Reklama

Hraničně zúžená pánev a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hollerich
Nováček 8 příspěvků 25.08.09 22:07
hraničně zúžená pánev a porod

Ahoj,

byly mi naměřeny pánevní rozměry 21 25 31 18, které jsou hraniční. Doktorka se k tomu nijak nevyjádřila, v porodnici také ne. Prý záleží vždy na poměru pánve a velikosti daného miminka. Kdyby se zjistil velký nepoměr, tak hned císařský řez, kdyby to vypadalo na přiměřené dítě, tak se porod nechá běžet s tím, že by se v případě nepostupování ukončil císařským řezem. Já se bojím, abych tam neležela v bolestech plno hodin a nakonec měla ještě bolesti po císaři nebo ještě hůř, aby mimino nestihlo nějakým způsobem vstoupit do pánve a tam se zaklínilo a tahali ho kleštěma nebo vexem. Máte někdo zkušenosti s hraničními rozměry pánve a porodem?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 25.08.09 22:17

Ahoj, já zrovna ne, ale kamarádka po dvakrát ano. Ona je opravdu dosti hubená a mimča měla kolem 3500g a porodila je vždy spontálně bez kleští. Jaké rozměry pánve měla, to nevim. Přeji ti aby to dopadlo co nejlépe :wink:

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 25.08.09 22:18

A čím Ti ty pánevní rozměry zjišťovali? Mně gyndra řekla, že neměří, neb pokud to není měřeno ultrazvukem, je to poměrně dost nepřesné a upouští se od toho. A i s tím utz se to musí umět, což prý každý neumí :wink:

Takže nevím, jakou mám pánev, ale jsem značně širokoprdelící a první porod byl stejně s vexem, takže tak :wink:

žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 25.08.09 22:34

ahojky, tak já mám taky úzkou pánev, při prvním porodu, mi ji samozřejmě nikdo nezměřil :? a rodila jsem tak ,čeho ty se nejvíce obáváš :?
tznm. dlouhý,šíleně bolestný porod, a první moje holčička měla 4,55kg,takže jsem ji bohužel po velmi náročném několikahodinovém tlačení nevytlačila a šla jsem na akutní CS :?

Při druhém porodu, pořád zvažovali , CS nebo přirozeně, pořád mi to měnili a já byla z toho rozladěná, neboť jsem věděla co mě čeká :roll:
No nakonec, těsně před porodem, mi změřili pánev,tak jako tobě a doktorka zjistila, že jsem v pánvi moc úzká,tak mě vzali na CS , druhá holčička měla 4,125 kg takže tu bych taky pravděpodobně nevytlačila

Dodnes mě to mrzí, že to tak dopadlo, asi se s tím nikdy nesmířím,ale myslím si, že to co jsem zažila při první dceři,jsem nechtěla opakovat,
Ale pořád ten pocit, tam je :?
Ikdyž CS není žádný med také, aspoň tedy u mě

Radila bych ti to konzultovat s doktorkou, ale ta moc dobře ví, co dělá , tak bych se řídila její radou

Držím ti palce, aby jsi rodila přirozeně a bylo to hoodně rychlé :wink:

hollerich
Nováček 8 příspěvků 26.08.09 09:06
pánev

Měřila mi moje doktorka pelvimetrem, v porodnici zatím neměřili nic, ještě zbývá měsíc do porodu, dělají to pak těsně před porodem, kdy odhadují i váhu dítěte pomocí ultrzvuku. V porodnici jsem se na to ptala a také mi řekli, že je to metoda zastaralá a že pokud tam není velký nepoměr rozměrů dítěte, tak to nic neznamená.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 26.08.09 09:11

Ahoj,

nestresuj se měřením, všechno je to jen orientační - hlavně měření mimča, tam půl kila sem nebo tam nehraje roli. Můj gyndař kvůli tomu pánev vůbec neměří. Jde spíš o psychickou pohodu matky, o to, aby dr. zbytečně nezasahovali do porodu - např. dáváním oxytocinu. Pak dítě nestačí správně rotovat a malér je na světě. Já mám 168 cm a 52 kg, mám chlapeckou postavu - tj. úzkou pánev a přesto jsem spontánně bez komplikací porodila prvního 4,26 a druhýho 3,70 kg. Ničeho se neboj a těš se na mimino.

ivuna
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 05.11.09 10:05

Je to individuální, holky s úzkou pánví rodily v pohodě, jiné ne. Já mám poslední rozměr 17,5, měla jsem to i v TP zvýrazněno, v porodnici na to asi dlabali, prej se zbytečně nervuju, že to bude v pohodě, rodila jsem skoro 30hodin a malý šel kleštěma :evil: :-(
Přeju hladký průběh a zdravé mimi!

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 07.11.09 12:18
Handah píše:
A čím Ti ty pánevní rozměry zjišťovali? Mně gyndra řekla, že neměří, neb pokud to není měřeno ultrazvukem, je to poměrně dost nepřesné a upouští se od toho. A i s tím utz se to musí umět, což prý každý neumí :wink:Takže nevím, jakou mám pánev, ale jsem značně širokoprdelící a první porod byl stejně s vexem, takže tak :wink:

No měření rozměrů panve Pelvimetrem je jednou z nejstarších, nejjednoduších metod, která se dělá a doufám že i dělat bude. Není to jen lenost Dr? Nebo popřípadě por. as.

Jinak koukala jsem na tvé rozměry, jsou sice hraniční, ale c. externu máš 18 a to je v pořádku, ta je nejdůležitější.
Jinak jesli se bojíš. aby nezjistili, že porod nepostupuju kvuli nepoměru, tak existuje zase další nenáročná a velmi jednoduchá metoda(bezboles­tivá). Je to zevní vyšetření a Pawlikovi hmaty, ten poslední je právě na to, aby se zjistil zda je hlavička v poměru k pánevnímu dnu. Je fakt, že dnes už ale máááálo doktoru tohle základní vyšetření dělá, bohužel.

Nariel
Povídálka 13 příspěvků 23.05.11 08:28

Ahojky…
Už nejsem žádná mladice mám kristovy roky a měřím jen 152cm. Změřili mi pánev a její rozměry jsou 22 22 26 18 a prý "bože to je málo natáhni to " a tak mám v průkazce přelepeno na 22 24 28 18 a jsem vyděšená jak malé dítě.
Sestřičky když viděli můj vydešený pohled, mi řekli nebojte se v porodnici ohlídají váhu miminka. Ale musím říct, že se budu muset nejspíš ozvat sama (a budu pro ně nejspíš hysterka). protože při porodopisu a zaznamenání do karty jsem se zmínila o úzké pánvi a jako bych nic neřekla:-(
Nerada bych skončila na kleštích, naše mimi je docela vymodlené..
Jsem dnes 35+6t a příští týden jdu poprvé na kontrolu do porodnice tak uvidím co budou říkat, ale jsem rezolutně rozhodnutá, že mlčet nebudu a radši se připomenu, protože mě to děsí čím dál více..ikdyž s tím chci bojovat a být statečná..(Ale každý porod je jiný a musím počítat nejenom se snadnější verzí, ale i s tou horší)
Vidím vaše názory a trošku jsem se uklidnila..jindy mi vyskočil krevní tlak, že nechají maminky takhle trápit, při dnešní technice..
Každopádně se pak podělím..díky za vaši diskuzi:-)

Kátísek
Závislačka 3351 příspěvků 17.03.12 20:23

Ahoj holky.. vim že je brzy, a vím, že se pánev ještě rozšíří, ale v průkazce mam 20-28-34-19 je to dobré či špatné?
Měřím 160 cm a važim 68 kg, zatím…

soldi
Neúnavná pisatelka 17235 příspěvků 17.03.12 21:01
Kátísek píše:
Ahoj holky.. vim že je brzy, a vím, že se pánev ještě rozšíří, ale v průkazce mam 20-28-34-19 je to dobré či špatné?
Měřím 160 cm a važim 68 kg, zatím…

z vlastnych skusenosti- odmerali mi panvu tesne pred porodom a povedali, ze dostatocne priestranna. maly mal 3,85 kg a ledva ledva som ho vytlacila- este si chudacik pri tom zlomil aj klucnu kost :(

vonkajsie rozmery panvy nesuvisia s rozmermi porodnych ciest, nova generacia gynekologov uz panvu ani nemeria, je to zastarala metoda :D

a s vahou to uz vobec nesuvisi- pri porode som vazila 105 kg na 170 cm, pred tehotenstvom som mala 60kg.

Bavorov
Kecalka 453 příspěvků 17.03.12 21:15

Já mám prý hodně úzkou pánev, rozměry už nevím, ale porodila jsem úplně v pohodě. Podle mě záleží na víc okolnostech a průběhu porodu než jen na pánvi. Dcera měla 3,70 kg.

Lolik
Závislačka 3140 příspěvků 17.03.12 22:01

No já si myslím, že něco na tom bude… kamáradce pánev neměřili a museli pak akutního císaře, protože mimi bylo velké a ona tu pánev měla úzkou…já sama jsem mám pánev úzkou dost, 22-24-30-15. Ale císaře jsem měla z jiného důvodu, ale i moje gyndr říkala, že stejně s takovou pánvi by prošlo mimi tak do 2,5 kg :think: co jsem si tak studovala tak důležité je to poslední číslo, hranice je prý 17-18 :think:

melerovka
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 17.03.12 23:51
Kátísek píše:
Měřím 160 cm a važim 68 kg, zatím…

Katísku,jestli je to první číslo 20,tak to je málo.Mělo by být 25-26cm.

Kátísek
Závislačka 3351 příspěvků 18.03.12 07:40

Aháááá.. no každopádně čekám dvojčátka tak to stejně asi bude cisař.. uvidime :) ale dekuju moc za odpovedi:)
Za 14 dni jdeme na kontrolu a budeme v 16 tt a dr rikala ze uz se mozna rozezná pohlavi.. tak kez by aspon naka teorie :-D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >