HPP při RD

Martinka-V
1.1.10 17:58

HPP při RD

Zdravím všechny maminky v novém roce 2010 a chtěla bych Vás požádat o radu.

Jsem na rodičovské dovolené se svým 21měsíčnm synem.Kvůli fin. situaci hledám práci.Nyní mám možnost nastoupit na jednu směnu na HPP.Mohu při rodičáku jít na hlavní prac.poměr?Nebo jen na částečný či na dohodu o činnosti,abych dál mohla pobírat RD(mám ho na 3roky)Pokud můžu,tak to musím někde hlásit?A ZP a SP se bude platit 2×?.

Moc děkuji za reakce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.1.10 18:10

ahoj, pokud vím, na HPP při rodičáku můžeš, ale musíš zabezpečit adekvátní hlídání. Rodičák budeš pobírat dál.
SZP se bude platit jen z příjmu z HP. Rodičák zdaňovat nebudou. Aspoň myslím :-) Je to sociální dávka a ty se nedaní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1225
1.1.10 19:55

Ahoj, je to presne tak, jak rika Monika. Pracovat muzes vesele do haleluja, ale musis (prokazatelne) zabezpecit peci o sveho syna jinou zletilou osobou.
Preju hodne stesti pri hledani prace!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Martinka-V
1.1.10 20:12
kralishek píše:
Ahoj, je to presne tak, jak rika Monika. Pracovat muzes vesele do haleluja, ale musis (prokazatelne) zabezpecit peci o sveho syna jinou zletilou osobou.
Preju hodne stesti pri hledani prace!

A „prokazatelně“ to znamená že bych musela dokládat nějakým papírem-smlouvou?Nebo jak a komu to musim dokazovat?

• Nahlásit
  • Citovat
70606
2.1.10 16:05

Ne, nemusíš na to mít žádný papír, pokud dítko nechodí do školky. Pokud by chodilo, tak může maximálně 5 dní v měsíci, to by ti musela školka potvrdit a ty to pak dáváš na sociálku. Ale pokud ti hlídá babička nebo kamarádka, tak je to každému fuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama