Hyperventilace několik dní

Anonymní
1.6.16 21:59

Hyperventilace nekolik dni

Trpite timto nekdo? Mam zjistenou tetanii, uz rok trpim hyperventilaci, vzdy se objevi znenadale, trva nekolik dni, zadne nahle zachvaty, proste se mi nekolik dni spatne dycha, nejde dodechnout, je to hodne neprijemne a deprimujici, ale snazim se tomu nepodlehnout. Pak to prejde a treba i nekolik tydnu mam klid. Dost me ale znervoznuje, ze to trva tak dlouho, vsude se pise, ze se hyperventilace projevuje zachvatovite. Neurolog na prd, nevyjadril se. Co si o tom myslite?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6522
1.6.16 22:14

S tím dodýchnutím mám taky problémy. Je to u mě stresem. Neřešila jsem to s neurologem, byla jsem u internisty. Taky mi to trvá několik dnů.
U tetanie je to příznak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Princess-ka
1.6.16 22:41

Taky to mam, pockam si na rady…Mivam to vickrat mesicne a nejak nevim co s tim :roll:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
1.6.16 23:19

@bublinek A mas na to nejakou radu, co s tim? Vycetla jsem, ze zabira dychani do sacku, pripadne dlani… Ale to u me nejak nezabira, naopak je mi jeste hur. Mam vysledovany taky stres, bohuzel mi staci malo. A prijde mi, ze je to horsi i ted v tech vedrech. Dneska uz me to donutilo napsat tady, mam i paleni na hrudi a v krku, jakobych si dala hooodne vetrovych bonbonu…
@Princess-ka A taky to trva takhle dele? To jsem trosku klidnejsi, ze v tom nejsem sama (i kdyz to samozrejme nikomu nepreju).

• Nahlásit
  • Citovat
2882
1.6.16 23:56

Taky mám latentku, ale hyperventiluji jen při záchvatech. Občas nedodýchnu, ale na to mám inhalátor a ta chvilku se to srovná. Teď v těhotenství se snažím nestresovat, záchvat by mohl být pro malého prej osudným. Jen se obávám jak to bude s porodem. Chodíme na předporodní kurz takže dýchání cvičíme, ale kdybych měla ten „rychlý“ porod a musela dýchat „psím dýcháním“ tak nevím. Z toho mám trochu obavy. Jak jste rodily vy ostatní co máte latentku s hyperventilaci? Ty záchvaty mám totiž dost silné. Křeče v celém těle, sevření všech svalů a ztráty vědomí :oops: Hořčík ani dýchání do sáčku mi pochopitelně nepomáhá :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 05:13

@Mexie Jeezis, tak to s tebou soucitim, snad to aprobehne v poradku :kytka: V souvislosti s tehotenstvim to neni nic prijemneho, neumim si to predstavit, mas muj obdiv, ze to tak zvladas a nestresujes se kvuli tomu! Me tetanie potkala az po porodu, takze moc neporadim, ale teda podle tveho popisu bych asi do prirozeneho porodu nesla, kdyz zacnes pri tlaceni krecovat, miminko v porodnich cestach..? Asi bych se zkusila domluvit s gynekologem na CS, podle me by to pro tebe i miminko bylo rozhodne bezpecnejsi. a muzu se zeptat co je to za inhalator? Nikdyjsem o tom neslysela.

• Nahlásit
  • Citovat
2882
2.6.16 05:53

Já CS nechci. Doktoři moji diagnózu znají a nikdo se ani nezmínil. Ptala jsem se PA co se stane když matka začne hyperventilovat a dostane křeč a prej ji udělají akutní CS, ale jestli bude hlavička už na cestě tak nevím no :think: Každopádně nechci být jedna z těch co si CS vyřvou, protože se bojí porodu, ale nevím jestli to doktoři trochu nebagatelizují. Inhalátor mám ten co používají astmatici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6522
2.6.16 06:38

Závěr mám takový, že je to stresové a musím si na to zvyknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
2.6.16 06:47

Jinak ono je to opravdu stresového původu. Na to jsou dobré antidepresiva :palec: :) Tak kdo máte často tak si o tom promluvte s lékařem a měl by vám je napsat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6522
2.6.16 07:22
@Mexie píše:
Jinak ono je to opravdu stresového původu. Na to jsou dobré antidepresiva :palec: :) Tak kdo máte často tak si o tom promluvte s lékařem a měl by vám je napsat :)

no, nevím jestli bych chtěla něco zobat. Prostě to beru jako svou součást.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
2.6.16 07:33

@bublinek Mě to pomohlo překonat stres. Stejně jsem zobala i hořčík. Když tě potom vozí v jednom kuse rychlá tak je ti jedno jestli něco zobeš :lol: Už je neberu dlouho, naučila jsem se to docela ovládat. Je to převážně v hlavě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6522
2.6.16 13:07
@Mexie píše:
@bublinek Mě to pomohlo překonat stres. Stejně jsem zobala i hořčík. Když tě potom vozí v jednom kuse rychlá tak je ti jedno jestli něco zobeš :lol: Už je neberu dlouho, naučila jsem se to docela ovládat. Je to převážně v hlavě :palec:

tak na rychlou jsme to ještě nedotáhla, tak to asi budu muset změnit tu hlavu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 13:18

Taky jsem zkolabovala a vezla mě rychlá. Přišli na to, že mám úzkozti, z toho byl záchvat tetanie. Mám to ze stresu. Musím dýchat do pytlíku, jím sem tam hořčík. Když jde do tuhého, nemůžu dodýchnout a chytá mě panika, tak si beru lexaurin, uleví do 15ti minut, ani ne. Mám jen 1,5ku a vezmu si tak 1 tabletku za měsíc. M.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama