Ideální antikoncepce

Anonymní
19.10.20 22:31

Ideální antikoncepce

Ahoj holky, je mi 19 let, tudiz miminko jeste nechci. Hormonalni ant. beru rok a pul. Mam priserne migreny, a tak bych chtela ha vysadit. A ted otazka? Jak se jinak chránit. Nehormonalniho tělíska se bojim (nečetla jsem příliš kladné recenze), kondomy se daji prezit, ale prece jen to neni ono. Hodne premyslim nad pesarem, do zacatku bych zvolila Cayu. Mate zkusenosti? Poprosim vsechny zkusenosti, priteli se to libi, nechce abych brala hormony, kondomy by přežil ale telo na telo je lepsi. :D dekuji vam vsem :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38
19.10.20 23:13

Já na pesar nedám dopustit. Velmi rychle jsem se naučila ho používat a je to skutečně pohodlná antikoncepce. Ale je mi 35 a kdybych otěhotněla, svět by se nezbořil. V 19 bych asi zůstala u kondomu. Ten mi přijde fakt neprůstřelný. Hormony bych do sebe necpala ani za zlatý prase. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17451
19.10.20 23:40

Ideální antikoncepce je nesexovat. jinak je to vše o tom, jak ti to vyhovuje. mně přijde kondom a spermicidní gel ok. Případně ten pesar. Nvm, jak je spolehlivé nehormonální tělísko. Zkus se poptat gynekologa a projít plusy a mínusy. Každá to máme jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9309
20.10.20 05:40

Nejsem si jistá, ale nehormonální tělísko snad ani nerodičkám nezavádí. Když, tak hormonalni a to tvůj problém nevyřeší, může mít stejné vedlejší účinky, jako antikoncepční pilulky. Být tebou, jestli chceš mít jistotu, zůstanu u kondomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
20.10.20 10:33

Na tělíska mají velmi rozdílné názory jak uživatelky, tak lékaři. Dříve se tělíska nedoporučovala ženám, které ještě nerodily a proto se někteří lékaři zdráhají jim je zavádět. Ale jsou i 16letá děvčata, která je mají zavedeno a jsou s nimi velmi spokojená, protože se v ničem nemusejí omezovat a mohou se na ně spolehnout. Některým ženám způsobují tělíska potíže a stěžují si na to v diskuzích, ale ty, které jsou s nimi spokojeny, nemají potřebu o tom psát.  – S pesary jsou dnes potíže. Aby pesar neprodyšně uzavíral vstup do dělohy, musí být přesně na míru a proto se dříve vyráběly pesary v řadě velikostí. Dnes jsou bohužel dostupné jen v jedné nebo ve dvou velikostech. To ohrožuje jejich spolehlivost, takže je vhodné je kombinovat třeba s přerušovanými souložemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama