Jak dlouho v zavinovačce

96
9.12.04 20:08

Jak dlouho v zavinovačce

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jak dlouho jste měli svoje mimísky v zavinovačce. Moje babulka má 6 týdnů a pěkně mi z ní roste…Přes den už ji mívám bez zavinovačky, ale jak v noci…jak ji mám dát spinkat??V čem??
Díky Radka a Sabinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

246
9.12.04 20:15

Ahoj Radko,

Ja Kubika mam v zavinovacce jeste ted.. ( teda v rychlozavinovacce ) a to za 6 dni 6 mesicu.. Nemam ho sice zabalenyho jako novorozence ale je v ni tak v dece. Koupila jsem velikost 100×100 cm.. aby mu necouhaly nozicky..

Pa Maty + Kuba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
9.12.04 20:25

Ahojky. Zavinovat se má max do konce druhého měsíce - kvůli správnému vývoji kyčlí, déle ne. My ji teď také používáme jako deku.
Pokud má mimi i potom ještě potřebu být zabalený (např. kvůli Moorovu reflexu), můžeš mu ručičky přitáhnout k tělu bavlněnou plenkou nebo tetra osuškou a pak už jen lehce přikrýt. Pokud už nebude potřebovat zavinout, výborné jsou dětské spacáčky. Mimi se neodkope a nenastydne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
9.12.04 20:30

Já právě malou zavinovat už nechci. Připadá mi už na to veliká a přece jen ten kontakt bez zavinovačky je úplně něco jinýho. V noci ji do ní ještě dávám aby měla teplíčko, ale přes den už ji mám jen TAK a když chrupká tak ji zakryji dekou. Myslím že to tak stačí.Ne??
Ahoj a díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
9.12.04 20:34

Určitě stačí. Jen zajisti, aby na ní netáhlo (při odkopání) a jinak je to OK. Bez zavinovačky pak bude rychleji dělat pohybové pokroky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
9.12.04 20:46

:D Maminko, a co říkáš na spací pytel bez rukávů?
Zdravíme
Iva a Michael 28tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
9.12.04 20:50

Ahojky Radko a malá Sabinko,
víš jestli ji nechceš v zavinovačce tak ji nedávej..třeba tě uklidní: naše bambule byly v zavinovačce zavinutý pouze 15min na cestě z porodnice a do 14m spaly bez jakékoliv přikrývky...... nechtěly ji (no teď to není o moc lepší ale nechají se přikrýt..ráno jsou stejně odkrytý,ale lepší se to ;-) .snažila jsem se je ze začátku obalamutit lehkou dekou, ale málokdy to mělo nějaký ohlas..takže vyzkoušej a uvidíš.však sama nejlíp poznáš co se bude malé líbit.ale existuje takový jako spacáček, je to na styl dupaček ale se sešitejma nohama ;-), jestli se nepletu ;-)..možná by to vyřešilo tvé obavy..měj se krásně

Zdenik a Martinka a Janička skoro 17m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.12.04 23:27

Merlinko, já měla kluka na spaní v rychlozavinovačce, dokud z ní nevyrostl. Pak jsem mu pořídila spací pytel bez rukávů, protože bez něho se mi v noci vždy odkopal. Navrch ho ještě přikryju peřinkou a ta pěkně drží na tom pytli.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
71
10.12.04 08:57

Martino, :D vsak tak jsem to myslela, kdyz ditko z rychlozavynovacky vyroste.
Hezky den a Zdravi
Iva a Michael 28tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
10.12.04 10:38

Ahoj,
my sme Daninka nikdy nedavali do zavinovacky. Lenze asi v 2.mesiaci nevedel v noci spavat, pretoze ho budili ruky. Takze sme ho na noc zacali zavinovat. A tak spi doteraz (ma 4,5mes.) a myslim, ze este nejaky cas bude. 8) Takze ma na sebe pyzamko a je zavinuty a este prikryty lahuckou prikryvkou. Zavinujeme iba rucky, nozicky ma volne, nimi cvici, ked potrebuje puknut. :)
Mame na to taky uplet (v Holandsku toto volaju zavinovacka) - asi 70×70cm. Ale ked je uplet ogrcnuty a ide do prania, tak zavinujeme :arrow: do uterakov. Nie su sice take pruzne ako ta upletovina, ale celkom to funguje.
Horsie je, ze nas Daniel by sa mohol volat Daniel Copperfield, vzdy si tie ruky po case nejako uvolni :roll: :wink:
Snad si z toho nieco vyberies…
Pa!
schamka + Daninko
http://lilypie.com/baby1/050723/2/15/0/+1/.png:http://lilypie.com/…15/0/+1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
10.12.04 13:39

Ahojky.Musim rict,ze ja jsem svoji holcicku vubec do zavinovacky nedavala a zadny problem s ni neni. Balila jsem ji do lehky perinky a stejne se ji to nelibilo.

Anny a Olivie(6m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
10.12.04 16:17

Ahoj Radulo a Sabinko!

Náš Matýsek byl v zavinovačce asi do dvou měsíců, ale jelikož bylo léto, tak jsme ho mívali často rozvázaného. Pokud máš pocit, že už se chce Sabinka více pohybovat, tak ji nezavinuj. Na noc bych ji ale zavinula. Až se Ti začne otáčet, tak kup spací pytel.

Pápá holky
Pavla a Matýsek :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama