Hudební nástroj - dospělý samouk

1600
7.11.20 20:12

Hudební nástroj-dospělý samouk

Dobrý večer,

je tu někdo, kdo se v dospělosti sám naučil hrát na hudební nástroj? Chtěla bys se naučit hrát na elektrické klávesy (líbil by se mi klavír, ale je drahý a nemám ho kam dát). Nemam vůbec žádnou hudební průpravu, nikdy jsem na nic nehrála, neumím ani noty. Nejde mi o nějaké velehraní, spíš pro sebe pro zábavu a relax, plus dětem bych chtěla umět zahrát pár písniček a koled. Vybrala jsem si dvě učebnice, podle kterých bych se chtěla učit. Myslíte, že je to reálné? Je tu někdo takový? Děkuji za názory a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1308
7.11.20 20:22

Ano, koupila jsem si flétnu a jednu učebnici a učila se podle ní. Nejsem žádný talent, ale lehčí písničky a koledy podle not jakžtakž zahraji. Kdybych víc cvičila, bylo by to určitě lepší, ale není to pro mě priorita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
7.11.20 20:39

Ahoj :) strašně ráda vidím, že je tu někdo jako ja. Neumím noty, nikdy jsem na nic nehrála, ale mám velký sen naučit se na klavesy)/klavír. Taky moc doufám, že to vyjde, věřím, že ano, akorát tomu musíme věnovat čas a energii a nevzdávat to. Už se zeptat jaké máš knihy a podle čeho se to chceš ucit? Případně už máš vybrane nebo koupené klávesy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46535
7.11.20 20:44
@zuzukobylka píše:
Dobrý večer,je tu někdo, kdo se v dospělosti sám naučil hrát na hudební nástroj? Chtěla bys se naučit hrát na elektrické klávesy (líbil by se mi klavír, ale je drahý a nemám ho kam dát). Nemam vůbec žádnou hudební průpravu, nikdy jsem na nic nehrála, neumím ani noty. Nejde mi o nějaké velehraní, spíš pro sebe pro zábavu a relax, plus dětem bych chtěla umět zahrát pár písniček a koled. Vybrala jsem si dvě učebnice, podle kterých bych se chtěla učit. Myslíte, že je to reálné? Je tu někdo takový? Děkuji za názory a zkušenosti.

já dostala el. klávesy, ale zatím jsem u „kočka leze dírou“ apod. :P myslím, že se to dá naučit, pokud tomu věnuješ čas. Jde jen o to vydržet cvičit. V pubertě jsem se naučila za půl roku slušně na kytaru, hrála jsem teda každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
7.11.20 20:46
@Nora2 píše:
Ahoj :) strašně ráda vidím, že je tu někdo jako ja. Neumím noty, nikdy jsem na nic nehrála, ale mám velký sen naučit se na klavesy)/klavír. Taky moc doufám, že to vyjde, věřím, že ano, akorát tomu musíme věnovat čas a energii a nevzdávat to. Už se zeptat jaké máš knihy a podle čeho se to chceš ucit? Případně už máš vybrane nebo koupené klávesy?

Mam vybrané tyto dvě učebnice :

https://www.megaknihy.cz/…tecniky.html?…

https://www.megaknihy.cz/…d-1-dil.html?…

Klávesy jsem koukala na bazaru, líbí se mi tam jedny za 1500 Kč, tak je možná dostanu od manžela pod stromeček. Jsem zvědavá, jak mi to pujde a hlavně, jestli na to najdu čas, mam dvě malý děti, tak času je málo, ale rozhodla jsme se, že chci taky začít dělat i něco pros sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46535
7.11.20 20:47
@zuzukobylka píše:
Mam vybrané tyto dvě učebnice :

https://www.megaknihy.cz/…tecniky.html?…

https://www.megaknihy.cz/…d-1-dil.html?…

Klávesy jsem koukala na bazaru, líbí se mi tam jedny za 1500 Kč, tak je možná dostanu od manžela pod stromeček. Jsem zvědavá, jak mi to pujde a hlavně, jestli na to najdu čas, mam dvě malý děti, tak času je málo, ale rozhodla jsme se, že chci taky začít dělat i něco pros sebe.

ta první knížka je bezva, hraju podle ní plus podle videí na youtube.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
7.11.20 20:48
@aiwwa píše:
já dostala el. klávesy, ale zatím jsem u „kočka leze dírou“ apod. :P myslím, že se to dá naučit, pokud tomu věnuješ čas. Jde jen o to vydržet cvičit. V pubertě jsem se naučila za půl roku slušně na kytaru, hrála jsem teda každý den.

Díky, to mi dodává odvahu :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46535
7.11.20 20:49
@zuzukobylka píše:
Díky, to mi dodává odvahu :).

Jinak jsem zjistila, že když se cvičí každý den, tak to fakt je lepší, stačí chvilku. Já jsem zhruba v polovině té učebnice. A když třeba týden vynechám, tak se musím vracet a znovu trénovat už co jsem zvládala.
Držím moc palce a dávej průběžně vědět jak to jde. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
7.11.20 20:49
@pet p píše:
Ano, koupila jsem si flétnu a jednu učebnici a učila se podle ní. Nejsem žádný talent, ale lehčí písničky a koledy podle not jakžtakž zahraji. Kdybych víc cvičila, bylo by to určitě lepší, ale není to pro mě priorita.

A za jak dlouho si se naučila? Trénovala si nějak pravidelně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
7.11.20 21:02
@aiwwa píše:
Jinak jsem zjistila, že když se cvičí každý den, tak to fakt je lepší, stačí chvilku. Já jsem zhruba v polovině té učebnice. A když třeba týden vynechám, tak se musím vracet a znovu trénovat už co jsem zvládala.
Držím moc palce a dávej průběžně vědět jak to jde. :palec:

Díky. U mě to bude na dlouho, moc s dětma nestíhám, ale udělaly jste mi radost, že v tom nejsem sama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 21:13

Ja se ucim sama na housle. Ale hraju uz na jine nastroje a mam absolutni hudebni sluch a celkove jsem hudebne velmi zdatna. Premyslim, ze si ale soukrome zaplatim par hodin a necham si zkorigovat drzeni smycce.

• Citovat
  • Nahlásit
2848
7.11.20 22:50

Nikdy jsem na nic nehrála a na jaře jsem se díky coroně začala učit se synem na flétnu. No a řekla bych že teď už hraju docela obstojně všechny noty… Jen tedy mám problémy většinu not mimo not c-h pojmenovat :lol: taky nedokážu číst v notách a musím si je přepisovat 😄
Můj sen byl hrát na saxofon, k mé smůle si syn místo saxofonu vybral trubku. Manžel mě chtěl překvapit, ale protože se v tom nevyzná, tak mi prozradil že by mi saxofon chtěl koupi. Ale z toho už mám přeci jen strach, neznám nikoho kdo by na něj hrál a případně mi pomohl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
7.11.20 22:59

Určitě je reálné, naučit se hrát pro radost nějaké písničky či skladbičky. Nejdřív je potřeba se naučit, kde se na klaviatuře nachází jaký tón. Je super, když do začátku zkusíš po sluchu zahrát pár jednoduchých písniček (napť. Kočka leze dírou, Prší prší…). Taky oprášit ze školy trochu teorie a naučit se noty, k čemu slouží křížky a béčka. Kdybys potom chtěla s něčím poradit, můžeš mi napsat sz. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2493
7.11.20 23:08

Také jsem začala s hudebními nástroji v dospělosti (v 19) a propracoval jsem se až k hraní v kapele a vystupování. Jako samouk. Jde to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
7.11.20 23:35

Před pár měsíci jsem se začala sama učit na klavír (splnění snu z dětství), dnes jsem schopná doprovázet dceru při čtyřručním hraní. Dříve jsem roky hrála na kytaru a na dechové nástroje, noty tedy znám a další nástroj je pro mě jednodušší než pro naprostého začátečníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama