Reklama

Hrozně pláče ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 19.01.11 08:24
Hrozně pláče ve školce

Dobré ráno.
Dnes jsem podruhé odvedla dceru do školky. Poprvé jsem tam chvilku musela být s ní ve třídě, protože mi učitelka potřebovala říct nějaké informace. Když se zabavila, tak jsem zdrhla. Vrátila jsem se pro ni za 2 hodiny. Nebrečela, ale měla zaschlý sopel rozmazaný po celém obličeji od toho, jak plakala. Učitelka říkala, že jak si všimla, že tam nejsem, tak začala. Ona má hodně hlasitý projev, takže rušila ostatní děti. Když ji měla úča na klíně, tak to bylo dobrý, ale jinak prý brečela. Když jsem pro ni přišla, řekla mi, že byla moc smutná, protože jsem jí utekla. Na otázku, jestli půjde do školky zas, mi řekla, že jo. To bylo v pondělí.
Tak jsme dnes šly podruhé. Večer mi doma slíbila, že bude smutná jenom maličko, ale že plakat nebude (já jí a to slíbila novou hračku). Ráno v pohodě, vstala, nasnídala se, dojely jsme do školky. V šatně začala natahovat, že ji nemám nechávat samotnou, že chce být pořád se mnou. Ani vidina hračky nepomohla, začala brečet. Tak jsem jí ještě znovu vysvětlovala, že půjdu do práce vydělávat korunky, abysme měli na hračky a na jídlo a strčila jsem ji do třídy a zavřela. To už se vzpírala, kroutila a křičela. Zůstala jsem stát za dveřma, abych se ujistila, že ji to za chvilku přejde, ale bylo to čím dál horší. Pořád jen volala „maminko“. Nikdy jsem ji neslyšela tak strašně moc brečet a naříkat, i když vždycky byla takový ufňukánek. Já samozřejmě začala řvát taky a už je to hodinu a řvu pořád a myslím na ni, že ona taky brečí a hlavně že je kvůli mě nešťastná, protože si myslí, že jsem jí utekla.
Já si kdysi slíbila, že udělám i nemožné pro to, aby měla šťastné dětství a teď je kvůli mě nešťastná a já si to nedokážu odpustit :cry: Je opravdu nutné, aby si každé dítě školku obrečelo?
Teď tam bude 2 nebo 3 měsíce chodit jen na 5 dní, ale pak už musím do práce…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 19.01.11 08:34

Ahojky, toho se taky bojím, až syna jednou vezmou do školky. Ale hned mě napadlo, že je asi pro malou těžké si zvykat na školku, když jeden den jde a druhý ne… Možná v tom má zmatek. A taky je to pro ni těžší, protže děti se už znají a ona se přiřadila již k začleněnému kolektivu :think: . A učitelka Ti nijak neporadila, jak postupovat?
Osobně mě dost děsí ta představa, že moje dítě je ve školce s nudlí u nosu, jak píšeš, že jsi nakonec malou takhle vyzvedla. Ta představa, že se už musí postarat dítě samo o sebe, protože to nikdo jiný neudělá:(.
Ale snad to bude za pár dní dobré a nejlepší to bude, až budeš do práce chodit každý den si myslím.

Ale zkušenost nemám, jen mě to napadlo. :hug: Ale neboj, šťastné dětství neleží na pár probrečených situacích..

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 19.01.11 08:38

Můj drsňák taky řve. Učitelka si ho musí vzít do náruče, abych vůbec mohla odejít.
Ale jak začne program, jak začnou cvičit, nadšeně skáče nejvíc ze všech dětí.
Zrovna včera mi učitelka říkala, že je dobré, aby tříleťák chodil do školky měsíc den co den, že se jeho přístup ke školce viditelně zlepší.
Navíc každé dítě je jiné, každé zvládá školku jinak. Jedna holčička plakala každé ráno celý rok.
Myslím, že hodně záleží na přístupu učitelek. A taky na rituálu, kterej si s dítětem zavedeš.
Podle mě jsi udělala chybu, že ses s malou napoprvé nerozloučila. I za cenu slz je podle mě (i našich učitelek) dobré se s dítětem rozloučit. A dítěti už doma vysvětlit, že po spinkání pro ně přijdeš, že teď si bude hrát s dětma, a že odpoledne spolu půjdete třeba na hřiště nebo nakoupit.
Držím ti palce, ať máte nástup do školky co nejdřív bez slz. A pamatuj, klidná maminka = klidné dítě!

Crystal87
Generální žvanilka 23848 příspěvků 19.01.11 08:41

Bohužel ti moc neporadím:(Sny tam šel rád a obrečela jsem to jedině já, i v sobotu a v neděli ráno vstává že jde do školky a já se musím přiznat že snad žárlím že je mu tam tak dobře :mrgreen: CO na to učitelka?Nemáš třeba nějakou známou které dítko s ní chodí do třídy?Trávit s ní víc času a pak jí říkat že to dítko xx také chodí do školky že si budou hrát ve školce?6e maminka neutíká ,že maminka jí má moc ráda.Fakt nevím co bych poradila ale držím palečky at se to zlepší!

Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 19.01.11 08:42

Maminka mého přítele je ředitelka ve školce a toto nám vykládá často, je potřeba mít tam fajn učitelku a ta to s malou bude umět a ji to přejde fakt za pár dní…najde si kamarádku a bude to dobrý, nebylo by špatný třeba vyrobit s malou nějaký sušenky nebo tak něco jakože si udělají s ostatníma dětma mejdan na přivítanou, malá pujde s tou myšlenkou do školky, nebude tak přemýšlet nad tím žes odešla a děti se s ní líp skamarádí, je to ale potřeba probrat s paní učitelkou. Výčitky si nedělej se školkou je to vždykcy- buď máš pocit že je tam až moc v poho: tudíž jí nechybíš :-D a nebo je smutná a ty máš pocit že ju opouštíš, ale to přejde.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 19.01.11 08:44

Ahoj,

taky nas to brzy ceka a mam z toho uz ted hruzu a uzkost..

Neporadim,jen s tim loucenim je to pravda.Vzdy se rozloucit a neutikat,kdyz dite ztrati pozornost.At jde o skolku nebo o jiny odchod. :wink:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 19.01.11 08:44

Jo a my ještě navíc nosíme do školky oblíbenou hračku (spinkacího franiška). Prý to dětem dodává pocit jistoty.
Ale poraď se s vašima učitelkama! To bude nejlepší. Ty naše mě dost uklidnily, takže hysterickej záchvat neřeším, vím, že se nad tím učitelka ani nepozastaví a Maty o to dřív uklidní.

Ms.H 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.11 08:48

Moji dcerku ze mě musela učitelka doslova strhávat, abych mohla odejít do práce a taky jsem se necítila moc dobře a kolikrát jsem i já plakala lítostí, ale nešlo to jinak. Učitelka mi ale říkala, že po chvíli se vždy zapojila a bylo dobře, ale ty nervy každý den ráno......
Později jsem se i sama dostala k práci učitelky v MŠ a tak to vidím i z té druhé strany. Měli jsme tam chlapečka, kvůli kterému se muselo i zamykat, protože stačilo se otočit k jinému dítku a už byl na odchodu, že jde hledat maminku. Ale i to nejplačtivější dítě se po chvíli zklidnilo. Hlavní bylo děti zabavit a nedat jim příležitost, aby měly čas lítostnit.
Někdo dřív, někdo později, ale časem si zvykly všechny. :-) :andel:

mila2113
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 19.01.11 08:48

Taky ti neporadím :think: Já to nezažila obě holky do Mš chodily rády..já měla spíš problém je ze školky dostat :-D

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 19.01.11 09:05

Právě ten první den na mě učitelka mávla, jako že ať jdu, když si mě nevšímá. Malá věděla dopředu, že půjdu pryč.
Ona není moc kolektivní typ. Cizích dětí se bojí, nechce na sebe nechat ani šáhnout a běda, kdyby jí někdo sáhnul třeba na její hračku nebo i třeba ponožky. To by okamžitě řvala.
Paní učitelka je moc fajn, dokonce i jsem si jistá, že se bude snažit seč jí budou síly stačit, protože můj tchán dělá pro školku různé vybavení, a to skoro zadarmo. Taková malá protekce.
Mám nutkání tam zavolat, jestli ještě brečí, že bych si pro ni přijela né po obědě, ale po svačině, jako v pondělí.
No a včera nemohla jít, protože máme v úterky plavání, a to stojí moc peněz na to, abych se na to vybodla. Takže je tam dnes, jde zítra a pak zas příští týden. Těch 5 dní je fakt málo na zvykání. Ale zase kdybych tuto možnost nevyužila, musela bych ji tam najednou strčit na celý den, bez varování. To si myslím, že by nesla ještě hůř.

HankaZ
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 19.01.11 09:15

Ahoj, do školky ji určitě dávej. A vydrž!! určitě to zvládnete. Mám to za sebou. dcera první měsíc plakala strašně. opravdu strašně moc. prosila, říkala mi maminečko, já tě miluju neopouštěj mě, já budu strašně moc hodná. (Ona navíc moc hodná opravdu je pořád. ) Přešel měsíc, kdy já měla každé ráno „srajdu“, bylo mi zle od žaludku, ona řev jak blázen, scény v šatně a .....po měsíci obrovský zlom…je tam šťastná. včera fňukla, že teda domů rozhodně nepůjde, že se jí tam moc líbí. Oni chudáčci malý musí překonat to opuštění maminky. vydrž!

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 19.01.11 09:22

Oni to v tý školce nějak zvládnou…
děti i učitelky…
a rodiče taky…

je to hnusná doba, rodiče aby zdrhali do práce kvůli penězům, je to strašný…
mám z toho taky strach, starší byl v pohodě, ale mladší holčička bude asi přesně tohle, takže z toho mám hrůzu…
co dělat, netuším… vydržet, jinak to bohužel nejde, asi i tyhle šrámy na duši děti mají mít, proč, nevím… ale jinak to řešit nejde, to bychom museli mít já nevím co…bohatý manžely třeba…
 NiKi

Mamina87
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 19.01.11 09:30

ahojky..Můj prcek první dny taky oplakával.v šatně začal řvát,kroutit se že tam nechce atd..ale učitelka mi vždy řekla,že do 5 minut se uklidnil a ted už tam chodí úplně v pohodě,má tam své oblíbené hračky na které se těší,na děti se těší.. :kytka: myslím,že u vás se to časem taky spraví,začátky jsou těžké a některý prďolka to holt snáží hůř jiný líp..chce to čas ,uvidíš :kytka:

Murka
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 19.01.11 09:36

Nechodili ste „na zvykání“? U nás to umožňují. První den přijde maminka s dítětem a je tam s ním např. dvě hodiny. Druhý den maminka se souhlasem dítěte odejde na chvilku do šatny a pak se vrátí. Třetí den opět se souhlasem dítěte odejde např. na hodinu. Učitelka mě upozornila, že je třeba tyhle časy dodržovat, jinak to dítě bere jako zradu. U každého je to individuální a u nás s tím učitelky pomáhají a radí aby si dítě co nejrychleji zvyklo.
Přijde mi, nechci být hnusná :kytka: , že u vás to bylo moc rychlé, jako hodit do vody a plav. Musí to být pro ní šok, v cizím prostředí s cizími lidmi.
Teď máte ještě čas, když chodí jen někdy, zuste to zvykání pomalu, aby až bude „muset“ do školky, protože ty půjdeš do práce, tak aby nebyl problém a v té době už byla ve školce jako doma. Přeju ať se ze školky brzo stane oblíbené místo :kytka:

zdeny
Závislačka 4214 příspěvků 19.01.11 09:43

Ahoj holky,
nemohu nereagovat na vaše příspěvky.Mám dnes již 4,5 letou dceru a od 3 let, které ji byly v dubnu kdy nastoupila do školky na 3 měs., protože je začátkem dubna a posléze následovaly letní prázdniny to bylo pro nás obě těžké období.Já si připadala jako ta nejhorší matka, ale zároveň jsem věděla, že když ustoupím a vezmu si ji domů tak už ji tam nikdy nedostanu.A toto je důležité si uvědomit.Já měla mateřskou do jejích 4 let a dost se mně to osvědčilo, protože jsem si našla u nás na dopoledne brigádu a potom na 12h. šla pro malou.
Až si začala zvykat tak byly letní prázdniny a od září nanovo řev,řev a zase řev.
Chce to pevné nervy a vydržet holky, protože jinak to nejde.Nejhorší bylo, protože bydlíme na vesnici když nás ráno někdo potkal a řekl malé holky kam jdete ty jdeš do školky??V tu chvíli bych vraždila.
Potom ze své zkušenosti si myslím, že je pro 3leté dítě daleko lepší chodit denně na ty 4hod. než to celodenní chození na 5 dní v měsíci. Oni potřebují nějaký řád a vědět, že já jdu do práce a oni do školky.Nebojte se holky ono to půjde jen přečkat ty začátky a hlavně nedat znát před dítětem, že je Vám to líto, že tam musí být a už vůbec před ním brečet.
Dnes již malá chodí s úsměvem a ráda do školky a pamatuje si jak tam plakala a neví proč jen se tomu zasmějeme.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >