Hučení v uchu

168
9.1.11 07:16

Hučení v uchu

Ahoj holky,
ráno jsem se probudila a hučí mi v uchu. Mám pocit, jako bych tam měla nějaký špunt. Nevíte, co to může být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18313
9.1.11 08:26

To znám. Něčím ucpaná cévka, která vyživuje sluchový nerv. To signalizuje (teda asi), že se ti krevním řečištěm toulají kousky cholesterolu - a teď zrovna jeden z nich uvízl v té nejmenší cévce… Přesně to jsem měl taky - v 37 letech. Ten cholesterol se mně prý začal uvolňovat ze stěn cév následkem vibrací v práci - což by mohlo tak být. Poležel jsem si týden na kapačkách - a prý mám na pár let pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12300
9.1.11 08:55

Juro teda to je pěkná polízanice, ale neviděla bych to tak černě hned :wink: Může to taky být jen ucpávka z mazu v uchu. Teď to zrovna řeším, jedno ucho my vždycky na pár dní zalahne a jsem nechluchlá a hučí mi v něm, nebo spíš jako píská. Už jsem vyzkoušela ušní svíčku, oljíček na rozpuštění toho mazu a nic nepomohlo. Takže my asi nezbyde nic jinýho než si jít zakukat na ušní :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
9.1.11 12:09

Díky za tip. svíčku nebo olejíček zkusim. Doufám, že tim cholesterolem to nebude. To bych fakt nerada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
9.1.11 12:55

Petrucho, to máš přesně to co já. To se ti jakoby ozývají zvuky různé výšky (různého kmitočtu) a různé hlasitosti. To znám. Šumění moře, hučení letadla, pískání komára, taky pískání jakoby píšťaly parní lokomotivy… Není to nic, co by ohrožovalo život, pokud jsou to stavy, které přijdou a odejdou. Jen to signalizuje ty vměstky cholesterolu. Horší je otoskleróza, postupné kostnatění a srůstání celého sluchového aparátu (trpěl tím třeba Ludwig van Beethoven :-( ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
9.1.11 12:55

Nebo taky Bedřich Smetana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2470
9.1.11 13:03

taky sem se jednou vzbudila a hučelo mi v uchu :-? nic příjemného..koupila jsem si v lékárně takový kornout který se zapálí a druhý konec se dá do ucha a pomohlo to :palec: kdyby tě to trápilo,v lékárně ti poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
9.1.11 13:10

Díky díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
9.1.11 16:30

Hm, tak já mám pískot a hučení už přes rok :lol: Dle ORL mám sluch naprosto v pořádku, ucho taky.. :nevim:

Už jsem to měla jednou kdysi a samo to zmizelo, po masážích a rehabilitaci (mám záda v pr**, a něco zřejmě na něco jiného tlačí)…jináč už nevím, co s tím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
9.1.11 16:46

Rhianon, v „hluché komoře“ jsem byl taky několikrát. Tam ti akorát změří, jestli jsi schopná svým sluchem vnímat zvuky z okolí, na ORL ti prohlídnou zvukovody, jestli je máš průchodné - a šmitec. Nedělají se třeba takové testy, jako leteckým mechanikům u armády nebo posádkám obrněných vozidel, aby se měřila relativní ztráta sluchu v procentech.....
A tvoje subjektivní pocity (hučení a pískání) ti nikdy žádný doktor nevyšetří, o tom víš jenom ty sama.
No možná bychom se mohli zeptat Pudloslavy, neurologie by s tím taky teoreticky měla něco společného… :nevim:
Pudli, co ty na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
9.1.11 16:48

Juro, asi budu muset zajít k doktorce a vyžádat si žádanku na neurologii sama :roll: Jinak mě pošle opět na ORL - asi po šesté…taky si myslím, že příčina bude někde jinde, mimo rámec ORL :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
9.1.11 17:27

Rhianon, jen pro doplnění - byl jsem s tou akutní nedoslýchavostí hospitalizovaný na lůžkovém ORL (tam jsem dostával ty kapačky) a ta infuze se jmenovala CAVITON. Prý je to něco na ředění krve a rozpouštění těch cholesterolových vměstků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15406
9.1.11 18:12
Jura007 píše:
Rhianon, jen pro doplnění - byl jsem s tou akutní nedoslýchavostí hospitalizovaný na lůžkovém ORL (tam jsem dostával ty kapačky) a ta infuze se jmenovala CAVITON. Prý je to něco na ředění krve a rozpouštění těch cholesterolových vměstků…

Tak to neznám…tys prostě neslyšel nebo jak? Já právě slyším normálně a k tomu jako bonus to pískání a v jednom uchu ještě hučení/tón..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
9.1.11 18:40

U mě to bylo kombinované, měnilo se to… Jak hučení a pískání, tak ta okamžitá nedoslýchavost… A bylo mně řečeno, že ty zvukové efekty se mně budou i po tom „rozkapání“ vracet, že je to běžné..... Zrovna teď začalo v uchu „pískat“, počítám tak do pěti minut to zmizí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
25.1.11 17:13

Tak to jste se mi strefili do tématu :srdce: Mě hučí v uších asi měsíc - dle ušního slyším dobře, neurolog mě poslal na rezonanci - ta je v pořádku, páteř jsem si nechala „prokřupat“ na manuální medicíně :think:

Prý pomáhá Ginkgo biloba - dlouhodobé užívání, ale asi ji neužívám dostatečně dlouho, protože zatím bez efektu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama