Pohupování dětí

Anonymní
2.1.20 18:51

,,houpání"u dětí

Chci se zeptat, jestli máte někdo taky takové dítě..dcera 3a pul roku, je taková trošku jiná, přímá, hůř mluví, manuálně nesikovnejsi..ale strašně ucenliva, hned se naučí pisnicku básničku, někdy má dny, kdy mluvi nádherně, jindy je protivna a flaka tu mluvu, má ráda řád, ale obejde se i bez něho..od miminka se houpala před spaním vzdy než usla na kolinkach..potom i v kočárku v sede, ja sem ji to nikdy nezakazovala, ikdyz babicka mi říkala ať ji nenechám se takhle kolibat…no je ji tolik kolik ji je já ji to už tak rok zakazuju a dělá to pořád :( zapomněla jsem dodat že se i tak houpe jakoby když tancuje, když zpívá nebo hraje hudba..
Teď je to pár dní, co jsem si všimla že jakoby když má radost nebo něco, tak mává/kmita s prstana na rukách..
Prý to dělají autisti, i kdyz jinak je opravdu šikovná, pořád mluvi, má ráda společnost.
Dnes jsem ji za to houpani už dala na zadek. Vysvetluju ji, že se ji pak dětí smějí a že prece není hlupacek..a ona mi vzdy řekne, nejsu hlupacek nehoupu se a potom před spanim ji stejně nachytam jak se houpe na těch kolinkach…
Budu ráda, za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24610
2.1.20 19:01

Úplně bežné to není, evidentně v ní je nějaký motorický neklid (dělají to třeba
hyperaktivní děti, které takto ventilují tu energii).
Nicméně mi přijde zcela mimo mísu za to dávat dítěti na zadek a vyhrožovat posměchem okolí a poukazováním na to, že to dělají hlupáčci.
Sama píšeš, že ti dcera přijde trochu jiná. Měla by ses jí snažit podpořit (je možné, že to v životě bude mít trochu komplikovanější), a ne jí srážet sebevědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
2.1.20 19:13

Najdi si neco o stimmingu. delaji to deti s PAS a dalsimi neurovyvojov. problemy. stimming se nezakazuje pokud neni nebezpecny a nevhodny. houpani a mavani je ok. uklidnuje kdyz jsou deti smyslove nebo emocne pretizene (hluk, strach, velka radost, nervozita, velky pocet lidi…). nektere se stimuluji houpanim-stimuluji vestibularni system, nektere zrakem-svetelne efekty, projektory…nektere hmatem-zatezova deka, vibracni hracky…muzes ji doma dat nejakou houpacku aby se houpala na ni. idealni zavesny kokon nebo tak neco, ale chapu, ze kazdy si hak do stropu dat nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 19:13

@Svistice ale tak ona je šikovná když chce a tohle ji říkám jen kvůli ni, protože vidim jak se na ni lidi dívají a je mi to lito

• Citovat
  • Nahlásit
5314
2.1.20 19:20

Já to úplně nechápu s tím houpáním, jakou to má podobu? Stojí nebo sedí u toho a kýve se ze strany na stranu nebo je na všech 4 a houpe se jakoby zepředu dozadu? :think: Já jsem měla na táboře i na škole v přírodě holčičky, co to dělaly v noci (to na všech 4) a byl to způsob masturbace teda. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 19:25
@mau-mau píše:
Já to úplně nechápu s tím houpáním, jakou to má podobu? Stojí nebo sedí u toho a kýve se ze strany na stranu nebo je na všech 4 a houpe se jakoby zepředu dozadu? :think: Já jsem měla na táboře i na škole v přírodě holčičky, co to dělaly v noci (to na všech 4) a byl to způsob masturbace teda. :nevim:

Jo taky mě to už napadlo, dělá to na všech 4,ale taky se třeba když jedeme v autobuse tak se začne houpat trochu v sede, dozadu dopředu-ale jen tak mírně, a nebo kdyz právě tancuje, tak se ve stoje tak kyve, ale to bude tím že neumi tancovat, když ji napomenu tak se začne pohupovat zas trochu jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 19:27
@Teresa.p píše:
Najdi si neco o stimmingu. delaji to deti s PAS a dalsimi neurovyvojov. problemy. stimming se nezakazuje pokud neni nebezpecny a nevhodny. houpani a mavani je ok. uklidnuje kdyz jsou deti smyslove nebo emocne pretizene (hluk, strach, velka radost, nervozita, velky pocet lidi…). nektere se stimuluji houpanim-stimuluji vestibularni system, nektere zrakem-svetelne efekty, projektory…nektere hmatem-zatezova deka, vibracni hracky…muzes ji doma dat nejakou houpacku aby se houpala na ni. idealni zavesny kokon nebo tak neco, ale chapu, ze kazdy si hak do stropu dat nemuze.

Ale ona se nehoupe když je emocne přetížená, dělá to kdykoliv :( byli jsme ve dvou letech na eeg a mag. resonanci a tam nic nenašli, ale nejsem si jistá jestli z toho jde poznat všechno

• Citovat
  • Nahlásit
7470
2.1.20 19:31
@Anonymní píše:
@Svistice ale tak ona je šikovná když chce a tohle ji říkám jen kvůli ni, protože vidim jak se na ni lidi dívají a je mi to lito

Cesta do pekel resit co okoli na dite..o koho jde, o Tebe, o okoli nebo o dite?
A to je peknej canc ona je sikovna kdyz chce.
Na Tvym miste bych hledala dobryho psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
2.1.20 19:34
@Anonymní píše:
Ale ona se nehoupe když je emocne přetížená, dělá to kdykoliv :( byli jsme ve dvou letech na eeg a mag. resonanci a tam nic nenašli, ale nejsem si jistá jestli z toho jde poznat všechno

Ne na eeg a magneticky rezonanci opravdu videt vsechno neni. Pozna se tim nejake organicke poskozeni mozku. Tot vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19691
2.1.20 20:08
@Anonymní píše:

Nejde. A fakt je blbost jí za to dávat na zadek a trestat. Našla bych vsi dobrého doktora. Ať víš na čem jsi a jak s tím případně pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 22:27

Naprosto souhlasím se @Svistice že je nesmysl jí za to dávat na zadek a vyhrožovat posměchem atd. Chápu, že je to znepokojující a přijde ti líto, když se jí za to někdo posmívá, ale tohle není cesta, jak jí s tím pomoct :-(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat