Hra na piano

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 15:35
Hra na piano

Vždycky, už jako dítě, se mi líbila hra na piano. Nikdy jsem nehrála - nemám hudební sluch. S věkem bych řekla, že schopnost cokoliv se naučit, se mnohem horší. Mám šanci se aspoň trochu naučit hrát - jako samouk? A jak začít? Kolik času tomu věnovat? Čas, který nemám. Mám čas pouze v noci, kdy děti spí.

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 02.01.18 15:46

Hra na klavír má tu výhodu, že k němu moc hudební sluch nepotřebujete (pokud je naladěný nástroj) potřebujete znát základ hudební teorie (stačí noty, křížky, béčka, pomlčky a rytmy) a vědět která nota je kde na klaviatuře. A kolik času budete potřebovat závisí na ambicích, pokud si budete hrát jen tak pro sebe, tak bude stačit jakýkoli čas hrou strávený, pokud chcete dosáhnou možnosti třeba doprovázet hrou děti ve školce, tak to chce lektora a pár roků technických etud.
Ještě si promyslete co chcete hrát, pokud klasiku, je potřeba nástroj s plnohodnotnou klaviaturou (88klapek) pokud jenom nějaký pop, folk, stačí nástroj menší (třeba kolem 60klapek).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 17:05

@Heivka Vůbec nevím, o čem je řeč - béčka… :( Chci umět zahrát nějaké dětské písničky pro děti a pak pro sebe pár písniček, které se mi líbí. Určitě mi stačí 60 klapek. Kolik času je potřeba pro velké střevo. Jestli má smysl vůbec něco zkoušet. Zatím jsem jen zkoušela max. Skákal pes, My jsme žáci 3.b.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 02.01.18 20:21

To je právě ta teorie, křížky a béčka ukazují kdy máme zmáčknout tu černou klávesu. Zkuste se podívat na youtube, určitě tam najdete výuková videa pro hru na klavír. Ale myslím že i úplný neandrtálec se písničku skákal pes naučí jedním prstem za pár minut a hezky z not (tedy po tom, co se naučí noty číst) bude trvat pár týdnu (hraje se oběma rukama a každá ruka se svoje noty učí zvlášť). Já se jako dítě učila z tohodle https://m.kosmas.cz/…zacatecniky/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 21:43

@Heivka No tak já to teda z not neumím. Naučila jsem se to díky dětské nápovědě podle čísel. :oops: Na youtube už jsem se dívala. Dneska jsem náhodou narazila při hledání písniček pro děti na tohle video:
https://www.youtube.com/results?…
To jsem teda zírala. Krásný. Fakt talent.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama