Hypotéka nebo americká hypotéka

Anonymní
14.2.21 14:01

Hypotéka nebo americka hypotéka

Krásný den všem.
Chtěla bych se zeptat, máme v plánu rekonstrukci podkroví v rodinném domě. Dům by byl psaný na manžela, zatím nemám nic jen se chystáme domlouvat projektanta a postupne začít.
A pak řešit po přepisu nemovitosti hypotéku. Jelikož se jedná o rekonstrukci byla by výhodnější hypotéka klasická nebo americka? Co jsem tak dočetla tak tu americkou můžeme použít více méně na co scheme. Popř koupena, kuchyň vše. Děkuji pěkně.
Hodnota nemovitosri bude urcite 3,5 mil až 4.
Půjčku máme v plánu na 1,5 mil.
Děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7908
14.2.21 15:23

No americká hypotéka je podstatně dražší než klasická. Ale nemusíte dokládat na co to použijete. Určitě bych se snažil zajistit si financování rekonstrukce klasickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63583
14.2.21 15:31

Klasická má lepší úrok a lze ji vzít i na rekonstrukci. Sama ji mám a stačily je fotky před a po rekonstrukci, žádné dokladani další netřeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33505
14.2.21 15:38

A svůj garantovaný vklad do nemovitosti budeš mít jak? Budeš cpát peníze do cizího, neb barák je manželův. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4583
14.2.21 15:43

Tak stačí si spočítat, kolik u takto rozdílných produktů přeplatíte!
Nikdy bych nesplácela něco, co není aspoň částečně moje, nikdy nevíš, co se v životě stane..
takže hypotéku radím běžnou a předtím vypořádat na katastru vkladem tvůj podíl (i kdyby měl být třeba jen 1/4 už budeš něco mít..), tedy snažila bych se s manželem domluvit darovací smlouvu na tu 1/4 nemovitosti a pak s ním společně splácela ten mega a půl za rekonstrukci… bez toho já osobně ani ránu.. ale mě už dost semlel život a na tyhle věci si každý holt přijde dřív či později sám.

PS Joo a ještě jeden můj zásadní životní a velmi draze vykoupený postřeh : Je extrémně bezpečnější a lepší KUPOVAT JEN VĚCI, NA KTERÉ MÁM - mimo nemovitosti. Takže pokud máte kde bydlet a chcete jen „to mít hezčí“ jako nové spotřebiče, nový nábytek apod. tak na to se rovnou vyklašli a dělejte to postupně z volných prostředků.. bude to sice podstatně déle trvat, ale bude to výrazně levnější a zamezí to vzniku x možných dalších potíží.. je tak rozsáhlá rekonstrukce opravdu nutná? jakože HNED? nebo ji stačí rozložit do času?? většinou mají mladí lidi totiž velké oči a malé zkušenosti.. a z toho pak pramení dost exekucí, insolvencí apod… já jen, že se v tom pohybuju a vím, že obvykle to začíná přesně takhle jako u vás..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 19:20

Máme malé miminko momentálně sme na bytě. Při splátkách se nám spíš oplatí jít do podkroví. Zatím je to hola půda. Bez El lektriky vody prostě všeho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 19:22

@martina.se a to vám proplacelo vše? Třeba i kuchyň? Jde nám o to že se bude muset delat vše. Přípojky okna asi zvedat střecha a vše

• Citovat
  • Nahlásit
7908
14.2.21 20:04
@Anonymní píše:
@martina.se a to vám proplacelo vše? Třeba i kuchyň? Jde nám o to že se bude muset delat vše. Přípojky okna asi zvedat střecha a vše

A to si myslíš, že se vejdete do toho 1,5 mega? Projekt s rozpočtem už máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 20:58

@Cenarius to nevím manžel si myslí že jo. Chce si dělat hodně věcí své pomocí prave že ještě nemám nic. Ale chce 2 dětské pokoje ložnici koupelnu záchod a kuchyň s obývacím pokojem.

• Citovat
  • Nahlásit
63583
15.2.21 09:03
@Anonymní píše:
@martina.se a to vám proplacelo vše? Třeba i kuchyň? Jde nám o to že se bude muset delat vše. Přípojky okna asi zvedat střecha a vše

Ano, vše vč kuchyňské linky.. Okna, dveře, podlahy, komplet koupelna atd.. Taky čistička, elektroinstalace, nové rozvody vody atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4583
15.2.21 11:01

Celá kompletní podkrovní vestavba s tím co píšeš do 1,5mega? tak to jste odvážní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 16:48

@Lucy75 možná 2 uvidíme kolik to vyjde ať to vše propocitame nemusí být vše. Vybavení kromě kuchyňské linky máme své.

• Citovat
  • Nahlásit
301
21.2.21 09:35

@martina.se Prosím, u koho máte hypotéku na rekonstrukci? Koukám právě, kde si ji vzít a porovnávám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63583
22.2.21 07:09
@Mista1 píše:
@martina.se Prosím, u koho máte hypotéku na rekonstrukci? Koukám právě, kde si ji vzít a porovnávám :)

Burinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
22.2.21 12:47

@martina.se děkuji :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...