Lezeni a pretaceni na brisko

246
7.12.04 10:16

Lezeni a pretaceni na brisko

Aho holky,

Nas Kuba ( skoro 6 m.) nechce vubec lest.. vlastne kdyz ho dam na bricho tak se hned otoci na zada.. ale ze zad na brisko se uz neotoci.. jen na bok.. Nevim nevi.. Koukla jsem se do star)ich diskuzi a tam jsem nasla ze 4 m. prcek uz chtel chodit atd.. Jak jste na tom vy?? Teda spis vasi mimisci??
Mam s nim nejak cvicit?? Nebo je to normalni??

Maty + Kuba (15.12.. 6 m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

550
7.12.04 10:38

Ahoj Maty,

bud naprosto v klidu. Obecne by se deti meli zacit pretacet tak kolem 6. mesice, ale je to fakt plus minus. Nekdo se zacne pretacet ve 4. a nekdo treba az v 7. nebo 8. Je to ovlivneno mnoha faktory, treba donosenosti, jestli neni cvalik, to by mu to dalo vetsi praci, u chlapecku se rika, ze jsou linejsi, coz nemusi byt pravda a taky kazde mimi je opravdu opravdu jine :D
Rozhodne si z toho nedelej hlavu. Sama jsi psala, ze se mu na brisku nelibi, tak holt nema moc duvod se tam pretacet. Dle tabulek by se mel nejdriv pretozit na brisko a potom na zada, ale to je fakt jen podle tabulek. Zkus ho motivovat hrackama, aby na ne nedosahl, ale videl a tak, neboj pretacet se zacne. Jak se mu na brisku zalibi tak postupne bude objevovat, ze se daj zvedat nozicky a rucicky, houpat se na brisku, vzprimovat se…az prijde na to, ze muze dat kolinka pod sebe a pak uz bude brzy lezt.
Nase holky se zacaly pretacet kolem 5. mesice a na zada asi o 2 dny pote. Betka je v pohode, ale Anezce prebaluju i plenku na brisku a i oblika, proste ji to strasne moc bavi a udrzet se na zadech neda. No a co provadej v postylkach ..... pretoci se na brisko i v pytli na spani :P Je to nase maly sidlo.
A k tomu, ze 4. mesicni dite chtelo chodit … ano, kdyz ho jakoby postavis a drzis tak nejake naznaky kroku tam jsou, ale nedelej to, tohle je jedno z neurologickych vysetreni a kdyz nevis co tam mas videt tak stejne nic nevykoukas. Stejne jako brani za rucicky a pritahovani do sedu, co se drive hojne s detma delalo, tak to se taky nema, o posazovani a podkladani polstarema ani nemluvim. Jednoduche pravidlo: neposazovat dokud samo nesezi, nepostavovat dokud si samo nestoupne.

Ja jsem pry zacala chodit v 9. mesici a kdyz se tim mamka „chlubila“ nasi rehabce, tak ji odvetila, ze to taky neni dobre. A pry jsem si nejdriv stoupla a pak sedla, takze to jsem si taky obratila.
Bud v pohode, pretoci se az na to bude mit chut a bude to chtit a lizt zacne az bude vedet, ze je na to jeho telicko pripravene, to same se sezenim, stanim a chozenim.
Ja s holkama cvicit chodim, protoze uprednostnovali pravou stranu, tak se obcas neco dozvim. No jestli prece jen budes mit pochybnosti, tak to rekni sve doktorce a ta vas posle na neurologii na vysetreni, ale myslim, ze si s tim fakt delas zbytecne tezkou hlavu.

Mej se s Kubikem moc krasne.

Monca a moncicaci 6m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
7.12.04 10:43

Ahojky Maty,tak máme stejně staré mimča,náš Davídek je 14.6 a ted´mu bude taky 6 měs. Davča se zatím překuluje na bok,bříško zatím neobjevil,leda když mu někdo z nás pomůže,jinak se stěhuje po postýlce i dece na zemi o sto šest. Vúbec si z toho nic nedělej,na lezení má ještě spostu času,sedět by mimča měli sami až okolo 8 měsíce,lézt přibližně též. Ale prosím tě každé mimi je individuální,takže když některé mimi ve čtyřech měs. třeba sedí, tak za prvé je to moc brzo a za druhé každé mimi má svůj čas. Pozadu rozhodně nejste, na lezení má ještě spostu času a vůbec bych to neřešila,kdyžtak se pro jistotu zeptej své dr,ale určitě ti řekne to samé.Jinak jsem moc ráda že se tu taky našel někdo stejně starý jako my. Jen mi uniklo,zapojila jsi se též do letních miminek? Když budeš chtít pošli i soukromou zprávičku , :roll: :lol: ráda o těch našich drobcích pokecám. Doufám že jsem ti aspon´trochu pomohla. pa Kikina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7463
7.12.04 11:04

Ahoj Maty
delfinek se zacal pretacet na brisko az kolem 6mesice,zpatky na zada mu to dlouho neslo. A otacel se pouze na pravou stranu. No a zniceho nic zacal valet sudy a lezt. Tak se neboj,kazde mimco je jine a prcek te urcite brzy mile prekvapi
pa magrat a delfinek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.12.04 11:14

Ahoj Maty,
před časem jsem zde otevřela stejnou diskusi, protože naší princezně bylo 7 m a vůbec se neměla k lezení. Všichni se mě ptali, jestli už leze a tak, tak jsem byla dost nervní.
Aninka se začala přetáček dost brzy (kolem 4m), ale jen z bříška na záda. Opačně se to naučila kolem půl roku, ale do dneška (9m) to dělá jen zřídka - několikrát se totiž praštila do hlavičky, tak je na tenhle pohyb hooodně opatrná.
Lézt začala před měsícem (přesně 8m a jeden týden) a je to drak, vůbec nestíhám, protože samozřejmě leze nejraději tam, kam nemá. A po:,–(it se sama ještě neumí (umí sedět už od 6m, ale dokud nelezla, tak jsem ji na rady zkušenějších nenechávala, teď jen občas), párkrát to zkoušela, ale moc to nešlo, tak se raději věnuje lezení.
Prostě a jednoduše, každé mimi je jiné, některé dokonce nelezou vůbec. chlapeček mojí kamarádky se nejprve naučil postavovat a udělat pár kroků, pak teprve po:,–(it a lézt.
Snaž se zůstat v klidu, motivuj mimi, aby bylo na bříšku a ono to půjde, uvidíš.
Petra a ANinka

• Nahlásit
  • Citovat
1769
7.12.04 12:51

Dcera začala lézt v 9 měsících a 1týdnu a byla naprosto tabulková. Děti lozící v 7 měsících jsou spíše vyjímka - dle vyjádření naší doktorky. Chodila týden před 1 narozeninama. Na bříško se otáčela v 5měsících a 3 týdnech, zpátky až někdy k devátému měsíci. Chtít po 6 měs dítko, aby lezlo je nesmysl. Bohužel tyto obavy z toho, jestli není děcko třeba opožděné podporují naše matky - babičky, hlavně svými výčty o tom, jak jsme byly geniální děti-viz. mýtus v roce bez plenek, v 5 měsících sedění atd.
Maty, tvůj chlapeček je naprosto normální a na lezení, plazení atd má klidně 4 měsíce čas.

elda+lída 17 měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
7.12.04 13:52

Holky dekuju …

prave dikym temto recem co psala Elda jsem byla celkem na pochybach.. Ale co je to nase zlaticko a zatim si budu uzvat toho, ze kam ho polozim tak ho i najdu.. :lol: :lol:

Pa Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
7.12.04 14:21

Jé, to jsem ráda, že o tom píšete. Když se naše Bětka v červenci narodila, smáli jsme se, že jestli bude jako syn, pod stromečkem už bude sedět, ale zatím to tak nevypadá. Narodila se 14 dnů před termínem a stejně tak zhruba 14 dní zaostává za tabulkama :? . Zatím ji neposazujeme, ani to nemíním dělat, akorát je to pro mne něco nového, syn ve 4 měsích už prováděl akrobatické vzorové otáčení ve všech možných i nemožných směrech, v 6. měsíci lezl a v 7 měsících se sám postavil. V 9 měsících jsme už spolu šli „na nákup“. Vím, že byl hodně dopředu, ale bylo to tak samo od sebe, nikam jsem s ním nespěchala. Akorát mi to teď s naší Bětkou připadá nekonečné, když se ve 4,5 měsících ještě neotáčí. Možná to mělo být obráceně.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
92
7.12.04 15:54

Ahoj Maty, jo to je přesně ono - ty naše maminy, taky to znám - tys už v tomhle věku seděla, stála, chodila…:-( Dneska jsou nové poznatky a děti se nemají tlačit do ničeho pro co samy ještě nedozrály. Naše dcerka se dokázala přetočit na bok v 18t ,na bříško o týden později a zpět na záda až o 2 měsíce později (7m). Do té doby jsem pořád běhala otáčet:-)). Plazit se začala v 7,5 m a o měsíc později lézt po čtyřech. Teď jí bylo 9m měsíců a už se staví o nábytek a začíná zkoušet pár krůčků a sama si sednout umí teprve od minulého týdne do té doby si vystačila se sezením na kolínkách. Takže vidíš, že nemáte kam spěchat, prcek si určí svůj čas sám:-).
Ahoj Lucka a Petra (9m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
7.12.04 23:19

Ahojte,máme chapečka 9měs.,je moc šikovný,už vpohodě stojí s oporou jedné ručičky a snaží se už i tˇapkat.Začal lézt,no lézt-spíš to vypadalo jako žabička-bříško měl na zemi a odstrkoval se rukama i nohama.Doopravdy začal lézt až když si sám začal sedat/7,5měs/.Dá se říct,že dřív si uměl sám stoupnout než lézt. Zkuzte dát mimčo na bříško a Vaši ruku jako zátarasu za jeho nožičky-mělo by se odstrkovat.Nám to pomohlo. Každé mimčo je šikovné na něco jiného,jestli Vaše nechce lézt-určitě umí skvěle něco jiného než ostatní. Mějte se krásně a užívejte si těch nádherných malimkých človíčků! KAMILA :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
8.12.04 12:43

Maty,
neboj je to uplně normálni našemu Ondrášovi bude 15.12 8měs a taky neleze jen válí sudy.A přitahovat za ruce se začal až minulej týden.Dr říkala že je jen děsně línej a proto má oslabené svalstvo.A že to dožene určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.12.04 15:56

taky bych přispěla příspěvkem. Naší holčičce bude už 20měsíců, a zatím nechodí. Sedět začala na 14měsících, lézt na 15měsících, a postavila se na 16měsících. Je to velmi hyperaktivní dítě, akorát že trošku opačně, doktorka říkala že je to lenost, ale ona není vůbec líná, pořád se hejbe, neposedí, i když ještě neseděla, tak prozměnu pořád kopala nohama až měla úplně zpocené vlásky. Takže to snad není tak strašný, když dítě v 6měsících neleze. Mějte se krásně hezké vánoce a zdravá a hodná mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
1460
8.12.04 16:31

Ahoj holky!

U nás bylo všechno tak o dva měsíce pozadu. Snažila jsem se to brát, jak to přišlo, ale někde ve skrytu duše si člověk stejně říká: „Proč to naše dítě už neleze, nesedí, nechodí, když Jiříček, Natálka, Tezerka… už dávnou lezou…?!“ Prostě to tak je, v určité době nás rozdíly mezi dětmi rozčilují a přejeme si, aby naše děti byly také tak „šikovné“ Jenže právě kolem půlroku začnou dost veliké rozdíly. Některé dítě už leze a má tendence se stavět, jiné se ani nepřetáčí. I když vím, že srovnávání je blbost a že každé dítě je jiné, stejně se tomu neubráním. Prostě srovnávám…

Takže pro srovnání - naše Verunka začala sedět, když jí táhlo na 11. měsíc, dlouho se plazila, zvedala se na nohy ve 14 měsících, chodit začala v 15 měsících.

Znám holčičku, co v roce a půl ještě nechodila.

Takže…?! :o)

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
8.12.04 16:43

Já přidám k dobru jen abys zkusila malý nechat bez plínečky, ono jim to tak pak jde líp. Náš má 6 měsíců a zvládá otáčení dobře. Dávám ho taky s pár hračkama na deku nazem, protože v postýlce už nemá prostor, kterej potřebuje. Hodně zdaru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.12.04 16:41

ahoj holky,
ráda bych tuhle diskuzi využila pro svůj dotaz. mám holčičku 5m a ještě se nepřetáčí na bok ani na bříško, zato by si ráda sedla. chytá se rukou a snaží se zvednout. když nejsou žádné v blízkosti, tak se snaží i sama a nejde jí to - děsně se rozčiluje. v knížkách co mám doma (jsou přeložené z angličtiny) je napsáno, že se děti mají podkládat do sebe. na e-miminu jsem většimou četla, že se to dělat nemá :))). jakmile sedí, tak je mooooc spokojená.
díky
suzi

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama