Hyperaktivní 2 měsíce starý štěně

Anonymní
25.4.20 21:17

Hyperaktivní 2 měsíce starý štěně

Zdravím. Nedávno jsme si pořídili s manželkou psa rasy bígl. Věděli jsme že to bude těžký, že tyhle pejsci jsou strašně hyperaktivní, ale tohle je mazec :D skáče po nás, kouše tak šíleně, že to nechává jizvy a někdy teče i krev. Někdy je fakt klidný, že si hraje sám a je strašně hodný a i poslechne. S manželkou mu věnujeme každou vteřinu, jak jen můžeme…chodíme na dlouhé procházky a tak podobně.. Tak jsem se chtěl zeptat, zda nemá někdo nějaký triky nebo nějakou radu, jak ho uklidnit. Když řeknu já nemá manželka zřetelné „NE“, „NESMÍŠ“, tak to snad začne dělat ještě víc. Děkujeme za každou radu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24874
25.4.20 21:21
@Anonymní píše:
Zdravím. Nedávno jsme si pořídili s manželkou psa rasy bígl. Věděli jsme že to bude těžký, že tyhle pejsci jsou strašně hyperaktivní, ale tohle je mazec :D skáče po nás, kouše tak šíleně, že to nechává jizvy a někdy teče i krev. Někdy je fakt klidný, že si hraje sám a je strašně hodný a i poslechne. S manželkou mu věnujeme každou vteřinu, jak jen můžeme…chodíme na dlouhé procházky a tak podobně.. Tak jsem se chtěl zeptat, zda nemá někdo nějaký triky nebo nějakou radu, jak ho uklidnit. Když řeknu já nemá manželka zřetelné „NE“, „NESMÍŠ“, tak to snad začne dělat ještě víc. Děkujeme za každou radu ;)

Je to mimino. Ne samozřejmě říkejte, nenechte ho ničit vaše věci, vše schovejte. Věnujte se mu. Na výchovu je ještě čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
25.4.20 21:29

Tohle je typické chování každého štěněte. A počkejte až začne přezubovat, to si užijete…Slovo Nesmíš je zbytečné, nedá se předvést a pes neví, co po něm chcete. Bígla jsme měli, je to nesmírně tvrdohlavé plemeno, doporučuji od malička chodit na cvičák, nebo se řídit radami zkušených chovatelů. Takže kopíruju radu psího psychologa Rudy Desenskeho, kterého v tomto směru uznávám. Najděte si jeho stránky, tam je spousta tipů, jak to řešit, viz. níže.

Problém je v tom, že aktivní pes musí něco dělat, aby se nenudil. Zakazovat cokoli je jedna strana mince, ale bez té druhé to nejde. Tou je nasměrovat psa na jinou činnost, která ho sice také zabaví, ale nebude to pro nikoho obtížné. Pokud mě pes vezme za ruku a chce si hrát, nasměruji ho například na hru třeba s klackem nebo tenisákem, což ve finále baví nás oba.
Každý živý tvor na této planetě umí do dvou, pes také. Proto si umí spočítat i to, že chytit mne za ruku znamená způsobit si problém už jen tím, že ho chytnu za čumák nebo něco takového, přičemž chytit místo mé ruky hračku, znamená spokojenost na obou stranách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
25.4.20 21:30

Tyhle magory je hlavně nutno naučit odpočívat. Nebála bych se pořídit i klec/kennelu. Přijdete z procházky a naučíte ho, že minimalně hoďku-dvě po procházce se odpočívá. Jste hodní, že se mu hodně věnujete, ale zas netřeba to fyzicky přehánět, štěňata by se ani přetahovat neměla. Stačí dodržovat trojpravidlo - fyzicky vylítat (stačí hoďka/hoďka a půl denně), unavit hlavu (stačí 5min denně) a naučit odpočívat (zejména v časy, kdy vy byste rádi měli klid). :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 21:36

Moc vám děkujeme za rady :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
5836
25.4.20 21:49
@beneskat píše:
Tyhle magory je hlavně nutno naučit odpočívat. Nebála bych se pořídit i klec/kennelu. Přijdete z procházky a naučíte ho, že minimalně hoďku-dvě po procházce se odpočívá. Jste hodní, že se mu hodně věnujete, ale zas netřeba to fyzicky přehánět, štěňata by se ani přetahovat neměla. Stačí dodržovat trojpravidlo - fyzicky vylítat (stačí hoďka/hoďka a půl denně), unavit hlavu (stačí 5min denně) a naučit odpočívat (zejména v časy, kdy vy byste rádi měli klid). :palec:

Přesně tak, plus vyřádit s dalšími psy považuju za nutnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.20 14:30

Hlavně si dejte pozor, ať z něho nevychováte závisláka, který pak vše bude níčit, jakmile opustíte byt/dům. Ideálně od mala učit nechávat samotného doma na pár minut a pomalu to natahovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama