Hygienická vyhláška?

25.10.06 09:47

Hygienická vyhláška?

Ahoj,
včera jsem kupovala tchýni v Hypernově v Liberci obchůdku s pečivem zákusky a prodavačka mi je dávala na tácek rukama. Ptala jsem se jí, jestli to myslí vážně. A ona mi s ledovým klidem odpověděla, že si před chvíli myla ruce.........Jenže jak toto mohu jako zákazník vědět…To si taky můžu myslet, že před chvílí byla na záchodě (no, radši na to nemyslet). Řekla jsem jí, že se mi to nelíbí a ona obrátila oči v sloup a zákusky podala kleštěma. Existuje nějaká vyhláška, že prodávající musí nebalené potraviny podávat hygienicky? Není to totiž poprvé, co se mi toto přihodilo. Tuhle mi zase v jiném obchodě flákla prodavačka na váhu salám rukama. Úplně mě přešla chuť. Jenže nevím, jak se bránit, když si nejsem jista, zda nějaký předpis existuje. Asi prodavačky hřeší na to, že českému zákazníkovi to prostě nevadí, prostě je to takový přežitek z dob minulých.

Bambule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15043
25.10.06 10:31

Jo taky se mi to stava. A pak tema samyma rukama bere penize. :twisted: Myslim, ze na to nejaka vyhlaska byt musi,ne? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
25.10.06 10:56

Ahoj,

tak přesně tohle mě vždy dostane do kolen…

Mě se nedávno přihodilo,když jsem si kupovala hamburger, že prodavačka na něj také šahala přímo rukama ani neměla rukavice. Předtím jsem ji viděla zametat a utírat houbičkou pult. Ale na natočení zmrzliny si ty rukavice natáhla. fuuuuuj chuť mě samozřejmě přešla.

Myslím, že nějaká norma určitě existuje,ale nejsem na to odborník.

Ivule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9194
25.10.06 15:01

Ahoj,jsem prodavačka a prodávasla jsem v cukrárně.
vyhláška na to je.Nevimpřesné znění a bohužel ani kde ji hledat,ale měla jsem kolegyni,která na tohle byla expert.teda do té doby než se ponás brutálně svazla hygiena.

Nebalené pečivo,zákusky a pod.se musí brát kleštěmi a nebo v rukavicích.V žádným případě vám nesmí dát holou rukousalám,zákusek a brát peníze.

kdyby se mně to stalo porvé tak ji na to upozotním a pokud by mně odbékla nebo se to opakovalo tak bych to asi hlásila na hygienu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
25.10.06 17:48

295
VYHLÁŠKA
Ministerstva zdravotnictví ze dne 28. listopadu 1997
o hygienických požadavcích na prodej potravin a rozsah vybavení prodejny

(2) Při prodeji nebalených potravin k přímé spotřebě, 10) s výjimkou ovoce a zeleniny, se zá:,–(ně používá podávací náčiní. Potraviny musí být baleny do funkčně vhodného a zdravotně nezávadného obalu.

Bohužel se to moc nedodržuje :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama