurz kuny je momentalne 3,4

Veveří
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 13.06.11 13:53

Já bych šla do lékárny a chtěla bych pro roční dítě:

• něco na průjem
  • panthenol na spáleniny
  • Panadol sir. + Brufen sir. (aby se to dalo při horečce střídat)
  • Kinedryl (ale nevím, jestli ho můžou tak malé děti).

S tak malými dětmi jsem si netroufla jet, odradila mě kamarádka - jejich malý dostal 40cítky a nešly srazit. Jedeme až letos s dětmi 3 a 5 let, tak snad si to ve zdraví užijeme!
Přeju Vám ať máte klidnou dovolenou bez potíží!

PetkaK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.11 14:01

Taky jedeme za týden, s 10m holkou - z lékarny mám toto:

• betadine (dezinfekce)
  • smecta (průjem)
  • ophtalmoseptonex (oči)
  • otrivin (rýma)
  • obvaz, náplast
  • fenystil gel
  • panthenol pro děti
  • opalovací krém 50faktor pro děti
  • plus to co běžně používáme doma - tak na opruzeniny, na zoubky, panadol na teplotu, vibrucol čípky, teploměr.

Jídlo - UM beru, beru skleničky ovoce i zelenina a hlavně teda kojovodu, netroufla bych si jí dát asi jejich.

Na pláž máme půl stan a slunečník, beru pro malou i bazének, nějaké hračky do vody, plavací kruh s křížem na posazení.

Jelikož jedeme na sever - Istrie, tak tunely neřeším, my to bereme skrz Slovinsko.

Přestávky budeme dělat podle toho jak bude malá hodná/zlobivá (budeme vyjíždět ráno, neb to máme jen 9h a máme tam být až po 15h), a plánujeme to tak, že jí třeba na nějakém kousku rozložíme deku aby se prolezla (jen nevím jestli ty parkoviště budou tak čisté abychom tam dali mrněti deku).

LenkaPT
Závislačka 2667 příspěvků 13.06.11 14:20

Jé, holky děkuju za info. Petullle, a kam jedete, myslím do hotelu nebo apartmán? Já doufám, že počasí budeme mít všichni hezké.
Léky tak nějak mám,co jste napsali, krémy 50+ a 30, panthenol a aloe gel na spáleniny. Kinedril prý může 1/4, jenže může působyt prý i opačně = nespavost :zed:
My jedeme až ve 22 hod večer, tak by snad mohl ceou noc prospat. tu MF, jsem bohužel propásla :-(
Máme ill inclusive, takže jídlo moc neřeším,ale radši beru nějaké hotové příkrmy, kdyby náhodou.
Kdyby vás ještě cokoli napadlo, písněte :kytka:

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 13.06.11 14:58
LenkaPT píše:
Jé, holky děkuju za info. Petullle, a kam jedete, myslím do hotelu nebo apartmán? Já doufám, že počasí budeme mít všichni hezké.
Léky tak nějak mám,co jste napsali, krémy 50+ a 30, panthenol a aloe gel na spáleniny. Kinedril prý může 1/4, jenže může působyt prý i opačně = nespavost :zed:
My jedeme až ve 22 hod večer, tak by snad mohl ceou noc prospat. tu MF, jsem bohužel propásla :-(
Máme ill inclusive, takže jídlo moc neřeším,ale radši beru nějaké hotové příkrmy, kdyby náhodou.
Kdyby vás ještě cokoli napadlo, písněte :kytka:

Je lepší jet na noc, my tak jeli vloni a spali oba celou cestu, malá měla v té době, 15 měsíců…
Ještě k tomu All inclusive, měli jsme také, ale byl problém, malá nic moc nechtěla jíst, takže jsem byla vděčná za cestovní ledničku, kterou jsme měli na pokoji, protože hotelová k dispozici nebyla, měla jsem s sebou přesnídávky + další typu, ostraváček,kostíky apod. Tak jestli nemáte na pokoji ledničku, tak určitě vezmi + papání své :wink:
Jedeme příští týden,ale do apartmánu.
Rodiče jsou teď v Chorvatsku na kolech, počasí minulý týden nic moc, moře jako led 8-o , ale od soboty se prý dost oteplilo, tak snad příští týden už bude fajn teploučké moříčko :lol:

Štastnou cestu všem, kdo taky vyráží :kytka: :mavam:

petullle
Generální žvanilka 20507 příspěvků 13.06.11 16:05

my jedeme do apartmanu, vyrazime v 8 vecer, a pro malou take beru kojovodu, a prikrmy pro jistotu

michamicha
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 13.06.11 21:16

našemu malýmu je 10m a jedeme za 3 týdny na ostrov Vir (cca 50km od Zadaru), malej má potravinové alergie, takže s sebou beru přesnídávky na 14 dní a skleničky na oběd na cca týden… jedeme do apartmánu, takže něco málo mu tam vařit budu, ale nevím co seženeme v obchodě, tak radši jídlo aspoň na týden s sebou… vezeme i pekárnu na chleba, protože kupovaný pečivo z pekařství taky nemůže jíst :nevim: akorát teda nevim kam to do toho auta narveme :mrgreen: :mrgreen:

jo a děkuju za ten seznam léků apod., zítra naklušu do lékárny, abych to měla připravený s předstihem :palec:

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 14.06.11 11:59

Ahoj,
v sobotu jsme se vrátili z týdeního pobytu v Ch., tak snad k tý trase.
Jeli jsme z Jižních Čech.
Směrem TAM jsme jeli Linz, Salzburg, Villach - pak můžeš přes ITL nebo SLO, my jeli přes SLO - Ljubljanu a pak dál dolů.
Nazpátek jsme tudy už ject nechtěli, protože tahle cesta je od května v hojný rekonstrukci, takže každou chvíli je dálnice svedená jen na jednu stranu a jede se v jednom max. dvou pruzích a proti tobě auta, takže max. 80 km/h. Začalo to už kousek za Linzem a s malýma pauzičkama to trvalo až za Salzburg :zed: Oni to na začátku dálnice psali, ale netušili jsme, že to bude taková zdržovačka. Zácpa jako taková tam nebyla - ale viděli jsme nechutnou megakilometrovou stojící zácpu v protisměru (jih-sever u Villachu), kde lidi z aut venku apod., takže fakt na dlouho.

Nazpátek jsme radši jeli přes SLO - Maribor, Graz, Linz - tam to bylo bez jakýchkoliv omezení, žádná zácpa, pohodička (až na těch milion tunelů, který otravujou).

Přes ITL jsme nechtěli - extravelká úspora to není a po Slovinsku se fakt jede jak po máslíčku - super povrch, značení, hustota aut … to za těch 30 EUR stojí.

Cestou přes Salzburg platíš dva tunely 9,5+6,5 EUR.
Cestou přes Graz platíš taky dva tunely 4,5+7,5 EUR.
Na WC se platí v AT i SLO všude (1/2 EUR).

Tankovat určitě ve Slovinsku a PLNOU - tady u nás benzín kolem 35-37 Kč/l … tam celou dobu stál na 1,278 EUR/l, což je POD 32 Kč/l.
Netankovat v Rakousku a Chorvatsku, to ale určitě víš :-)

My jsme jeli s 17m, vezli jsme skleničky masozel i ovoce, protože jsem nechtěla tam pak vystresená hledat obchody a suroviny a stát u plotýnky. Jídlo z restaurace by asi ještě nepokousal :roll: sice tam je na každým kroku DMko, ale je to tam tak 3× dražší než u nás 8-o i potraviny a všechno.
Vezli jsme ssebou polostan, bazének, boty do vody, spoooustu hraček, min. dva kloboučky na hlavu a min. 3-4 pítka (spadne do písku/bordýlku), dva 5L demižonky kojovody a trichtýřek na přelejvání do lahviček, rychlovarku, krabice s kašičkama a metličku, nezapomeň na jar a hubky a utěrky, někdo užije studenou sterilizaci (Milton třeba), někdo bere malou termosku na převařenou vodu na kaše …

Z lékárničky - smectu, KULÍŠEK FORTE (rehydratační roztok), betadine, panadol a nurofen, nurofen čípky, teploměr, gázičkový čverečky a náplasti, jodisol, sirup na kašel (bacha na klimatizaci v autě!!!!), nasivin, šťouradla, pinzetu, takovej ten desinfekční gel na ruce, fenistil, kinedryl, optalmo septonex a optalmo azulen (písek do očí, očíčka červený ze slunka/vody apod.) … nám ještě endiaron a acylpyrin. Naštěstí jsme kromě kinedrylu nepoužili vůůůůbec nic. Dala jsem 1/4 kinedrylu do kaše před cestou a stejně pak ještě 3 hodiny v autě vysílal … ale pak to zabalil na 4 hodiny v kuse ve dne, až jsem se bála, jestli mu něco není.

Tak šťastnou cestu!

LenkaPT
Závislačka 2667 příspěvků 14.06.11 12:40

Rampepurno děkuju za vyčerpávající info, jsi strašně hodná.
Chcise jen zeptat, jestli chytneme tu opravovanou cestu - zácpy, kdy pojedeme - Passau- Salzburg - Villach a podél hranice s It do Trieste. Chceme se právě vyhnout placené dálnici ve SLO 35 Euro mi přijde fakt hodně za 45 km dálnice. Dále pak, kde přesně se nacházejí ty tunely?
Mohla bys mi ještě poradit, kde seženu ty 5l kanistry a kójo vodou?
Ještě mne mate info ohledně tankování, všude čtu že v Chorvatsku je nafta nejlevnější :nevim:
A vy jste jeli přes den? a kam přesně?
Za ty houbičky a jar děkuju, mne by to nenapdalo. A závěrem, jaké bylo počásko a moře??

LenkaPT
Závislačka 2667 příspěvků 14.06.11 13:01

Ještě by mne zajímalo, kde a jak se vyplatí měnit peníze? jestli tady u nás rovnou na Kuna nebo až V CHorv. buď z CZK nebo z Eur :?:

PetkaK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.11 13:07

Nejlíp to podlě mě bude vycházet v chorvatsku za české. Za eura bych to moc neměnila.

A nejlepší je platit kartou anebo vybrat z bankomatu přímo tam (já si jen nepamatuju jestli tam naše karty fungujou :think: - máme Mbank, vím že rodiče z šeskou spořitelnou tam vybírají v pohodě).

Rampepurno - díky za seznam, ještě jsem si něco napsala co pořídit :)

Lenko - a ještě kolíčky a šňůru na prádlo :) a případně i žlučové mýdlo na vypraní oblečení pro malého.

LenkaPT
Závislačka 2667 příspěvků 14.06.11 13:17

Holky jste prostě jedničky, jen teda nevím, kam to do toho auta narvem 8-o

PetkaK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.11 13:21
LenkaPT píše:
Holky jste prostě jedničky, jen teda nevím, kam to do toho auta narvem 8-o
:pankac: :pankac: jo nad tím taky přemýšlím :( a to mi ještě včera řekl brácha že by jel s náma, tak jsem mu řekla, že leda tak na střeše auta :)
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >