Reklama

Jakou máte cyklosedačku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 09.06.11 10:55
Jakou máte cyklosedačku?

Ahoj všem, potřebovala bych poradit nebo si udělat takovou statistiku.. Jakou cyklosedačku máte doma pro prcky? Vybírám, ale nemůžu se rozhodnout, protože se v nich absolutně nevyznám, nevím které jsou dobré nebo špatné.
Dcera má přes tři roky, 15,5kg, 100cm, sedačku chci vzadu a samonosnou. Cena tak do 1100 asi. Jenomže těch je mraky :nevim: Pomooooooc :oops:

EDIT: A ještě stavitelné pásy a opěrky nohou. Ty jsou podmínkou.
Je lepší tří nebo pětibodový pás?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 09.06.11 11:24

Máme Hamax, splňuje všechny tvé požadavky a v D-testu taky vyšla nejlíp. Do té ceny se taky vlezeš, pokud ti stačí ty základní modely. Jezdí se s ní dobře a spousta mých známých je s ní taky spokojených :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 09.06.11 11:42

Ahoj. Na doporučení známého, co se v tom fakt vyzná, máme Hamax, prý jsou nejlepší (nebo teda aspoň byly v době, kdy jsme ji kupovali, tt cca před 3 lety pro starší dceru). Máme Hamax Kiss, pak ještě existuje třeba Hamax Sleep, ta je asi polohovací. Ale stejně se spaní dětí v cyklosedačkách nedoporučuje kvůli krční páteři, takže nám tahle rozhodně stačí. Spokojená jsem moc, jezdila jsem se starší dcerou a začínáme už i s mladší.

pate81
Závislačka 3079 příspěvků 09.06.11 11:43

My taky Hamax-je fajn,jezdí se s ní dobře a dobře pruží :palec:
Jen s patnáctikilovým děckem se teda nadřeš :lol:

Dajdula
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 09.06.11 11:49

Holky, prosím vás, jak máte tu sedačku uchycenou? Za podsedlovku nebo na rámu?

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 09.06.11 11:51
pate81 píše:
My taky Hamax-je fajn,jezdí se s ní dobře a dobře pruží :palec:
Jen s patnáctikilovým děckem se teda nadřeš :lol:

Nj, co nadělám no :lol:

Všem děkuju a doufám, že se přidají další názory :kytka:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 09.06.11 12:03
Dajdula píše:
Holky, prosím vás, jak máte tu sedačku uchycenou? Za podsedlovku nebo na rámu?

Je to součást rámu, jakoby pokračování tyče, na kterém je sedadlo (není to na té tyči, která se společně se sedlem posunuje podle toho, jak chceš mít vysoko sedadlo). Je tam uchycený díl, do kterého se sedačka jen nacvakne. Ten díl se dá koupit i zvlášť, takže někdo ho má na kole obou rodičů a pak se sedačka jen nacvakne na kolo, kam potřebuješ. Když máš jen jeden a chceš sedačku na jiné kolo, musíš ten díl přešroubovat na to druhé kolo.

M+M+S
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 09.06.11 12:07

Kdyžuž jsme u cyklosedaček…od­kdy dáváte dítka do cyklosedaček? Slyšela jsem že dřív jak od 1,5r se nesmí :nevim:

Dajdula
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 09.06.11 12:18

hkac - dík za vysvětlení. My měli sedačku půjčenou, abysme zjistili, jestli se tam bude Kubíkovi líbit, ale právěže mi to kluzalo po rámu dolů a když jsme to víc utáhli, tak mi to udělalo pěkný rýhy do rámu. Ten úchyt vypadal stejně jako Hamax. Tak jsem vyzkoušena ho uchytit na podsedlovku ( tyč se sedlem, co zajíždí do rámu ), ale to byl Kuba jak na rozhledně a měla jsem pocit že ho nechám na nějaké nižší větvi :think: Ve vozíku být nechce, když je vzhůru, tak teď máme přidělanou sedačku na štangli, jak se jezdilo dřív. To je malej spokojenej a já taky :lol: Ale slyšela jsem, že je to zakázaný. Nevíte o tom něco? Abych kdyžtak stihla ujet, kdybych viděla policajty :lol:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 09.06.11 12:23

Máme Hamax sleepy,porazila předevčírem.
Ale myslím,že budeme spokojený.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 09.06.11 12:37

Hamax Siesta (totéž co Sleepy, máme už 3 roky), za nás byla nepolohovací Hamax Smiley a polohovací ta Siesta. Má nosnost do 22 kg. Mohu jen doporučit. Jinak dítě bych se nebála do ní dávat od chvíle, kdy dobře sedí a dosáhne nožičkama do těch úchytů na nožičky. My ji koupili asi v roce. Neslyšela jsem, že by byla nějaká omezení, samozřejmě dítě musí mít helmičku. U těch menších to asi chce víc tu polohovací, protože rychle zaberou, tak aby se neklátili a nepadala bradička na prsa, proto jsme koupili tu naši polohovací.
Dají se koupit levně na mmb, nemyslím, že je nutný mít novou. Jo a je fajn koupit si druhý „zámek“ /tj. to, do čeho se sedačka uchycuje/, my měli každý na svém kole (já a manžel), když jsem jela s Matym sama, dala jsem si sedačku na své kolo, když jsme jeli všichni, vezl ho manžel. Dá se koupit samostatně, ojetý i nový, nový vyjde kolem 550 Kč, pokud si vzpomínám. Teď se nám to hodilo, jen jsme si půjčili druhou sedačku, když máme dvojčata, každý máme jednu a kamarádka měla stejnou, tak jsme nemuseli ani přemontovávat zámky. :-D

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 09.06.11 12:50

Ta naše je od 10m, ale Anežka v ní jela poprvé skoro ve 2 letech (dostali jsme ji k Vánocům a vytáhli ji někdy na jaře, Anežka je květnová), u Marušky jsem čekala, až bude pořádně sedět (začala až v roce) a taky až to půjde vyndat ji na hřišti a nechat ji tam protáhnout a pohrát si. Původně jsem čekala, až bude chodit, ale zatím pořád nechodí, tak jsem to už nevydržela :lol: . Jen jí musím dávat do cyklosedačky botičky, protože bez nich umí nožičky vytáhnout z popruhů. Marušce se nelíbí nasazovaní přilby a hlavně pak poutání do sedačky, ale jak pak vyjedeme, už je spokojená.

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 09.06.11 13:15

No jinak já vozím taky 15,5 kg :-), doteď byl v croozeru, a celkem to jde. Máme Hamax Siesta, ta je nejvíc polohovací do lehu, ale na kratší trasy to fakt nepotřebuješ :-)

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 09.06.11 18:45

I my máme Hamax Siesta, tedy tu polohovací a musím říct, že spokojenost. Dcera má tak 13,5kg, znát to samozřejmě je, ale na to si člověk brzy zvykne. Když jezdíme dlouhý třeba celodenní výlety, je dcerka ve vozíku, ale ten vozí partner :) Každopádně v sedačce se jí sedí pohodlně,a z upínání nohou a pomocí 5-bod pásu mám fakt pocit, že je „napevno“.
A s tím pásem .. s ohledem na bezpečnost určitě lepší 5-bodovej.

pate81
Závislačka 3079 příspěvků 10.06.11 08:10

A vy máte u Hamaxky pětibodovej pás? 8-o
My jen tří :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >