HSG

5
19.6.04 18:47

HSG

Holky, můžete mi poradit, který den cyklu jste byly na rentgenu HSG. Jsem objednaná na 12. den, což se mi zdá nevýhodné z důvodu ovulace a pokud vím, tak se tyto věci dělají ihned po ukončení MS. Dříve neměli volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.6.04 19:29

Jestli tou zkratkou myslíš hormonální profil, tak mě si doktor pozval mezi 3-5dnem od začátku menstuace.

• Nahlásit
  • Citovat
3743
19.6.04 20:01

Mně bylo řečeno do 8.dne cyklu, ale vím, že dělají i později. Určitému procentu žen, pomůže toto vyšetření otěhotnět. Pokud nemáš ovulaci dříve jak 12.den, tak to je v pohodě.
Přeji Ti, ať to máš za sebou a dobrý výsledek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
19.6.04 22:35

ahojky, já jsem byla na odběrech 2.den cyklu a pak 21.den. Jestli je to tedy ono - stanovoali mi hodnoty hormonů v krvi a dle toho pak zjistili, že neovuluju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
20.6.04 12:18

Ahojky,
pro neznalé píšu, že HSG se zjišťuje průchodnost vejcovodů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
20.6.04 18:39

Ahoj Borunko

Ahoj Borunko, ja jsem toto vysetreni prodelala ted 14.6.04 byl to muj 11. den cyklu. Urcite je to vzhledem k ovulaci nevyhodne - moje vlastni zkusenost! Duvodem je totiz nejen RTG zareni, ale take lehke trauma, ktere prodelas. Pocitej s nejmin 3 dennim spinenim, protoze ti trochu podrazdi cipek. Cely den budes trochu mimo kvuli injekci proti bolesti. Je to sice dost neprijemne vysetreni, ale vedet, ze jsou vajecniky pruchodne za to stoji. My se s manzelem snazime uz rok a nic. Takze jsem rada za kazde pozitivum :-)
Po vysetreni bud opatrna, budes se citit jak pri bolestivejsi menstruaci.

Ja jsem mela strach aby se mi dovnitr nedastala infekce, kdyz mi trochu zhmozdili cipek a tak jsme radeji s manzelem tento mesic zkouseni vynechali.

Uvidis, jak se budes citit. Treba to u tebe probehne o hodne lepe :-) Preji hodne stesti, at jsou vejcovody pruchodne a preji brzke //.
Blazulka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
21.6.04 09:12

HSG

Blazulko, kamarádka otěhotněla hned další měsíc po HSG, tak ti držím palce.
Myslíš, že je injekce nutná? Říkali, že mi ji dají pouze pokud si ji budu přát. Jak to mám vědět dopředu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.6.04 10:48

Borunko,
já jsem podstoupila RTG 10. DC. Naštěstí je průchodnost v pořádku. Injekci proti bolesti si nechej píchnout, protože vyšetření opravdu není moc příjemné. Zároveň mi píchli i antibiotika. Po vyšetření jsem nepociťovala žádnou bolest. Špinila jsem jen pár hodin a břicho mě nebolelo vůbec. Měla jsem zajištěný odvoz, ale myslím, že bych zvládla i řídit. Zřejmě záleží i na šetrnosti lékaře. Já měla mladou paní doktorku, která byla velmi hodná a „šetrná“. Všechno mi podrobně vysvětlila a i během vyšetření se mnou stále komunikovala. Taky mi MUDr. říkala, ať to hned zkoušíme, že mají případy, kdy se po RTG zadaří. Tak u nás se to bohužel zatím nepovedlo.
Pavlína

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.6.04 12:38

HSG

Holky,

chci se zeptat?
HSG je vyšetření vejcovodů pomocí kontrastní látky?
A během tohoto vyšetření to bolí moc??K čemu by jste to přirovnaly a jak dlouho samotné vyšetření trvá??
Díky za info
Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
3743
21.6.04 12:50

Ano, je to vyšetření dělohy a vejcovodů kontrastní látkou. Bolest, někdo ji pociťuje více, někdo méně. U mne vyšetření probíhalo tak, že jsem na určitou hodinu přišla RTG pracoviště a ihned šla na vyšetření. Injekci jsem nedostala. Pociťovala jsem silnější bolest, ale za 15 minut po vyšetření už to bylo OK. Na cestu domů byl doporučen doprovod, bohužel měl přijít později, tak jsem šla sama. Kamarádka říkala, že ji to vůbec nebolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.6.04 10:44

HSG

Cau holky, jsem tady nova no prectene mam snad vse co se na tehle strankach pise. My se snazime skoro dva roky, mame za sebou snad vse co vas muze napadnout, od podkladani zatecka po tuleni az po?. Vysetreni u svého lekare jsem absolvovala /krev, hormony, ovulace, chlamidie ?/ vse bylo v poradku. Kazde rano si merim BT, a jsem z toho blazen. Když jsem prisla k lekari s mymi ukazkovymi grafy bazalnich teplot, řekl, ze u mne ovulace nastava az kolem 17-18 dne. No podle mne je to blbost, protože to uz mam za sebou znizeni i zvyseni teploty. Ted jsem si koupila ovulacni test ? takovej malej mikroskop a slinim / plodne dni = kapradiny, neplodne=kulicky, nebo něco beztvare/ a podle nej mam ovulaci uz 9.den. Mate s tim někdo skusenost? Ted mi lekar ještě doporucil hysterosalpingografii ? vysetreni pruchodnosti vajecniku. Napiste, prosim, kdo jste tohle vysetreni absolvoval svou skusenost /slysela jsem uz ledacos/ ? zda-li je to bolestive vysetreni a jak probiha, jak dlouho trva. Moc dekuju. Brzi doci /=docitani/ Jana

• Nahlásit
  • Citovat
170
25.7.04 15:07

K tomu vyšetření - mrkni se na stránky www.gest.cz, www.iscare.cz, je tam poradan a hodně holek se na tohle vyšetření ptá. nepamatuji si to přesně, ale myslím, že jde o vyšetření průchodnosti vejcovodů. Ale na rozdíl od HSG, kde to je rentgenem, je tohle ultrazvukem, a nemělo by to bolet. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.7.04 18:55

Ahoj Jano! Tohle se píše v návodu k mikroskopu!
Kapraďovitá struktura se začíná objevovat 3 ? 4 dny před uvolněním vajíčka, 2 ?3 dny po něm opět zmizí. Necelý týden tedy odpovídá plodnému období.
Tak to zkoušej dál!Hanka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2786
17.1.12 10:56

Ahojky,
ceka me HSG a chci se zeptat, kdyz budou vejcovody nepruchodne, tak je ta latka nejak „zpruchodni“? Nebo jak se postupuje kdyz se zjisti nepruchodnost? Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6293
17.1.12 11:08

ahoj ja na to byla 6ledna mam je teda oba pruchodne.ta tekutina co do tebe jde je jen od toho aby poznali zda jsou vejcovody pruchodne.pokud by byli nepruchodne tak ta tekutina tama vubec neprojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama