Hraní na břiše

534
9.12.04 20:31

Hraní na břiše

Ahoj maminky. Moje čtyřměsíční Eliška se od minulého týdne čile přetáčí na bříško. Na zádech jí to už moc nebaví. Tím se ale z už tak úzkého okruhu hraček skoro úplně eliminovala hrazdička, kterou jsme dosud měli nejraději. Máte někdo tip na hračku při ležení na bříšku? Já nějak nemám inspiraci. Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

725
10.12.04 00:10

Ahoj Karolíno,

už si to moc nepamatuju, ale vím, že malá byla nadšená, když jsem proti ní postavila zrcadlo, vydržela si s tím prckem proti ní vyprávět i desítky minut :lol:

Iva+Viki 27m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
10.12.04 08:14

Ahojky,Anča si na bříšku hraje s dětskou plastovou knížkou (ještě radši teda cupuje staré časopisy).Ale snažím se,aby to bylo tak nastejno,takže jí otáčím na záda a zabavuju,jak to jde.Což moc nejde,protože ona na bříšku spinká,takže ho preferuje už tak tři měsíce.

Jinak to zrcadlo je taky prima nápad,používáme ho při sedu na klíně,když potřebuju něco udělat a malá mi na zemi brečí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
10.12.04 11:27

Ahoj Karolinko!

Já jsem dávala kolem dokola chrastítka a různé omyvatelné přeměty, později můžeš dát třeba kousek měkkého papíru nebo kus textilu, bambulky, malou pastovou lahvičku, dřevěné hračky, kalíšky, kostky. Dítě se učí poznávat různé tvary a povrchy.

Opatrná bych byla s tiskovinami, nevím jak dalece je dnes tiskařská čerň jedovatá, ale pro 4 měsíční miminko je nevhodná. U malých dětí se musí počítat s tím, že strčí všechno do pusy.

Pozor na igelitové sáčky, pro děti jsou zajímavé (třeba nafouknuté) ale jsou vhodné jen pod stálým dohledem. Miminko si může dát sáček i na hlavu a pár minut nepozornosti…

Jak miminko poroste, dají se přidat míčky a jiné „utíkací“ předměty. Stimuluje to k pohybu do stran a vpřed.

Hrazdičku ale nechte, třeba to zase povede k přetáčení z bříška na záda. Pokud vím, má řada hrazdiček i boční hračky a hrkátka, ty jsou dosažitelné i z bříška.

Jestli máte veliký gymnastický balón, dá se miminko koulet na balonu. Trénuje se tak udržování rovnováhy a posilují zádové svaly. Na balón se dá čistá plínka, na ní se položí miminko, držíme ho oběma rukama za zadeček a koulíme napřed dopředu, pak zkoušíme i do boku. Důležité je, aby se to miminku líbilo a spolupracovalo.

Tak třeba si něco na inspiraci vyberete…

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
10.12.04 18:05

Zatím jsem zkusila to zrcadlo. Bylo to super. Strašně jsme se s manželem nasmáli, jaké Eli dělala ksichtíky. :D Díky za všechny tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
agy
15459
19.1.11 12:33

Ahoj holky,nemáte ještě někdo nápady na hraní na bříšku? Nebo i na zádech :wink: Dobrých nápadů není nikdy dost :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama