Hrubá stavba, kolik mě bude stát?

Anonymní
8.1.19 18:17

Hrubá stavba

Dobrý večer, chtěl bych se Vás zeptat za jakou reálnou cenu bych byl schopen postavit já+ rodina+ kamarád zedník hrubou stavbu rodinného domu

Pozemek již mám. je rovinatý. Dům bude patrový se sedlovou střechou a sklonem 38 stupňů. Základová deska má rozměr 82m2.

1. materiál bude komplet Ytong, případně Heluz. Chtěl bych materiál nakoupit někde v akci ve stavebninách. Sleva 38% není neobvyklá.

Typ materiálu vyberu podle ceny.

1. základovou desku pravděpodobně na klíč. I když bych byl schopný si v betonárce zařídit směs se slevou.
  1. Střecha - nakoupím materiál+ řemeslnik
  1. Elektřinu zapojí spolužák ze třídy, nakoupím jen materiál, ukáže mi, kabely natahám sám, on jen zapojí rozvaděč a složité věci.
  1. okna+dveře - raději firma, nechci aby mi tam potom táhlo

Na co jsem zapomněl, a nebude kdo to udělat a já sám to nezvládnu, vezmu řemeslníka.
Děkuji za Vaše reakce..
:mavam:
Přeji hezký večer Petr

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31647
8.1.19 18:21

milý svépomocný stavebníku Petře, nevím, zda právě zdejší mateřské fórum je to pravé pro položený dotaz :think: .Co to zkusit na webech o svépomocných stavbách?Ty jsou plné bojových zkušeností a dobrých rad těch, co to už mají za sebou.Jinak přeji zdar a výdrž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nmdl
8.1.19 18:36

Modra strecha - tam ti spíš někdo poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
31647
8.1.19 18:40
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8277
8.1.19 18:44

Pocitej ze rozpocet se navisi o 10-15% a casove taky 80-100%. Vim o cem mluvím, staveli jsme svepomoci.

A jinak fakt emimino neni ten pravy web na tyhle diskuze :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
526
8.1.19 18:44

Cenu bych odhadla tak +- 1.300 000. Sami stavíme a oproti naivnímu rozpočtu už jsme úplně jinde. Pozemek je zasíťovaný? To je další výdaj. Pak taky „blbosti“ jako třeba lepidlo - to nám udělalo slušnou čáru přes rozpočet, a to jsme jen pórobetonem dozdívali francouzská okna. Elektřinu bych neriskovala svépomocí a nechala to komplet na profikovi. Okna jsme si nechali udělat přes zimu, takže skoro za půlku, ještě s veletržní slevou :palec:

Pak se to podle mě taky dost protáhne, budete si najímat lidi na relativně malé práce, řemeslníci po takových zakázkách obvykle neskáčou, může to dost trvat, než někoho seženete. Ale samozřejmě to můžete mít jinak, budu držet palce. Ráda vidím, že někdo ještě staví z pevných materiálů, ne jen z těch papumdeklových blbostí :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31647
8.1.19 18:47

Od příštího roku snad mají platit přísnější předpisy k tzv.pasívním domům.To smrdí zdražením stavby.Tzn., že stavební povolení bys měl mít ještě letos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.19 18:55

anonym info o zaměstnání
Podle ceny by jsi mohl nakoupit i Porfix je o pol. levnější než ytong. Ale od doby co pracují ve stavebninách bych s Ytongu ani Porfixu nestavěla. Nechtěla bych koupit dejme tomu 10 palet za drahé prachy a 5 palet mohu vyhodit. Jak se tyto tvárnice lamou. Takže ve výsledku tě to vyjde ještě draž

• Nahlásit
  • Citovat
554
8.1.19 18:57

@Burj Chalifa presne tak, tyka se to hlavne zatepleni a zpusobu vytapeni, taky hospodareni s uzitkovou vodou.
Jinak my stavime svepomoci, zakladovku mame jednou tak velkou, ale zato bungalov. S okny,střechou a vodoinstalaci jsme v tom za 1300000,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8277
8.1.19 19:12
@Anonymní píše:
anonym info o zaměstnání
Podle ceny by jsi mohl nakoupit i Porfix je o pol. levnější než ytong. Ale od doby co pracují ve stavebninách bych s Ytongu ani Porfixu nestavěla. Nechtěla bych koupit dejme tomu 10 palet za drahé prachy a 5 palet mohu vyhodit. Jak se tyto tvárnice lamou. Takže ve výsledku tě to vyjde ještě draž

My máme postaveno z ytongu (2014) a rozhodně jsme neměli tenhle problém. A to máme komplet (nosné zdi, příčky, překlady, schody, masivní střecha). Nevím jak je to dnes. Ale rozbité palety bych reklamovala. Nám matroš přišel přímo od ytongu. Fakturace samozřejmě přes stavebniny. Ale palety šly přímo z výroby potažmo skladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
8.1.19 19:14

My jsme dalu za komplet dum 150 m2 2 miliony a to krom strechy,oken a topeni jsme vse delali sami. Uz chybi jen fasada. Zatepleni a v lepidle uz to mame. Je to asi 4 roky zpet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70759
8.1.19 21:17

@iwa83 Souhlas, my mame ten porfix nebo mozna jinou značku, ale jestli byly prasklé cca 4 tvarnice z tech 16 palet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama