Hysterická scéna ve školce

Anonymní
14.9.20 12:45

Hysterická scéna ve školce

Ahoj, omlouvám se za anonym, snad pochopíte.
Dnes jsem šla do školky s dobrou náladou a těšila jsem se na naši malou, říkala jsem si, jaký si uděláme hezký den.
Cestou do šatny se jí ptám, kde má gumičku a ona najednou, že se chce vrátit do třídy pro tu hubičku, tak se vracíme, učitelka říkala, že jí musela ztratit na zahradě, že si s ní hrála. No a nastalo peklo. Takový záchvat jsem ještě u ní neviděla, ani nezažila. Válela se na zemi, hystericky řvala, nemohla jsem jí obout, ani odtáhnout z tý školka. Řvala jako blázen. Všechny maminky od nás utíkaly, protože jejich děti se bály. Koukaly na mě jako na DE.bila. Rozplakala tam i mě. Nakonec jsem jí táhla za řevu na rukou jen v ponožkách. Řvala a vztekala se celou cestu domů a přiznám se, že schytala i pár facek potom.
Teď usnula a já nedokážu přestat brečet. Ostuda jako prase. Co když jí zítra do tý školky už nedotáhnu? Já vůbec nevím, co mám dělat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1116
14.9.20 12:49

To se stane, žádná ostuda se nestala, od té doby co mám 2 vlastní děti, se na tyto scény koukám s pochopením, protože už vím jaké to je a taky jsme si je zažili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
14.9.20 12:50

Mno tak priste neres ostudu a jine matky, res svoje dite. Vic nez ta scena ji mohly ublizit facky. (Moje deti parkrat dostaly pres pr*el i kdyz hrda na to nejsem, ale fackovat skolkovni dite?) Az vstane, sedni si s ni a promluv si, ja bych se v prvni rade omluvila za ty facky, rekni, ze jsi byla prekvapena a vystresovana, protoze jsi nevedela, co se deje a jak ji pomoct. Pak uvidis, co ona na to. Spis bych se snazila vypatrat, proc ji tak prepnulo…

Příspěvek upraven 14.09.20 v 12:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4717
14.9.20 12:50

Nic, co naděláš…spis bych se styděla za sebe, že jsem se rozbrecela protože děcko udělalo scénu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18796
14.9.20 12:54

Stydela bych se spis za sebe, jako brecet tam s ni? :roll: ze delaji deti sceny je normalni, ze tam řvou i rodice uz je teda moc. Takove situace proste musis zvladat s ledovym klidem, aspon teda na prvni dojem, uvnitr se muzes hroutit 8) jestli holka nema tu hysterii po tobe :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1514
14.9.20 12:56

U nás jsou takové scény k únavě (kolem 3. roku se dcera klidně ve vzteku i počůrala). Fakt nezabralo nic, ani po dobrém ani po zlém. Pak byla lítostívá a pak usnula (nejčastěji omotaná kolem mně). Snažím se jim spíš předcházet a utěšuji se, že z toho vyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3195
14.9.20 12:58

Tak ve vyjímečně facka opravdu zcela vyjímečně, pokud se dítě chová takto je v pořádku. Holka už je velká na to, že ví, že takhle se prostě chovat nesmí!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3195
14.9.20 13:00

A pokud to necháš být udělá jí znovu, možná tedy příště facek bych dala trest. Pokud jí to projde, bude si myslet, že je to v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
14.9.20 13:00

Hej, to stejné předvedla naše osmnactimesicni dneska na poště! Prohnutá do luku řvala a řvala a řvala, na poště nás pustili dopředu, nebylo slyšet vlastního slova, nešla jsem ji pak v ruce přes celý sídliště, řvala a řvala, úplně nepricetna asi 45 minut. Je to naše třetí, ale nikdy jsem tohle nezažila.

Dostala jsem asi pět dobrých rad, civeli na nás úplně vsichni. Cestou jsem ji zkusila chvíli nechat, jestli se neuklidni sama, zapasovala se fo ohrádky kolem stromu a ječela tam jak smyslů zbavená. Tak jsem ji donesla domů, už jsem normálně přemýšlela, jestli nejet na pohotovost, hledala jsem na ni nějaké zranění… Nic. Nakonec doma usnula a spala tři hodiny. Co to bylo…? 8o

Tvoje dítě bylo asi pretazeny a zahlceny. Nic to není, neocekavala bych nějaké nasledky. Pokud jsi nebyla hystericka taky, nejspíš si ani nikdo nic nemysli. Pokud jo, tak je to jeho problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.20 13:01

Jenže to nebyla klasická scéna, to byl úplně nervovej záchvat. Málem tam skopala i učitelku i jednu maminku, co nám chtěla pomoct. Říkám, že takovou scénu jsem ještě nezažila. To Mám nechat dítě do sebe kopat? Protože je to normální?
Já vím, že jsem jí neměla dát na zadek a mrzí mě to.

• Citovat
  • Nahlásit
3195
14.9.20 13:03
@Anonymní píše:
Jenže to nebyla klasická scéna, to byl úplně nervovej záchvat. Málem tam skopala i učitelku i jednu maminku, co nám chtěla pomoct. Říkám, že takovou scénu jsem ještě nezažila. To Mám nechat dítě do sebe kopat? Protože je to normální?
Já vím, že jsem jí neměla dát na zadek a mrzí mě to.

Normální to není a rozhodně si zasloužila buď trest a nebo holt na zadek. Normální to opravdu není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
14.9.20 13:05

Dětem občas přepne, chce to klid, děti prostě neumí ovládat emoce, ty bys ale měla. Hledala bych příčinu, byla unavená? Prostě udělá scénu, nejde uklidnit, odtahnu ji, i skubajici, řvoucí dítě se dá odtáhnout, není to příjemný, je to potupný, lidí koukají, občas komentují, ať si trhnout, jde o tebe, ty to musíš v sobě zvládnout, svým klidem uklidnit dítě, facky nic nevyřeší, dle mě se prostě něco sto a dcera se neuměla uklidnit, něco v ní bouchlo, neví co, neumí to zastavit a máma co jí zfackuje, protože se stydí, ji nepomůže. My včera byli na výletě, alpské pláně, turistika, na kterou chodíme často, dcera ušla cestou tama po probuzení hysterak, tě tam nechce, že chce jinam nebo domu, rvala, konci šla klikou od auta, brečela, doteď nevím proč, lidí po nás taky koukali co se děje, muž už už biuchnout, raději odešel, já zůstala, když ji nešlo uklidnit, ne halajsem ji, pak se zbavila, nechala se uklidnit, ukonejšit abyla zase ok, když bych bouchla, vím 100 % že bych to celé zhoršila. Mně spíš překvapuje, že brečíš kvůli ostudě, chápala bych, že ti je líto, žes neudržela emoce a zfackovala ji, nemyslí si, všichni koukají, že jinde to s dítětem nikdy nestalo, ale ať si každý sáhne do svědomí a do paměti 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
14.9.20 13:05

KAŽDÉ dítě mělo někdy hysterickou scénu. A být tebou nestydím se za dceru, ale za sebe, sama jsi reagovala nepřiměřeně a hystericky, dítě jsi svým chováním neuklidnila, Sama sis měla dát pár facek a ne tak malému dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
14.9.20 13:07
@Anonymní píše:

Normalni to neni, ale tys puvodne psala o fackach. Jak je velka, ze ji neumis fyzicky zpacifikovat? Popadnu a odnesu I predskolaka, at sebou mlati sebevic…tohle ma vetsinou nejaky podtext- unavena, pretazena, hladova…takze nejake velke trestani mi prijde dost mimo. Spis bych se snazila dopatrat toho podtextu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1514
14.9.20 13:10
@Anonymní píše:

Není, ale ona v tom amoku nepobere ani kdybys ji mlátila rákoskou. Prostě velký nával emocí, dítko to nepobere. Zásada je zabránit, aby ublížilo sobě a okolí a fakt nechat přejít. Pak to v klidu probrat, klidně může následovat trest (zákaz atd), pokud na tom trváš, ale opravdu až když dítě znovu vnímá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama